Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Giełdowe niedźwiedzie zagrożeniem dla notowań złotego

Giełdowe niedźwiedzie zagrożeniem dla notowań złotego

2010-05-20 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wtorkowa przecena na Wall Street oznaczała powrót większej nerwowości na rynek złotego. W czwartek inwestorom zaczęły puszczać nerwy. Sytuację nieco poprawiły spekulacje o interwencji dokonanej przez BGK.
Presja podaży

Presja podaży

2010-05-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Giełdy amerykańskie zachowują się nadzwyczajnie słabo. Wczoraj mimo niewielkiego spadku indeksów wolumen był duży i przeważały spółki spadające w proporcji około 3,5:1. Rynek zsunął się już z powrotem w okolice poziomów z 6-7 maja i nadal nie widać chęci na większe odbicie.

Strona popytowa ciągle słaba

Strona popytowa ciągle słaba

2010-05-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji na Wall Street amerykańskie indeksy zdołały jedynie krótkotrwale wychylić się ponad poziom poprzedniego zamknięcia. Zakończyły one jednak dzień na umiarkowanych minusach. Indeks Dow Jones spadł o 0,63%, S&P 500 o 0,51%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,82%.
Dziś dane o produkcji przemysłowej z Polski

Dziś dane o produkcji przemysłowej z Polski

2010-05-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty w środę kontynuował osłabienie. Kurs EUR/PLN zdołał pokonać opór na poziomie 4,1000. Dzisiaj przez moment kształtował się nawet na 4,1450, szybko jednak zszedł pod 4,1200. Przebity opór powinien przynajmniej chwilowo pozostawać dość istotnym wsparciem.
Złoty uzależniony od nastrojów na rynkach globalnych

Złoty uzależniony od nastrojów na rynkach globalnych

2010-05-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartkowy poranek upływa pod znakiem dalszego osłabienia polskiej waluty. Traci ona po ponad 2 gr do dolara i euro. O godzinie 9:37 kursy tych walut kształtowały się odpowiednio na poziomach 3,3138 zł i 4,1142 zł.
Nagła zmiana nastrojów na rynkach

Nagła zmiana nastrojów na rynkach

2010-05-20 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Sytuacja na giełdach europejskich w środę rozwijała się pod wpływem informacji z Niemiec. Chodziło o decyzję niemieckiego nadzoru finansowego, który ogłosił zakaz niezabezpieczonej krótkiej sprzedaży obligacji denominowanych w euro, jak również instrumentów pochodnych (dokładnie chodzi o CDS-y) oraz akcji 10 największych instytucji finansowych w Niemczech.
Huśtawki nastrojów ciąg dalszy

Huśtawki nastrojów ciąg dalszy

2010-05-20 Raport poranny FMCM
Dość silna zwyżka: Wczoraj można było zauważyć dość ciekawą reakcję na zaskakującą decyzję Niemiec, które wprowadziły zakaz krótkiej sprzedaży – mianowicie eurodolar po ukształtowaniu dołka w pobliżu 1.2150 zaczął odrabiać straty i systematycznie piął się w górę.
Niska inflacja w USA pomogła notowaniom euro

Niska inflacja w USA pomogła notowaniom euro

2010-05-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od wtorkowego popołudnia na rynkach znów zrobiło się gorąco. Wczoraj inwestorzy żyli tematem zakazu krótkiej sprzedaży w Niemczech i plotek dotyczących Grecji. Euro po zaliczeniu nowego minimum względem dolara zaczęło odrabiać straty, ...
Słabość emerging markets

Słabość emerging markets

2010-05-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Środowa sesja dość niespodziewanie przyniosła inwestorom potężny zastrzyk emocji. Wartość obrotów oraz skala przeceny wielu największych spółek w trakcie wczorajszej sesji pokazuje, że mieliśmy do czynienia z nagłą wyprzedażą ze strony dużego instytucjonalnego kapitału. Stroną podażową były prawdopodobnie podmioty zagraniczne, którzy redukują ostatnio pozycje na rynkach wschodzących.
Akcje nie były dziś tym, co inwestorzy lubią najbardziej

Akcje nie były dziś tym, co inwestorzy lubią najbardziej

2010-05-19 Podsumowanie dnia Gold Finance
Na rynkach nerwowo jest już od ponad miesiąca, ale dzisiejsza wyprzedaż mogła zrobić na inwestorach spore wrażenie. Może dlatego, że nastąpiła dość nieoczekiwanie i trudno było znaleźć jej konkretny powód.
Umocnienie euro względem dolara dzięki pogłoskom rynkowym

Umocnienie euro względem dolara dzięki pogłoskom rynkowym

2010-05-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD w trakcie dzisiejszej sesji europejskiej początkowo konsolidował się wokół poziomu 1,2200, po czym odnotował dynamiczny wzrost ponad 1,2300. Impuls do tej zwyżki dały liczne pogłoski napływające na rynek, m.in. na temat tego, że Europejski Bank Centralny oraz Fed kupują euro.
Oficjalne obawy o przyszłość euro

Oficjalne obawy o przyszłość euro

2010-05-19 Raport popołudniowy FMCM
Amerykanie pomogli wspólnej walucie: Dzisiejsza sesja europejska przyniosła po raz kolejny spore wahania na rynku walutowym. Poranek wcale tego nie zapowiadał, ponieważ przez dłuższy okres czasu popyt był zrównoważony przez podaż, może z wyłączeniem chwilowego wyraźnego spadku wywołanego wypowiedzią kanclerz Merkel, której zdaniem euro jest obecnie zagrożone.
Wzrost awersji do ryzyka wśród inwestorów

Wzrost awersji do ryzyka wśród inwestorów

2010-05-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street rozpoczęły na plusach jednak wraz z postępem sesji sukcesywnie schodziły w dół, kończąc ostatecznie dzień poniżej poziomu poprzedniego zamknięcia. Indeks Dow Jones spadł o 1,08%, S&P 500 o 1,42%, natomiast technologiczny Nasdaq stracił 1,57%.
Ponowny dynamiczny spadek kursu EUR/USD

Ponowny dynamiczny spadek kursu EUR/USD

2010-05-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty wczoraj stracił na wartości. Kurs EUR/PLN wzrósł z okolic 4,0000 do poziomu 4,0600. Jeszcze silniejszą zwyżkę odnotował kurs USD/PLN, który dotarł aż do 3,3400. Notowaniom złotego zaszkodził ponowny wzrost awersji do ryzyka na światowych giełdach oraz znaczne umocnienie dolara względem głównych walut.
Strach zagląda inwestorom w oczy

Strach zagląda inwestorom w oczy

2010-05-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Nie wiem, jakich Angela Merkel ma doradców, ale niewątpliwie niemiecka kanclerz stąpa w ostatnich dniach po dość cienkiej linie. Mowa oczywiście o linii zaufania rynków finansowych. Wpierw mocne słowa w weekend, iż ekstra-pakiet stabilizacyjny jest tylko kupowaniem czasu, a nie żadnym remedium (swoją drogą dość słuszne), ...
Większa nerwowość na rynkach

Większa nerwowość na rynkach

2010-05-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas wtorkowej sesji na giełdach europejskich przeważały wzrosty. Zdecydowane pogorszenie nastrojów obserwowaliśmy w czasie sesji amerykańskiej, kiedy to po zamknięciu wtorkowych notowań w Europie niemiecki FSA ogłosił zakaz niezabezpieczonej krótkiej sprzedaży denominowanych w euro obligacji skarbowych, CDSów oraz akcji 10 największych niemieckich instytucji finansowych.
Inwestorzy ponownie się boją

Inwestorzy ponownie się boją

2010-05-19 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Poniedziałkowa sesja na Wall Street, podczas której amerykańskim indeksom udało się wybronić przed silną przeceną, dała nadzieję posiadaczom akcji na całym świecie. Wczorajsza wyprzedaż w Nowym Jorku (DJIA -1 proc., S&P500 -1,4 proc., Nasdaq Composite -1,6 proc.) tej nadziei ich pozbawiła, ponownie przynosząc strach.
Zakaz krótkiej sprzedaży bez pokrycia w Niemczech

Zakaz krótkiej sprzedaży bez pokrycia w Niemczech

2010-05-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niemiecki nadzór finansowy, Bafin, podjął wczoraj zaskakujące kroki, które stały się sygnałem do dalszej wyprzedaży euro przez inwestorów. Niemcy, chcąc zapobiec wyprzedaży europejskich aktywów, zabroniły zawierania transakcji krótkiej sprzedaży bez pokrycia w przypadku obligacji skarbowych oraz akcji dziesięciu niemieckich instytucji finansowych.
Drugi dzień wzrostów na GPW, w Europie lepiej niż w USA

Drugi dzień wzrostów na GPW, w Europie lepiej niż w USA

2010-05-19 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wczorajsze wydarzenia na rynkach finansowych potwierdziły ciekawą tendecję. W ostatnim czasie europejskie indeksy zachowują się lepiej niż indeksy na Wall Street. Podobnie sytuacja wyglądała na giełdach we wtorek.
Ograniczenia krótkiej sprzedaży źle się kojarzą

Ograniczenia krótkiej sprzedaży źle się kojarzą

2010-05-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Trwająca od kilku tygodni korekta na rynku akcji ma męczący przebieg. Po pierwszej fali spadkowej inwestorzy na globalnych parkietach nie potrafią się zdecydować na jednoznaczny kierunek notowań, co skutkuje w bardzo szarpanym charakterze handlu i częstych lukach na otwarciu sesji.