Blisko roztrzygnięć

Blisko roztrzygnięć
Codzienny Puls Rynku IDMSA
Data dodania: 2010-08-05 (12:17)

Marazm na rynku jest coraz bardziej widoczny. Im bliżej oporów znajdują się indeksy tym niższy jest wolumen handlu i zmienność notowań. Na S&P500 notowania zbliżają się do kluczowego oporu przy 1131 na kontraktach wrześniowych.

Na wykresie widoczna jest formacja zwyżkującego klina. Wybicie z niego powinno wygenerować silny impuls. W przypadku wybicia górą wzrosty będą realizować się w ramach 3 fali impulsu. Sekwencję poprzedzającą można wtedy oznaczyć jako złożenie fal 1-2, 1-2 (1 to impuls, 2 to korekta). Wybicie dołem będzie powrotem do obowiązującego od jakiegoś czasu ponad 100 punktowego zakresu. Na innych rynkach widoczny brak zdecydowania. Pary jenowe pozostają w wąskich zakresach z których powinno nastąpić niedługo wybicie. Na obligacjach nie widać większych ruchów za wyjątkiem brytyjskich. Dobrze zachowują się waluty z rynków wschodzących, w tym i polski złoty. Generalnie panuje atmosfera wyczekiwania na impuls z USA po miesięcznych danych z rynku pracy. Dzisiaj w centrum uwagi będą decyzje w sprawie stóp Banku Anglii i EBC, aczkolwiek reakcja rynku powinna być znikoma. Warto zwrócić uwagę na parę EURJPY na której powinien niedługo nastąpić silny ruch trendowy. W podobnie newralgicznym miejscu znajdują się notowania ropy. Po chwilowej korekcie nadal zwyżkują notowania kontraktów na pszenicę.

EURPLN

Dobry sentyment na rynkach akcji oraz powrót słabego dolara sprzyja umocnieniu złotego. Wczorajsza korekta wzrostowa okazała się płytsza niż oczekiwaliśmy, co wskazuje na dominację sprzedających waluty. EURPLN powrócił w okolice wsparcia przy 3,98. Przebicie tego poziomu powinno pogłębić ruch spadkowy. Na USDPLN testowane jest ponownie wsparcie w okolicach 3,02. Jutrzejsze dane NFP powinny przynięść roztrzygające wybicie.

EURUSD

Korekta spadkowa na eurodolarze zmaterializowała się, jednak jej zakres był stosunkowo płytki. Dzisiaj przewagę mają ponownie kupujący euro. Gracze pozostający "long" dolar znajdują się w trudnej sytuacji. Trend nie wykazuje oznak słabości, a zbliżają się dane NFP, które wywołają większą zmienność. Rynek prawdopodobnie pójdzie po stopsy ustawione powyżej strefy 1,3240-60. Sprzyjać będzie temu również zachowanie rynków akcji. Dzisiejsza konferencja Tricheta po decyzji w sprawie stóp procentowych nie powinna istotnie wpłynąć na notowania.

GBPUSD

Funtdolar skorygował się w ślad za notowaniami eurodolara. Zakres korekty jest największy od czasu rozpoczęcia impulsu, co sugeruje, że rynek może wejść w fazę konsolidacji. Wiązałoby się to z kolejną próbą ataku na 1,60. Jutro rano w centrum uwagi będą dane o produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Dzisiejsza decyzja w sprawie stóp procentowych może stać się pretekstem do umocnienia funta, ale sama w sobie nie będzie istotnym wydarzeniem.

EURJPY

Ciekawa sytuacja techniczna ukształtowała się na eurojenie. Rynek jest bliski wybicia z formacji trójkąta, co powinno wygenerować silny impuls, szczególnie w przypadku wybicia górą. Struktura zniesień fibo i kolejnych impulsów wzrostowych sugeruje, że mamy do czynienia ze złożeniem fal 1-2, 1-2 (1 to impuls, 2 to korekta) po których powinna nastąpić silna fala 3 impulsu. Zaletą tej formacji jest to, że w przypadku jej potwierdzenia ruch będzie bardzo silny i z niewielkimi korektami. Jego początkowy zakres to strefa 116-117.

Źródło: Wojciech Smoleński, Dom Maklerski IDM S.A.
Dom Maklerski IDMSA
Komentarz walutowy dostarczył:
Dom Maklerski IDM S.A.
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Waluty - Najnowsze wiadomości i komentarze

Koniec wzrostu inflacji w USA?

Koniec wzrostu inflacji w USA?

08:50 Poranny komentarz walutowy XTB
Dane dotyczące inflacji w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w tym roku nie zaskoczyły. Co ważniejsze, nie zaskoczyły odczytami w górę, co jest ważnym sygnałem dla Rezerwy Federalnej, choć jednocześnie niezmieniającym reguł gry. Inflacja w USA w dalszym ciągu pozostaje wysoko i wiele sygnałów wskazuje na to, że może ona dać o sobie jeszcze znać w tym roku. W takim razie, czy Fed powinien w dalszym ciągu szykować się do obniżek, czy wręcz przeciwnie utrzymywać status quo przez dłuższy czas, być może do końca tego roku.
Pozytywny klimat przed ważnymi danymi CPI

Pozytywny klimat przed ważnymi danymi CPI

2024-05-15 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsze dane o kwietniowej inflacji PPI nie wstrząsnęły rynkiem, chociaż teoretycznie w ujęciu miesięcznym dane bazowe były wyższe od oczekiwań - to jednak "zasługa" wyraźniejszej rewizji w dół wcześniejszych odczytów. Tym samym dolar osłabił się, a indeksy na Wall Street poszły w górę. Rynki pomału zaczynają realizować scenariusz w którym dane z USA, jakie napłyną w tym tygodniu nie zaszkodzą oczekiwaniom, co do wrześniowej obniżki stóp przez FED, ...
Dolar słabszy po raporcie PPI

Dolar słabszy po raporcie PPI

2024-05-15 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Wczoraj na Wall Street ponownie dominował obóz „kupujących”. Indeksy zamknęły dzień wyżej mimo, że inflacja PPI przekroczyła szacunki rynkowe. W dużej mierze o reakcji zadecydowała rewizja w dół marcowych wyników. Jerome Powell powtórzył, że stopy procentowe pozostaną na podwyższonym poziomie przez dłuższy czas i należy uzbroić się w cierpliwość, zanim dojdzie do łagodzenia warunków monetarnych. Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych początkowo wzrosły po raporcie PPI, ale odwróciły się i zamknęły dzień niżej, co podniosło amerykańskie akcje.
Dolar traci w oczekiwaniu na słabsze dane CPI z USA

Dolar traci w oczekiwaniu na słabsze dane CPI z USA

2024-05-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Kolejny dzień na rynkach globalnych przynosi nam solidną dawkę informacji. Wczoraj w godzinach popołudniowych Powell wygłosił swoje dosyć jastrzębie stanowisko dotyczące polityki monetarnej. Premier Polski, Donald Tusk przypomniał o śledztwie w sprawie szefa NBP, a prezydent Polski Andrzej Duda wyraził swoje wątpliwości związane z sytuacją geopolityczną za granicą na terenie Ukrainy. Z kolei już dzisiaj poznamy nowe dane inflacyjne z USA, które mogą istotnie wpłynąć na rynek forex, w tym na euro oraz złotego.
PPI już o godz. 14:30

PPI już o godz. 14:30

2024-05-14 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorkowy ranek na rynku FX upływa dość spokojnie. Wczoraj indeksy na Wall Street zakończyły handel lekkimi zniżkami, co pokazuje, że zmienność wzrośnie dopiero po publikacji danych o inflacji PPI i CPI z USA - kluczowa będzie ta druga, którą poznamy o godz. 14:30. Niemniej dzisiejszy odczyt danych producenckich PPI, nie będzie bez znaczenia. Oczekuje się, że w kwietniu PPI lekko wzrosła do 2,2 proc. r/r z 2,1 proc. r/r, a bazowa pozostała na poziomie 2,4 proc. r/r. Rynki zareagują optymistycznie w sytuacji nieco niższego odczytu - giełdy pójdą w górę, a dolar się osłabi. Niemniej kluczowa będzie dopiero reakcja na jutrzejsze dane.
W oczekiwaniu na raporty inflacyjne z USA

W oczekiwaniu na raporty inflacyjne z USA

2024-05-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Dzisiejsza oraz jutrzejsza sesja na rynkach finansowych skupiona będzie na odczytach inflacyjnych z USA. Dzisiaj inwestorom zostaną zaprezentowane dane o wzroście cen dóbr i usług w sektorze produkcyjnym, a jutro będą to główne dane CPI. Ich wydźwięk może mieć kluczowe znaczenie dla kreacji sentymentu FED względem stóp procentowych, dlatego możemy spodziewać się, że najbliższe dwie sesją będą na rynkach wywoływały spore skoki zmienności.
Wyczekiwanie na raport inflacyjny z USA

Wyczekiwanie na raport inflacyjny z USA

2024-05-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj na Wall Street obserwowaliśmy konsolidację notowań głównych indeksów giełdowych. Byliśmy świadkami również niewielkich zmian rentowności amerykańskich obligacji. Kurs EUR/USD urósł powyżej 1,08 a złoto wykonało korektę z poziomu 2375 do 2335 USD. Inwestorzy czekają na środowy raport inflacyjny z USA, który może wzmocnić narrację o wyższych stopach procentowych przez dłuższy czas tego roku.
czy geopolityka zaszkodzi złotemu?

czy geopolityka zaszkodzi złotemu?

2024-05-13 Poranny komentarz walutowy XTB
Polska waluta ma ostatnio znakomitą passę. Po ubiegłotygodniowej decyzji RPP kurs EURPLN ponownie znalazł się poniżej bariery 4,30. Czy tę korzystną sytuację mogą zmącić wydarzenia geopolityczne? Zacznijmy od naszego podwórka, na którym Rada nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Sama ta decyzja nie była w ogóle zaskoczeniem, rynek koncentrował się na wypowiedziach prezesa, aby wyrobić sobie opinię co do szansy na obniżkę stóp w tym roku.
Dane “drugiego kalibru”

Dane “drugiego kalibru”

2024-05-10 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Dane “drugiego kalibru” jakimi są wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA grały wczoraj „pierwsze skrzypce”. To trochę efekt tego, że kalendarz makro jest w tym tygodniu dość ubogi. Silna reakcja osłabienia dolara amerykańskiego, wzrosty indeksów giełdowych oraz spadki rentowności amerykańskiego długu były pokłosiem dość dużej niespodzianki jaką otrzymaliśmy.
Dolar będzie dalej słabł?

Dolar będzie dalej słabł?

2024-05-10 Raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przyniósł nieznaczne osłabienie dolara po tym, jak rynek dostał słabe dane nt. cotygodniowego bezrobocia, które mogą podbijać oczekiwania, co do wrześniowej obniżki stóp procentowych przez FED. Ruch ten nie był jednak kontynuowany wieczorem, a piątkowy ranek nie przynosi konkretnego kierunku. Zmiany są kosmetyczne - pośród G-10 najlepiej wypada korona norweska, a najsłabsze są dolar nowozelandzki i japoński jen.