Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojny początek ciekawego tygodnia

Spokojny początek ciekawego tygodnia

2011-05-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Święto w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz brak zaplanowanych na dzień dzisiejszy istotnych publikacji makroekonomicznych sprawia, że w poniedziałek na rynkach finansowych powinno być spokojnie. Jedynymi impulsami będą weekendowe spekulacje prasowe nt. sytuacji na peryferiach Strefy Euro.
Dolar spada, kontrakty futures zwyżkują

Dolar spada, kontrakty futures zwyżkują

2011-05-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Dolar spada dziś rano w stosunku do euro w kontekście oczekiwań inwestorów dotyczących zaplanowanego na dziś raportu, który mógłby pokazać, że kwietniowe wydatki konsumentów w Stanach Zjednoczonych rosły najwolniej od trzech miesięcy.

Nastroje na rynkach pozostają słabe

Nastroje na rynkach pozostają słabe

2011-05-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj rano humory inwestorom poprawił artykuł w Financial Times mówiący o tym, że Chiny są zainteresowane kupnem obligacji przeznaczonych na ratowanie Portugalii. Jednak kolejne słabe dane z amerykańskiej gospodarki i pesymistyczne wypowiedzi szefa Eurogrupy nt. ewentualnego ...
 Euro zyskuje, na rynku akcji mieszane otwarcie

Euro zyskuje, na rynku akcji mieszane otwarcie

2011-05-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Od wczoraj na rynku walutowym: euro zyskuje: Euro zyskuje dziś rano w stosunku do dolara po tym jak Financial Times ogłosił, że Klaus Regling, prezes Europejskiego Instrumentu Stabilności Finansowej (EFSF), stwierdził, iż azjatyccy inwestorzy – w tym Chiny – mogą kupić obligacje z programu ratunkowego dla Portugalii.
Chiny zainteresowane europejskim długiem

Chiny zainteresowane europejskim długiem

2011-05-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Chiny są zainteresowane kupnem obligacji przeznaczonych na ratowanie Portugalii, poinformował Financial Times, cytując Klausa Reglinga, szefa Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej (EFSF). Doniesienia te wsparły, nadwątlone przez ostatnie obniżki ratingów i spekulacje nt. restrukturyzacji greckiego zadłużenia, zaufanie do krajów z grupy PIIGS.
Więcej dowodów na spowolnienie w Stanach?

Więcej dowodów na spowolnienie w Stanach?

2011-05-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Indeks sektora produkcyjnego Fedu z Richmond dołączył wczoraj do indeksu prognoz gospodarczych Fedu z Filadelfii, również sugerując spowolnienie w Stanach – dziś natomiast mamy dane większego kalibru, czyli zamówienia dóbr trwałych. Wcześniej jednak poznamy skorygowane dane o brytyjskim PKB, choć w ich przypadku zmiany będą raczej niewielkie.
Podwyżki stóp procentowych w Szwajcarii coraz bardziej prawdopodobne

Podwyżki stóp procentowych w Szwajcarii coraz bardziej prawdopodobne

2011-05-25 Raport Home Broker
Pierwsze dwa dni tego tygodnia potwierdziły słabość rynków giełdowych. Dotyczy to zarówno rynków wschodzących, jak dojrzałych. Po poniedziałkowej wyprzedaży wtorkowe notowania niewiele poprawiły obraz giełd.
Raport Goldman Sachs pomógł tylko na chwilę

Raport Goldman Sachs pomógł tylko na chwilę

2011-05-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
We wtorek inwestorzy na chwilę zapomnieli o problemach krajów peryferyjnych Strefy Euro i skupili się na rynku surowcowym. Ich uwagę zwróciły raporty dotyczące tego rynku jakie opublikował Goldman Sachs i Morgan Stanley.
Peryferia Strefy Euro wciąż straszą

Peryferia Strefy Euro wciąż straszą

2011-05-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Obawy związane z restrukturyzacją greckiego zadłużenia, obniżenie ratingu Grecji przez Fitch do B+ z BB+, obniżenie przez S&P perspektyw ratingu Włoch na poziomie A+ do negatywnej ze stabilnej, strach przed finansowymi trupami w szafie w Hiszpanii, ...
Kolejne słabe dane z USA

Kolejne słabe dane z USA

2011-05-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W opublikowanym w środę protokole z kwietniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), większość uczestników tego posiedzenia odrzuciła możliwość QE3 w przypadku, gdy nie będzie znacznego pogorszenia sytuacji ekonomicznej.
Japońskie PKB szokuje; duńskie banki mniej wiarygodne

Japońskie PKB szokuje; duńskie banki mniej wiarygodne

2011-05-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejskie akcje po raz drugi z rzędu zaczną we wtorek wyżej pomimo mieszanych nastrojów na rynkach azjatyckich po katastrofalnych wynikach japońskiego PKB. Ponadto agencja Moody’s obniżyła długoterminowy rating sześciu duńskich banków.
Lepsze nastroje na rynkach

Lepsze nastroje na rynkach

2011-05-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Słabe dane makroekonomiczne, niepokojące informacje z Hewlett-Packard oraz rozważania nt. restrukturyzacji greckiego zadłużenia. To wszystko stało się wczoraj pretekstem do wyprzedaży akcji na giełdach europejskich (DAX -1,77%, CAC40 -1,21%).
Sytuacja na rynku akcji nadal niepewna

Sytuacja na rynku akcji nadal niepewna

2011-05-17 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejskie akcje zaczną we wtorek niżej, ponieważ inwestorzy nadal zachowują obojętność w obliczu mieszanych danych ekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, obaw związanych z sytuacją w Grecji i niższych prognoz zysków europejskich spółek.
Dziś sprzedają się mieszkania ze styczniowych ogłoszeń

Dziś sprzedają się mieszkania ze styczniowych ogłoszeń

2011-05-17 Raport Home Broker
Obecnie rynek nieruchomości wraca do normy po marcowym przyspieszeniu. W kwietniu umowę przedwstępną podpisywano po 65 dniach, a końcową po blisko czterech miesiącach od ogłoszenia chęci sprzedaży lokalu. Wynik ten jest o przeszło miesiąc gorszy niż w poprzednim miesiącu.
Z dużej chmury mały deszcz

Z dużej chmury mały deszcz

2011-05-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jeszcze wczoraj rano, gdy bezwzględnie tematem numer jeden na rynkach finansowych było aresztowanie szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), mogło wydawać się, że pojawił się nowy impuls, który tymi rynkami wstrząśnie.
Kiepskie nastroje inwestorów przed danymi o inflacji w strefie euro

Kiepskie nastroje inwestorów przed danymi o inflacji w strefie euro

2011-05-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejskie akcje zaczną w poniedziałek niżej, ponieważ nastroje inwestorów na giełdach azjatyckich pogorszyły się w związku z obawami o sytuację greckiego długu, a także w związku z podwyższeniem pułapu zadłużenia przez Stany Zjednoczone – i to pomimo dobrych marcowych danych o zamówieniach maszyn z Japonii.
Skandal w MFW zaszkodzi rynkom

Skandal w MFW zaszkodzi rynkom

2011-05-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Skandal z udziałem szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) oraz zaplanowane na dziś spotkanie ministrów finansów Strefy Euro (Eurogrupy) poświęcone m.in. sytuacji w Grecji i Portugalii, powinny zdominować nastroje na rynkach finansowych. Nastroje, które i tak nie były najlepsze z uwagi na piątkową przecenę na Wall Street i dzisiejsze spadki na główny azjatyckich parkietach.
RPP zaskakuje, a surowce wracają do spadków

RPP zaskakuje, a surowce wracają do spadków

2011-05-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rada Polityki Pieniężnej, podnosząc wczoraj stropy procentowe o 25 punktów bazowych, mocno zaskoczyła rynek, wprowadzając przy okazji konsternację wśród analityków. W środę niespodzianek jednak było więcej. W podobnym stopniu mogła zaskoczyć słabość EUR/USD.
Surowce odrabiają straty

Surowce odrabiają straty

2011-05-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegłotygodniowa przecena na rynku surowców przynajmniej na razie nie przerodziła się w załamanie. Rynki nie mają bowiem dobrego argumentu za trwałym umocnieniem dolara, które mogłoby doprowadzić do dłuższej koniunktury na rynkach surowców. Straty odrabiają najwięksi przegrani ubiegłego tygodnia: srebro i ropa. Dziś rynki ropy i surowców rolnych czekają na ważne raporty.
S&P tnie, euro traci

S&P tnie, euro traci

2011-05-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek przynosi odreagowanie na rynku surowców. Srebro, ropa i złoto drożały wczoraj wyraźnie, jednak poza rynkiem złota wzrosty były i tak niewielkie w porównaniu ze spadkami cen z ubiegłego tygodnia. Pomimo poprawy nastrojów na rynkach surowcowych, euro nadal traciło w relacji do dolara. Na rynki wraca bowiem temat Grecji.