Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Inwestorzy azjatyccy nie wytrzymali napięcia
2011-02-22 Codzienny Puls Rynku IDMSAŚwięto w Stanach Zjednoczonych ograniczyło w znacznym stopniu handel na rynku walutowym w dniu wczorajszym. W trakcie sesji europejskiej euro nieznacznie osłabiło się do dolara. Powodem były obawy o sytuację na Bliskim Wschodzie.
Złoty traci na wartości
2011-02-22 Komentarz poranny TMS BrokersW czasie dzisiejszej sesji azjatyckiej euro oddało względem dolara całe zyski jakie udało się tej walucie wypracować od ostatniego piątku. Kurs EUR/USD spadł dziś w okolicach otwarcia rynków w Europie do poziomu 1,3540. Rosnące napięcie na Bliskim Wschodzie przekłada się na wzrost zainteresowania bezpiecznymi aktywami, o czym świadczy umacniający się frank oraz drożejące złoto.
Eskalacja rewolty w Libii podbija ceny towarów
2011-02-22 Komentarz Home BrokerInwestorzy znów stają przed dylematem, z jakim musieli sobie w ostatnich miesiącach i tygodniach radzić kilkukrotnie. Czy zawierzyć danym gospodarczym, które wskazują na trwające ożywienie gospodarcze, czy poddać się obawom, że przyszłość nie będzie już tak korzystna.
Złoty najsłabszy od ponad miesiąca
2011-02-22 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersWtorkowe przedpołudnie upływa pod znakiem osłabienia złotego do głównych walut na fali pogorszenia nastrojów na rynkach globalnych oraz kolejnych gołębich wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej. Szczególnie mocno polska waluta traci do szwajcarskiego franka.
Dalsza ucieczka od ryzyka
2011-02-22 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusSkokowe pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcyjnych, do którego doszło w poniedziałek, a które to nastąpiło niedługo po otwarciu europejskiego handlu, obserwowane było również w pierwszej części wtorkowej sesji. O ile jeszcze wczoraj parkiety akcyjne w regionie Azji i Pacyfiku zniżkowały jedynie o 0,09%, tak już dziś poszły dół, aż o ok. 2%.
Dolar wyraźnie odrabia straty
2011-02-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNieraz trudno jest uzasadnić, dlaczego akurat w danym momencie następuje istotna kumulacja narastających wcześniej czynników i rynek wykonuje gwałtowny ruch. O tym, że w Afryce i na Bliskim Wschodzie wrze, rynek wie nie od dzisiaj, a temat libijski przewija się od kilku dni.
W nocy trzęsienie ziemi nawiedziło Nową Zelandię
2011-02-22 Poranny Szkic Walutowy AFSWe wtorek rynki finansowe będą znajdować się pod presją w związku z ograniczaniem przez inwestorów pozycji w ryzykownych aktywach po tym, jak w nocy trzęsienie ziemi nawiedziło Nową Zelandię. Wstrząs o sile 6,3 w skali Richtera uderzył w drugie co do wielkości miasto Christchurch w południowej części kraju, ...
Libia szkodzi rynkom
2011-02-22 Raport poranny FMCMSilne reakcje na eurodolarze: Poniedziałkowy spokojny przebieg notowań głównej pary walutowej dawał wrażenie, że sytuacja w Libii ma wpływ tylko na ceny surowców, szczególnie ropy i złota, które wczoraj mocno drożały. Inwestorzy bowiem bardziej skupiali się na próbie utrzymania kursu eurodolara w okolicy 1,37 niż na konflikcie w Afryce Północnej.
Giełdy tracą bez pomocy zza oceanu
2011-02-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWystarczył jeden dzień nieobecności inwestorów z USA, aby nastroje na najważniejszych rynkach akcji wyraźnie się pogorszyły. Pretekstem – po raz drugi w tym roku – okazała się sytuacja w Afryce Płn., tym razem w Libii. Powrót handlu na Wall Street zweryfikuje jednak ten poniedziałkowy ruch, dając wskazówki również inwestorom w Warszawie.
Popołudniowe osłabienie złotego
2011-02-21 Komentarz popołudniowy TMS BrokersRynki finansowe, w tym rynek walutowy odczuły dziś wyraźnie obchody Dnia Prezydenta w USA, które przełożyły się na zmniejszenie płynności i zmienności. Przedział wahań EUR/USD zawierał się pomiędzy 1,3650 a 1,3710.
W poniedziałek GPW najsilniejszym rynkiem na kontynencie
2011-02-21 Komentarz giełdowy GO4XO 16.20 WIG20 tracił 0,3 proc., a indeks szerokiego rynku 0,15 proc. Główne rodzime średnie giełdowe na nieco ponad godzinę przed ostatnim dzwonkiem znajdowały się na poziomie odpowiednio 2655 punktów i 46678 punktów.
Spokojne wejście w nowy tydzień
2011-02-21 Raport popołudniowy FMCMEuro na lekkim minusie: Poniedziałkowe europejskie notowania wspólnej waluty wobec dolara zapiszą się na lekkim minusie. Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się na poziomie 1,3670 i był o 0,23% niższy w stosunku do otwarcia w sesji europejskiej.
Bez Amerykanów wiele się nie dzieje
2011-02-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOd południa, kiedy karty zostały rozdane, ma się wrażenie, że aktywność rynku jest ograniczona. To „efekt” dzisiejszego swięta w USA, które jednocześnie sprawia, że na rynek nie napłyną dzisiaj już żadne publikacje danych makroekonomicznych.
Siedem grzechów kredytobiorcy
2011-02-21 Analiza Domu Kredytowego NotusKredyt hipoteczny to najczęściej jedyna forma sfinansowania zakupu upragnionego mieszkania lub domu. Niestety mimo wielu lat doświadczeń w tym sektorze, klienci nadal nie odnajdują się w procedurach bankowych.
Europejskie indeksy zaczynają tydzień spadkami
2011-02-21 Komentarz giełdowy TMS BrokersW piątek amerykańskie indeksy kontynuowały wzrosty – trzecią sesję z rzędu zyskała zarówno średnia giełdowa Dowa, indeks S&P 500, jak i Nasdaq Composite. Główne indeksy po raz kolejny ustanowiły rekordy hossy i trzeci raz z rzędu zakończyły tydzień na poziomie wyższym niż go rozpoczynały.
Belka osłabił złotego
2011-02-21 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty w poniedziałek traci na wartości reagując na gołębią wypowiedź prezesa NBP oraz pogorszenie klimatu inwestycyjnego na rynkach globalnych. Rynek jednocześnie zignorował doskonałe dane z Niemiec, będących największym partnerem handlowym Polski. O godzinie 12:05 kurs USD/PLN testował poziom 2,8704 zł, a EUR/PLN 3,9288 zł. W kolejnych godzinach należy oczekiwać konsolidacji notowań.
Strona popytowa wykorzystała słabość dolara
2011-02-21 Codzienny Puls Rynku IDMSAStopa rezerw obowiązkowych w Chinach została po raz kolejny podniesiona. Mimo niższego od oczekiwań odczytu inflacji konsumenckiej za styczeń, bank centralny tego kraju daje rynkowi jednoznaczne sygnały, że jak najszybciej będzie chciał sprowadzić ją poniżej 4%. W strefie euro wzrosły obawy o Portugalię.
Złoty traci po wypowiedzi prezesa NBP
2011-02-21 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkowa sesja na rynku walutowym przyniosła odbicie w notowaniach eurodolara. Na fali ponownego wzrostu oczekiwań na szybszą podwyżkę stóp procentowych w Eurolandzie kurs EUR/USD wzrósł w piątek do 1,3725. Kluczowym oporem pozostaje poziom 1,3750, którego przełamanie otworzyłoby drogę do ataku na tegoroczny szczyt.
Wybory lokalne w Niemczech będą impulsem dla euro?
2011-02-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW piątek wieczorem byliśmy świadkami dość wyraźnego ruchu w górę na EUR/USD. Była to kontynuacja zwyżki rozpoczętej około godz. 14:00 po słowach jednego z członków Europejskiego Banku Centralnego – Lorenzo Bini Smaghi, który przyznał, że dalsze narastanie presji inflacyjnej może zmusić bank centralny do zaostrzenia polityki.
Na rynku walutowy ponownie odżyły nadzieje
2011-02-21 Poranny Szkic Walutowy AFSNa rynku walutowy ponownie odżyły nadzieje, że Europejski Bank Centralny zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych wcześniej niż Rezerwa Federalna USA. Członek Rady Nadzorczej ECB, Lorenzo Bini Smaghi stwierdził w piątek, iż bank jest gotów do podwyżek, jeśli będzie to konieczne do ograniczenia presji inflacyjnej i utemperowania oczekiwań inflacyjnych.