Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek w cieniu włoskich spekulacji

Rynek w cieniu włoskich spekulacji

2011-07-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pojawiające się znów na rynku spekulacje, jakoby włoski minister finansów, Giulio Tremonti miałby podać się do dymisji, znów zaszkodziły dzisiaj notowaniom euro. Ich bezpośrednim efektem była niezbyt udana aukcja włoskich obligacji.
Włoska aukcja i przecena euro

Włoska aukcja i przecena euro

2011-07-28 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartek przynosi dalszą przecenę złotego, głównie względem dolara i franka. Cały czas czekamy na wyniki głosowania w Izbie Reprezentantów w Kongresie nad planem przedłożonym przez szefa Republikanów.

Rynki coraz bardziej nerwowe

Rynki coraz bardziej nerwowe

2011-07-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Środowa sesja przyniosła dalsze pogorszenie nastrojów na rynkach akcji. Europejskie indeksy akcji spadały o 1,1-1,4%, natomiast amerykańskie indeksy akcji zanotowały spadki rzędu 1,6-2,7%. Inwestorom oprócz zmartwienia z limitem zadłużenia USA oraz rozczarowującymi wynikami firm doszedł problem związanym z gorszymi danymi na temat zamówień na dobra trwałego użytku w USA.
Inwestorzy są coraz bardziej zdezorientowani

Inwestorzy są coraz bardziej zdezorientowani

2011-07-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Z jednej strony nasilające się obawy związane ze słabnącymi perspektywami dla amerykańskiej gospodarki, prowokują do spadków giełdowych indeksów i umocnienia dolara. Z drugiej obawy związane z brakiem porozumienia pomiędzy amerykańskimi politykami odnośnie podniesienia ustawowego limitu zadłużenia USA, ...
Francja kolejnym krajem zagrożonym obniżką ratingu

Francja kolejnym krajem zagrożonym obniżką ratingu

2011-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Przeciągające się w czasie negocjacje w amerykańskim kongresie na temat podniesienia ustawowego limitu zadłużenia nadal wpływają negatywnie na rynkowe nastroje. Choć trudno jest wierzyć, że największa gospodarka świata będzie już 2 sierpnia „częściowo niewypłacalna” to inwestorzy sprzedają dolara, lokując fundusze w bezpieczne aktywa.
Cierpliwość inwestorów jest wystawiana na próbę

Cierpliwość inwestorów jest wystawiana na próbę

2011-07-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj inwestorzy już nie wytrzymali napięcia, jakie narosło na rynkach finansowych i stracili cierpliwość do amerykańskich polityków. Zapalnikiem do wycofywania kapitału z ryzykownych aktywów okazały się słabe dane z amerykańskiej gospodarki.
Coraz więcej ciemnych chmur

Coraz więcej ciemnych chmur

2011-07-28 Raport poranny FMCM
Dolar odzyskuje siły: Wczorajsze popołudnie i wieczór przyniosły na rynek sporo negatywnych informacji, które przyczyniły się do spadków głównej pary walutowej. Kiedy do handlu walutami dołączyli inwestorzy zza oceanu szybko zdyskontowali ogłoszony wcześniej gorszy od oczekiwań odczyt o zamówieniach na dobra trwałego użytku.
Gorsze dane z USA zwiększają awersję do ryzyka

Gorsze dane z USA zwiększają awersję do ryzyka

2011-07-27 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Na nieoczekiwany spadek dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku o 2,1 proc. m/m w czerwcu i zaledwie 0,1 proc. m/m wzrost bez uwzględnienia transportu, Wall Street zareagowała zniżką. Giełdowych inwestorów coraz bardziej irytuje też niepewność związana z brakiem politycznego kompromisu ws. sposobu obniżenia nadmiernego deficytu budżetowego USA w najbliższych latach, ...
Bezpieczne aktywa ponownie najdroższe w historii

Bezpieczne aktywa ponownie najdroższe w historii

2011-07-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Bezradność amerykańskiej administracji w kwestii podniesienia ustawowego limitu zadłużenia powoduje odwrócenie się inwestorów od dolara i lokowanie funduszy w bezpieczne aktywa, na czym zyskuje przede wszystkim złoto i frank. Kurs USD/CHF dotarł do historycznego minimum w punkcie 0,7995, a złoto kosztowało powyżej 1627 dolarów za uncję trojańską.
Rynek coraz bardziej nerwowy

Rynek coraz bardziej nerwowy

2011-07-27 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środowa sesja przynosi lekkie osłabienie złotego. Poza parą CHFPLN ruchy te na razie nie są duże. Inwestorzy cały czas koncentrują swoją uwagę na Stanach Zjednoczonych. Wiele wskazuje na to, że jeśli do porozumienia w ogóle dojdzie, będzie to przysłowiowa za pięć dwunasta.
Kolejny senny dzień

Kolejny senny dzień

2011-07-27 Raport popołudniowy FMCM
Kopia wtorkowych notowań: Dzisiejsza sesja europejska na rynku głównej pary walutowej miała bardzo zbliżony przebieg do wtorkowych notowań. Podobnie ja wczoraj po porannej próbie przebicia się przez poziom 1,4520 kurs eurodolara zaczął się obniżać.
AUD na historycznych maksimach

AUD na historycznych maksimach

2011-07-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach w dalszym ciągu utrzymują się obawy o podwyższenie limitu zadłużenia USA. Negocjację wciąż trwają, a czas nagli. Nerwowość utrzymuje się wśród inwestorów, a bykom na rynkach akcji coraz trudniej obronić się przed przeceną. Wyniki kwartale europejskich i amerykańskich spółek były mieszane, co nie zdołało poprawić nastrojów wśród inwestorów.
Sprawa grecka znów powraca

Sprawa grecka znów powraca

2011-07-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niemiecki minister finansów Wolfgang Schauble przyznał dzisiaj, iż nie należy oczekiwać, że podczas jednego szczytu państw strefy euro uda się rozwiązać problemy z europejskim długiem. Dodał też, że Niemcy są przeciwko możliwemu wykupowi obligacji zagrożonych krajów na rynku wtórnym przez wehikuł EFSF (Europejski Fundusz Stabilizacji Finansowej).
Bezczynność amerykańskich polityków napędza spadki dolara

Bezczynność amerykańskich polityków napędza spadki dolara

2011-07-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar kontynuuje spadki wywołane zbliżającym się ostatecznym terminem oznaczającym niewypłacalność USA. Jak dotąd nie podjęto żadnych nowych ustaleń w amerykańskim kongresie, mimo że sytuacja z dnia na dzień jest coraz poważniejsza.
Cisza przed burzą

Cisza przed burzą

2011-07-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień upływa na wyczekiwaniu na decyzję amerykańskiego Kongresu w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia i związanych z tym cięć wydatków budżetowych. Na rynku finansowym można przyjąć, że nic się zbytnio nie dzieje.
Oczekiwań ciąg dalszy

Oczekiwań ciąg dalszy

2011-07-27 Raport poranny FMCM
Ciągła gra, coraz więcej ukrytych nerwów: Wczorajsze popołudnie przyniosło nam powrót kursu eurodolara do okolic poziomu 1,45. W dużej mierze było to spowodowane dobrymi kwartalnymi wynikami amerykańskich spółek. Nie odzwierciedlało tego jednak Wall Street, którego indeksy zamknęły się pod kreską.
Ceny amerykańskich mieszkań nadal nie sięgnęły dna

Ceny amerykańskich mieszkań nadal nie sięgnęły dna

2011-07-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
O 15:00 poznaliśmy odczyt indeksu cen domów S&P/Case-Shiller. Jest to raport sporządzany przez Standard & Poor's pozwalający śledzić zmiany cen amerykańskich nieruchomości mieszkaniowych. Wynika z niego, że ceny mieszkań dla 20 metropolii w USA spadły w maju w ujęciu r/r do najniższego poziomu od blisko 18 miesięcy.
Rynki czekają na porozumienie w USA

Rynki czekają na porozumienie w USA

2011-07-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W zasadzie kluczowym teraz pytaniem jest „kiedy i co?”. Pierwsza odpowiedź może brzmieć – pod sam koniec, czyli przed 2 sierpnia, a druga – prowizorka na pół roku, bądź do końca 2012 r., czyli do czasu po wyborach prezydenckich.
Rynek czeka, frank nadal mocny

Rynek czeka, frank nadal mocny

2011-07-26 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wtorek na rynku złotego mógł wydawać się nudny. Notowania złotego w relacji do euro w ostatnim czasie niemal nie odbiegają od okrągłego poziomu 4,00. To jednak pozorny spokój – rynek cały czas w napięciu czeka na doniesienia z Waszyngtonu.
Inwestorzy czekają na decyzję Kongresu

Inwestorzy czekają na decyzję Kongresu

2011-07-26 Raport popołudniowy FMCM
Niewielka zmienność: Dzisiejsza sesja europejska na eurodolarze przebiegała pod znakiem niewielkiej zmienności. Po porannej nieudanej próbie przebicia się przez poziom 1,4520 kurs głównej pary osunął się do okolic wartości 1,4480 i w tym rejonie oscylował prawie przez całą sesję europejską.