Oczekiwanie na dane z rynku pracy w USA

Oczekiwanie na dane z rynku pracy w USA
Codzienny Puls Rynku IDMSA
Data dodania: 2012-02-03 (14:23)

Dzisiejszy dzień jest zdominowany przez raport o zatrudnieniu w USA . Na ostatnim wystąpieniu Fed poinformował o przedłużeniu utrzymywania niskich stóp procentowych co w sytuacji nawet gorszego odczytu w dniu dzisiejszym nie musiało by znacząco wpłynąć na rynek.

Natomiast dobre dane jak najbardziej mogą rozbudzić apetyt na ryzyko inwestorów na tle oczekiwań dalszego polepszenia sytuacji na rynku. Dobre dane niosły ze sobą presję ze strony FED na podwyżkę stóp ale w tym scenariuszu taki wariant możemy wykluczyć. Korzystna odczyt sprzyjał by sytuacji rynkowej a tym samym dawały by dalsze pole do umacniania sie złotego. Sytuacja długu w Europie oraz negocjacji Grecji w sprawie zadłużenia zeszła chwilowo na drugi plan. Wczorajsze aukcję obligacji w Hiszpanii i Francji były w miarę udane i nie zaniepokoiły inwestorów. Sprzyjająca wspólnej walucie była wczorajsza wypowiedz chińskiego premiera o ewentualnej pomocy i zaangażowaniu Chin w fundusze pomocowe - Europejski Fundusz Stabilizacji Finansowej (EFSF) i Europejski Mechanizm Stabilizacyjny (ESM)

EURPLN

EURPLN aktualnie zwolnił tempo spadków, notowania konsolidują się w zakresie cenowym ograniczonym poziomami od góry 4,2028 i od dołu 4,1811. Dolne ograniczenie stanowi aktualnie poziom wsparcia a jego przełamanie skutkowało by dalszym umacnianiem złotego. W sytuacji korekty lokalnymi poziomami oporów są 4,2081 oraz 4,2339.

EURUSD

EURUSD po silnych wzrostach przeszedł w fazę konsolidacji ograniczonej poziomami od 1,3086 do 1,3200.

W sytuacji wybicia z formacji trójkąta górą dopiero trwałe przebicie poziomu 1,3230 otworzy drogę do dalszych wzrostów. W alternatywnym scenariuszu zarówno dolne ograniczenie konsolidacji jak i kolejny poziom 1,3037 będą pełnili rolę wsparcia.

GBPUSD

Na Funcie do Dolara obserwujemy silny trend wzrostowy, notowania dotarły do strefy oporu od 1,5866 do 1,6000. Pokonanie tej strefy otwiera drogę do dalszych wzrostów , w sytuacji korekty najbliższy lokalny poziom wsparcia znajduję się na 1,5794

USDJPY

Dolar do Jena wyznacza kolejne minima cenowe zwiększając ryzyko interwencji w celu osłabienia japońskiej waluty. Aktualnie najistotniejszym wsparciem jest minimum cenowe 76,00. w przypadku mocniejszego odreagowania spadków istotny opór znajduję się na 76,59.

Podmiotem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego IDM S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Dom Maklerski IDMSA. wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Właścicielem majątkowych praw autorskich do raportu jest Dom Maklerski IDMSA. Powielanie bądź publikowanie niniejszej publikacji lub jej części bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego IDMSA jest zabronione.

Analityk (analitycy), którzy przygotowali powyższy raport, niniejszym oświadczają, że przygotowując ten raport wyrazili poglądy odzwierciedlające ich osobistą wiedzę na ten temat. Dom Maklerski IDM S.A. dołożył należytej staranności przy sporządzaniu raportu, w celu zapewnienia, iż zawarte w nim informacje nie są błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji. Dom Maklerski IDM S.A. i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również nie odpowiadają za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku wykorzystywania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

Źródło: Łukasz Pisarek, Dom Maklerski IDM SA
Dom Maklerski IDMSA
Komentarz walutowy dostarczył:
Dom Maklerski IDM S.A.
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Waluty - Najnowsze wiadomości i komentarze

Powell mówi, że nie tak szybko...

Powell mówi, że nie tak szybko...

2024-10-01 Raport DM BOŚ z rynku walut
Szef Rezerwy Federalnej dał do zrozumienia, że obniżki stóp procentowych powinny być bardziej wyważone i nie ma potrzeby do pośpiechu, gdyż sytuacja gospodarcza tego nie uzasadnia. To mocny głos za tym, że oczekiwania rynków, co do kolejnej 50 punktowej obniżki stóp w listopadzie, mogły być przesadzone i FED bardziej widziałby ścieżkę 25 punktowych cięć na posiedzenie. To oznacza, że w tym roku stopy mogłyby zostać obniżone jeszcze o 50 punktów baz. (w listopadzie i w grudniu).
Lagarde zwiększa szansę na październikową obniżkę stóp proc. przez EBC

Lagarde zwiększa szansę na październikową obniżkę stóp proc. przez EBC

2024-10-01 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Ostatni zauważalny spadek wskaźników inflacji a także pogorszenie wiodących wskaźników ekonomicznych prawdopodobnie skłonią Europejski Bank Centralny do tego, że w październiku dojdzie do kolejnej obniżki stóp procentowych. Już wczoraj zasygnalizowała to Lagarde, podczas wystąpienia przed Komisją Europejską. Jeszcze niedawno rynek oczekiwał, że w pierwszym miesiącu IV kwartału instytucja wykona „pauzę”. Rynek kontraktów OIS wskazuje obecnie, że implikowane prawdopodobieństwo takiej decyzji wynosi już ok 90 proc.
Jen pod presją zachowawczych komentarzy Powella

Jen pod presją zachowawczych komentarzy Powella

2024-10-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Jen japoński poddany jest presji spadkowej na początku wtorkowej sesji po raporcie Banku Japonii i komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella, które sugerują ostrożne zmiany w polityce pieniężnej obydwu banków. Decydenci Banku Japonii dyskutowali o potrzebie zachowania ostrożności w kwestii podwyżek stóp procentowych w najbliższym czasie, a niektórzy wyrażali zaniepokojenie niestabilnymi rynkami finansowymi i perspektywami gospodarczymi USA, ...
Tydzień z mocnymi danymi

Tydzień z mocnymi danymi

2024-09-30 Raport DM BOŚ z rynku walut
Oczekiwania, co do ruchu FED o kolejne 50 punktów baz. na posiedzeniu w listopadzie wynoszą obecnie 53 proc., co pokazuje, że inwestorzy mogą reagować na każde dane makro, które ich zdaniem będą istotne dla dalszego obrazu oczekiwań dotyczących polityki monetarnej w USA. Czekać nas, zatem może okres podwyższonej zmienności na globalnych rynkach. Czy to oznacza też nerwowość?
Tydzień z mocnymi danymi

Tydzień z mocnymi danymi

2024-09-30 Raport DM BOŚ z rynku walut
Oczekiwania, co do ruchu FED o kolejne 50 punktów baz. na posiedzeniu w listopadzie wynoszą obecnie 53 proc., co pokazuje, że inwestorzy mogą reagować na każde dane makro, które ich zdaniem będą istotne dla dalszego obrazu oczekiwań dotyczących polityki monetarnej w USA. Czekać nas, zatem może okres podwyższonej zmienności na globalnych rynkach. Czy to oznacza też nerwowość?
Jen reaguje na wydarzenia polityczne

Jen reaguje na wydarzenia polityczne

2024-09-30 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
W piątek jen uległ dynamicznej aprecjacji. Notowania USD/JPY spadły z poziomu 146,50 do 142,00 i obecnie znajdują się już poniżej tego dolnego pułapu. To pokosie doniesień, że Liberalna Partia Demokratyczna Japonii wybrała Shigeru Ishibę na nowego lidera. Prawdopodobnie zostanie on premierem. Reakcja na rynku walutowym była gwałtowna i dynamiczna. Wcześniej mówiło się o także o możliwym przejęciu teki premiera przez Sanae Takaichi, która miałaby zastąpić ustępującego Fumio Kishidę.
Złoty zaczeka na globalne rozdanie

Złoty zaczeka na globalne rozdanie

2024-09-30 Raport DM BOŚ z rynku walut
Ten tydzień będzie dosłownie naszpikowany istotnymi danymi z USA - poznamy indeksy ISM, oraz dane z rynku pracy, w tym kluczowe odczyty w piątek - mogą one ustawić sentyment, co do dalszych ruchów FED - w tym momencie rynek jest podzielony, co do szans na kolejną 50 punktową obniżkę stóp przez FED w listopadzie. Kluczowe dla złotego notowania EURUSD weszły w konsolidację, a ważny rejon oporu przy 1,12 nie został w ubiegłym tygodniu wybity.
Czy Pekin pomoże złotemu?

Czy Pekin pomoże złotemu?

2024-09-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatni dzień września na rynkach globalnych rozpoczyna się dość spokojnie. Wyjątkiem jest chiński rynek akcji, gdzie kontynuowane są potężne wzrosty z ubiegłego tygodnia. Czy jest to tylko chwilowy fenomen, czy też początkiem szerszego zainteresowania rynkami wschodzącymi, które dodatkowo umocni złotego? Stymulacja chińskiej gospodarki jest absolutnie tematem numer jeden na rynkach w chwili obecnej.
Aktualne kursy walut na weekend 28-29 września 2024

Aktualne kursy walut na weekend 28-29 września 2024

2024-09-27 Monitor Rynku MyBank.pl
Na jutrzejszy weekend osoby zainteresowane rynkiem walutowym mogą spodziewać się niewielkich wahań kursowych. Poniżej przedstawiamy aktualne notowania wybranych walut z godziny 19:03 oraz krótki komentarz dotyczący ich zmian.
Wyraźne umocnienie jena

Wyraźne umocnienie jena

2024-09-27 Raport DM BOŚ z rynku walut
Japońska waluta wyraźnie zyskała dzisiaj rano po tym, jak rozstrzygnięty został wybór nowego lidera rządzącej partii LDP w Japonii, który w zasadzie "automatycznie" zostaje nowym premierem. Shigeru Ishiba jest byłym ministrem obrony i co najważniejsze... zwolennikiem dalszych podwyżek stóp procentowych przez Bank Japonii. Jen jest jednak dzisiaj outsiderem, gdyż zdecydowana większość walut traci wobec dolara. Amerykańska waluta odbija, chociaż oczekiwania, co do 50 punktowej obniżki stóp przez FED są nadal wysokie.