Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lekki niepokój

Lekki niepokój

2012-05-22 Raport popołudniowy FMCM
Sytuacja na eurodolarze bez rozstrzygnięcia: Początek dzisiejszej sesji na eurodolarze przebiegał spokojnie. Kurs oscylował blisko poziomu 1,28 w między czasie próbując przebić się wyżej. Inwestorom nie bardzo szkodziły doniesienia na temat kłopotów w hiszpańskich banków, które w wyniku złych kredytów miałyby ponieść straty rzędu 260 mld EUR.
Korekta trwa

Korekta trwa

2012-05-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach obserwujemy chwilowe ocieplenie klimatu inwestycyjnego. Widać chęć do odreagowania po silnych spadkach obserwowanych w minionym tygodniu. Korekta ma szanse rozwinąć nieco skrzydła, jednak najprawdopodobniej nie na długo.

Bankowe spekulacje nie psują nastrojów

Bankowe spekulacje nie psują nastrojów

2012-05-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynkowe plotki o większych, niż to wcześniej podawano stratach JP Morgan (nawet 7 mld USD), a także wczorajsza opinia Instytutu Finansów Międzynarodowych (IIF), jakoby straty hiszpańskich instytucji z tytułu złych kredytów mogły sięgnąć nawet 260 mld EUR, nie wpłynęły znacząco na nastroje. Widać, że w krótkim okresie rynek usilnie szuka pretekstu do większego odbicia…
Dane z USA pozytywnie zaskoczą

Dane z USA pozytywnie zaskoczą

2012-05-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje korektę po silnej wyprzedaży z pierwszej części miesiąca. W trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych euro umocniło się do poziomu 1,2823 USD. Natomiast tuż po rozpoczęciu notowań na europejskich parkietach kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,28.
Brak złych informacji to dobra informacja

Brak złych informacji to dobra informacja

2012-05-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek tygodnia na rynkach finansowych upływa pod znakiem opanowania emocji po burzliwym zeszłym tygodniu, kiedy widmo wyrzucenia Grecji ze strefy euro zajrzała w oczy inwestorów. Jednak ostatnie 2-3 dni były wolne od nowych, negatywnych impulsów, a na rynku brak złych informacji to dobra informacja.
Rynki odbiły się od dna

Rynki odbiły się od dna

2012-05-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po dość brutalnej przecenie na rynkach w pierwszej połowie maja, poniedziałek przyniósł kontynuację piątkowego odbicia i to pomimo fatalnej postawy notowanego drugą sesję Facebooka. Odbicie ma jednak głównie techniczny charakter i można mieć sporo wątpliwości, czy było to odbicie od twardego dna.
Kilka powodów do optymizmu, choć nie brakuje także negatywów

Kilka powodów do optymizmu, choć nie brakuje także negatywów

2012-05-22 Raport poranny FMCM
Walka na 1,28: Wspólnej walucie nie udało się wczoraj skorzystać z lepszych nastrojów jakie panowały na europejskich parkietach. Niemoc wobec dolara sprowadziła kurs pary EUR/USD do poziomu 1,2726. Przebudzenie nastąpiło dopiero podczas handlu zza oceanem.
Złoty odrobił część strat z poprzedniego tygodnia

Złoty odrobił część strat z poprzedniego tygodnia

2012-05-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel we wtorek przynosi stabilizację notowań złotego blisko wczorajszych poziomów z końca sesji azjatyckiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,314 PLN za euro (0,0%), 3,375 PLN wobec dolara amerykańskiego (0,33%) oraz 3,59 PLN względem franka szwajcarskiego (0,07%).
Hiszpania i Facebook już niestraszne

Hiszpania i Facebook już niestraszne

2012-05-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Miniony tydzień kończyliśmy w nienajlepszych nastrojach, ale dzisiaj niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki atmosfera nad giełdowymi parkietami wyraźnie się poprawiła. Powodów ku temu można było wymienić wiele, tak naprawdę przekonywujący był jednak tylko jeden – wcześniejsze skrajne wyprzedanie indeksów.
Dzisiaj w centrum uwagi była Grecja i Facebook

Dzisiaj w centrum uwagi była Grecja i Facebook

2012-05-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wizyta lidera greckiej SYRIZY w Niemczech i Francji raczej nie przyniosła złagodzenia stanowiska tej radykalnej partii, a raczej stała się elementem kampanii wyborczej Alexisa Tsiprasa. Radykalne hasła i zapowiedź anulowania wszystkich dotychczasowych porozumień będących elementem międzynarodowej pomocy, ...
Euro nie skorzystało z giełdowych wzrostów

Euro nie skorzystało z giełdowych wzrostów

2012-05-21 Raport popołudniowy FMCM
Wspólna waluta bez sił: Przez znaczną cześć dzisiejszej sesji eurodolar nie wykazywał się większą aktywnością. Poranna próba zejścia na niższe poziomy zatrzymana została blisko obszaru wsparcia na 1,2745 – 1,2750, po czym nastąpił powrót do poziomu 1,2775.
Akcje zaczęły odreagowywać majowe spadki

Akcje zaczęły odreagowywać majowe spadki

2012-05-21 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po tym jak w piątek indeks WIG20 zakończył dzień na 0,19% plusie, dziś ponownie idzie on w górę, choć już w o wiele większym stopniu. Wzrosty widoczne są także na większości zachodnich parkietów.
Choć w centrum uwagi globalnych inwestorów oczywiście nadal znajduje się sprawa Grecji ...
Korekta na świecie wymusza umocnienie złotego

Korekta na świecie wymusza umocnienie złotego

2012-05-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Złoty w poniedziałek zyskuje do głównych walut na fali poprawy nastrojów na rynkach globalnych, jaka ma miejsce po weekendowym spotkaniu przywódców G8 w Camp David. Zarówno w przypadku złotego, jak i innych rynków, poprawa ta póki co ma jedynie charakter czasowy. Dlatego trzeba ją traktować jako korektę wcześniejszej wyprzedaży niż początek nowej tendencji.
Trudna recepta na europejskie problemy

Trudna recepta na europejskie problemy

2012-05-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czy Europa potrzebuje swoistego dr. House’a, który potrafiłby znaleźć właściwe rozwiązania – tak. Czy taki istnieje – niestety nie. To chyba dobra konkluzja do dyplomatycznych haseł, które poznaliśmy po piątkowo-sobotnim szczycie G-8.
Chiny zmieniają kurs polityki

Chiny zmieniają kurs polityki

2012-05-21 Dzienny raport forex FxPro
Duża część Europy nadal płonie, ale aktywa obarczone ryzykiem nieco się ustabilizowały po znaczącej zmianie retoryki chińskich decydentów. Premier Wen Jiabao obiecał „umieścić kwestię stabilizacji wzrostu na liście priorytetów”, jednak widocznie unikając wszelkich pytań związanych z inflacją.
Czy korekta na EURUSD rozszerzy się?

Czy korekta na EURUSD rozszerzy się?

2012-05-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Weekendowy szczyt G-8 w Camp David nie przyniósł konkretów, jednak z drugiej strony rynki nie spodziewały się przełomu po tym spotkaniu. Przywódcy najbardziej wpływowych państw świata opowiedzieli się za wspieraniem wzrostu gospodarczego. Zabrakło jednak szczegółów dotyczących wyjścia strefy euro z kryzysu.
Irlandczycy powiedzą TAK Francuzom?

Irlandczycy powiedzą TAK Francuzom?

2012-05-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
31 maja Irlandczycy opowiedzą się w referendum, czy zgadzają się przyjąć nowy pakt fiskalny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby głosowanie nie dotyczyło czegoś, co i tak za chwilę zostanie zmienione.
Umiarkowany optymizm na początku tygodnia

Umiarkowany optymizm na początku tygodnia

2012-05-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydarzeniem weekendu był szczyt przywódców grupy G-8, do której należą USA, Kanada, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Rosja. UE reprezentował szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy.
Szczyt UE i indeksy PMI najważniejsze w tym tygodniu

Szczyt UE i indeksy PMI najważniejsze w tym tygodniu

2012-05-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar zgodnie z naszymi przewidywaniami wszedł w fazę korekty. Jest to naturalnym odreagowaniem rynku, po tym jak od początku maja euro osłabiło się o ponad 600 pipsów. Od piątkowego minimum na poziomie 1,2640, kurs EUR/USD zwyżkował do poziomu dołka z 14 maja (1,2814).
Europa nie chce już Grecji?

Europa nie chce już Grecji?

2012-05-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od wyborów w Grecji minęły już dwa tygodnie, ale nie należy oczekiwać, iż temat ten zniknie z centrum zainteresowania rynków finansowych. Wręcz przeciwnie: europejscy politycy zwiększają presję, lista spotkań pęcznieje przed środowym szczytem UE, a w czwartek mamy jeszcze bardzo ważne dane z europejskiej gospodarki.