Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

spore oczekiwania co do amerykańskiego PKB

spore oczekiwania co do amerykańskiego PKB

2009-10-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo dobrych informacji, które napłynęły w piątek na rynek (lepsze dane o koniunkturze ze strefy euro, wyższa sprzedaż domów w USA, lepsze wyniki Microsoftu), piątkowa sesja na Wall Street nie była udana. Można mieć wrażenie, że indeksy trzyma poziom 1100 pkt. na kontraktach nas&P500.
Nadal bez większych zmian

Nadal bez większych zmian

2009-10-26 Raport poranny FMCM
Chińskie rezerwy walutowe: Piątkowe zamknięcie niewiele powyżej poziomu 1,50 pokazuje, że inwestorom strasznie trudno jest odsunąć kurs EUR/USD od tej bariery na większą odległość. W trakcie poniedziałkowej sesji azjatyckiej pojawił się raport jednego z chińskich analityków, ...

Trendy są utrzymane

Trendy są utrzymane

2009-10-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatnie tygodnie nie przyniosły żadnych istotnych rozstrzygnięć dla trendów na GPW. Nieważne, czy będziemy to tłumaczyć oczekiwaniem na publikacje raportów kwartalnych, czy też dużymi ofertami PGE i PKO BP – fakt jest taki, że widzimy utrzymującą się desynchronizację szerokiego rynku oraz indeksu największych spółek, czego zwiastun widzieliśmy już na początku września.
Ciekawy tydzień na rynku eurodolara

Ciekawy tydzień na rynku eurodolara

2009-10-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku złotego upłynął pod znakiem konsolidacji w notowaniach polskiej waluty. Przez większość czasu kurs EUR/PLN pozostawał w przedziale wahań 4,1500 – 4,2000, a wartość dolara oscylowała pomiędzy 2,7700 i 2,8000.
Byki walczą z niedźwiedziami przy 1,50

Byki walczą z niedźwiedziami przy 1,50

2009-10-25 Raport tygodniowy FMCM
Gorsze dane z USA… Kończący się tydzień nie przyniósł zbyt wielu nowych informacji o poszczególnych gospodarkach. Co więcej, w przypadku Stanów Zjednoczonych były one głównie rozczarowujące.
Czekanie na korektę nie opłaciło się

Czekanie na korektę nie opłaciło się

2009-10-23 Podsumowanie dnia Gold Finance
Warszawska giełda wreszcie przestała oglądać się na kaprysy inwestorów za oceanem i w Europie. Można to nazwać nadrabianiem zaległości, jeśli ktoś bardzo chce, można też nazwać kontynuacją tendencji zwyżkowej, która idzie własną „ścieżką”.
Sesja pod znakiem niewielkiej zmienności

Sesja pod znakiem niewielkiej zmienności

2009-10-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała pod znakiem małej zmienności. Kursy EUR/PLN oraz USD/PLN przed zamknięciem notowań w Europie kształtowały się na poziomach odpowiednio: 4,1700 oraz 2,7800.
Złoty stabilny w piątek po południu

Złoty stabilny w piątek po południu

2009-10-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj o godz. 10:00 nieco słabsze dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu (odczyt wyniósł 2,5 proc. r/r, wobec spodziewanych 4,0 proc. r/r), nie zaszkodziły zbytnio naszej walucie. Po południu (godz. 15:55) euro oscylowało wokół 4,1720 zł, a dolar 2,7780 zł.
Spokojny koniec tygodnia

Spokojny koniec tygodnia

2009-10-23 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piątkowy handel na rynku złotego zaczął się na poziomach znacznie korzystniejszych dla polskiej waluty niż notowanych przez większość czwartkowego handlu. W porannym handlu za euro płacono 4,1650 złotego, za dolara zaś 2,7720 złotego.
Szczyty ponownie w zasiegu

Szczyty ponownie w zasiegu

2009-10-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dość silna wyprzedaż pod koniec sesji w środę była najprawdopodobniej programem sprzedaży pod który podłączyli się traderzy z parkietu. Brak kontynuacji ruchu następnego dnia sprowokował falę zamykanie krótkich pozycji i rynek bardzo szybko wrócił w okolice szczytów.
Gospodarka UK kurczy się, inwestorzy wyprzedają funta

Gospodarka UK kurczy się, inwestorzy wyprzedają funta

2009-10-23 X-Trade Brokers Puls Rynku
Kurs funta w relacji do innych walut gwałtownie się załamał po publikacji wstępnych szacunków brytyjskiego PKB w III kwartale 2009 roku. Gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się w III kwartale o 0,4 proc. w relacji kwartalnej i o 5,2 proc. w relacji rocznej, ...
Spokojnie po danych

Spokojnie po danych

2009-10-23 Przedpołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty nie zareagował istotnie na dane z polskiej gospodarki, które o godzinie 10.00 podał GUS. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5% w skali roku, dokładnie tyle, ile prognozowaliśmy i mniej niż zakładał konsensus rynkowy (3,9%).
Giełdy odrabiają spadki

Giełdy odrabiają spadki

2009-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na solidnych plusach. Indeks Dow Jones wzrósł o 1,33%, S&P 500 o 1,06%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,68%. Do wzrostów przyczyniły się publikacje lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych przez część dużych spółek.
Dane makroekonomiczne w centrum uwagi

Dane makroekonomiczne w centrum uwagi

2009-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ochłodzenie nastrojów na giełdowych parkietach nie trwało długo. Wczoraj wieczorem na Wall Street znów do głosu doszli kupujący, co pozwoliło na zamknięcie się indeksów na plusach. W efekcie dzisiaj w nocy euro zdołało ustanowić nowe maksimum w relacji do dolara – na poziomie 1,5060.
Rynek walutowy pod wpływem danych makro

Rynek walutowy pod wpływem danych makro

2009-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty wciąż pozostaje w obserwowanej od kilku dni konsolidacji. Kurs EUR/PLN waha się w przedziale 4,1500 – 4,2000, a USD/PLN porusza się pomiędzy 2,7700 – 2,8000 – sesja rozpoczęła się w pobliżu dolnych ograniczeń wspomnianych kanałów.
Czwartkowa lekka korekta

Czwartkowa lekka korekta

2009-10-23 Komentarz dzienny Money Expert
Czwartkowa sesja była już trzecią z rzędu, podczas której ceny akcji na światowych rynkach spadły. Po raz kolejny przecena nie była jednak na jakąś większą skalę, a w przypadku wczorajszego ruchu była tak naprawdę jedynie minimalna – na ogólnoświatowym indeksie MSCI AC World wyniosła jedynie 0,09%.
Rynek czeka na indeks Ifo, dane sprzedaży domów i Microsoft

Rynek czeka na indeks Ifo, dane sprzedaży domów i Microsoft

2009-10-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pogorszenie nastrojów po negatywnej rekomendacji dla banku Wells Fargo nie trwało długo i wczoraj na rynki powrócił optymizm. To oznacza, że notowania EURUSD mogły znów przekroczyć poziom 1,50 i obserwować zachowanie franka, którego czeka teraz bariera 1,0 względem dolara. Dziś inwestorzy czekają m.in. na wyniki Microsoftu i dane o sprzedaży domów w USA.
Walka na wysokich poziomach trwa

Walka na wysokich poziomach trwa

2009-10-23 Raport poranny FMCM
Nocne maksimum: Patrząc na przebieg wczorajszej sesji europejskiej chyba mało kto spodziewał się tego, co stało się w trakcie sesji azjatyckiej. Przez większość dnia wspólna waluta traciła do dolara, przez co kurs EUR/USD osuwał się coraz niżej.
Debiut wydarzeniem sesji

Debiut wydarzeniem sesji

2009-10-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsze notowania ponownie nie przyniosły przełomu na rynku, który od tygodnia głównie interesuje się zbliżającą się ofertą Polskiej Grupy Energetycznej. Notowania na GPW są jakby w tle rozmów inwestorów o cenie emisyjnej, redukcji oraz o kredytach na zakup akcji na rynku pierwotnym.
Warszawska giełda ma chęć iść w górę

Warszawska giełda ma chęć iść w górę

2009-10-22 Podsumowanie dnia Gold Finance
Mimo wczorajszych spadków za oceanem, kiepskiej sesji w Azji i fatalnych nastrojów na europejskich parkietach, warszawska giełda wykazywała wyjątkową siłę. Nie była ona tak wielka, by doprowadzić do wzrostu indeksów, ale na tle „globalnego” pesymizmu byki zachowywały się bardzo odważnie.