Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przywódcy UE omawiają pakiet ratunkowy

Przywódcy UE omawiają pakiet ratunkowy

2011-07-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Przywódcy UE spotykają się w sprawie programu ratunkowego dla Grecji: Farsa trwa nadal – liderzy Unii Europejskiej ponownie spotkają się, aby przedyskutować program pomocowy dla Grecji, jednak mówi się, że Niemcy i Francja już porozumiały się w sprawie jego formy. Choć nie są jeszcze znane żadne szczegóły, apetyt na ryzyko zdążył już wzrosnąć.
Restrukturyzacja tylnymi drzwiami?

Restrukturyzacja tylnymi drzwiami?

2011-07-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wygląda na to, że europejscy przywódcy przyjmą dziś nowy plan działania. Na to liczy rynek, co widać w notowaniach euro. Jeśli rysująca się propozycja zostanie zatwierdzona na dzisiejszym szczycie, będzie to szansą na dłuższe wyciszenie problemów fiskalnych w Europie. Z tymi optymistycznymi doniesieniami kontrastują niestety nienajlepsze wiadomości z Azji – chińska gospodarka zwalnia.

Protokół z posiedzenia Banku Anglii

Protokół z posiedzenia Banku Anglii

2011-07-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sezon publikacji wyników spółek rozpoczął się już na dobre. Dziś mamy Intel oraz American Express. W polityce sprawy również nabierają tempa przed jutrzejszym szczytem unijnym oraz piątkowym terminem rozwiązania kwestii limitu zadłużenia USA.
Apple znów zaskakuje

Apple znów zaskakuje

2011-07-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zamykamy oczy na europejskie problemy i nagle okazuje się, że otoczenie rynkowe jest całkiem sprzyjające. Zwłaszcza w dniu, w którym kluczowe amerykańskie spółki prezentują dobre wyniki. Jednak problem Europy nie znika, a dziś mogą zapaść kluczowe decyzje przed jutrzejszym szczytem w Brukseli.
Instytut ZEW przewiduje ochłodzenie niemieckiej gospodarki?

Instytut ZEW przewiduje ochłodzenie niemieckiej gospodarki?

2011-07-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Tegoroczne wydanie europejskich stress testów bynajmniej nie wpłynęło uspokajająco na rynki – bieżący tydzień zdominowany będzie publikacjami wyników spółek. Dziś mamy m.in. Bank of America, Johnson & Johnson oraz Apple. Badanie instytutu ZEW to główny ekonomiczny punkt dzisiejszego, raczej nieciekawego, programu.
Nastroje lepsze, ale niepewność pozostaje

Nastroje lepsze, ale niepewność pozostaje

2011-07-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wtorkowy poranek przynosi niewielką poprawę nastrojów. Widoczna jest ona przede wszystkim w umocnieniu euro względem franka. Na rynku jednak nadal dominuje niepewność i niedowierzanie odnośnie tego, czy europejskim politykom uda się podjąć konkretne ustalenia na czwartkowym szczycie.
Stress-testy nie pomogły, złoty obrywa rykoszetem

Stress-testy nie pomogły, złoty obrywa rykoszetem

2011-07-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W piątek po zamknięciu sesji, Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (European Banking Authority) poinformował, że stress-testów nie przeszło 8 z 90 europejskich banków. W tej grupie jest 5 banków z Hiszpanii, 2 z Grecji oraz 1 z Austrii. Wszystkie mają współczynnik wypłacalności dla funduszy Core Tier 1 poniżej zakładanego przez EBA progu na poziomie 5%.
S&P zgadza się z Moody's w sprawie długu USA

S&P zgadza się z Moody's w sprawie długu USA

2011-07-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Agencja Standard & Poor's zgodziła się właśnie z agencją Moody's w sprawie weryfikacji ratingu Stanów Zjednoczonych pod kątem możliwego obniżenia – poszła nawet o krok dalej, stwierdzając: „W trakcie najbliższych trzech miesięcy możemy obniżyć długoterminowy rating Stanów Zjednoczonych o jedną lub więcej klas do kategorii AA, ...
Dobre wyniki spółek w USA nie pomagają rynkom

Dobre wyniki spółek w USA nie pomagają rynkom

2011-07-15 Raport Home Broker
Podobnie, jak środowa obietnica wsparcia gospodarki przez Fed, tak wczoraj lepsze od spodziewanych wyniki JP Morgan, były w stanie jedynie na chwilę poprawić nastroje inwestorów. Widać, że narasta strach przed konsekwencjami coraz bardziej zauważalnego kryzysu zaufania związanego z problemem długów publicznych.
Dziś wyniki europejskich testów

Dziś wyniki europejskich testów

2011-07-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś po zamknięciu rynków akcji w Europie opublikowane będą długo oczekiwane wyniki testów europejskich banków. Istnieje jednak obawa, iż nawet przy braku negatywnych niespodzianek nie pomoże to specjalnie w poprawie nastrojów. Rynkom akcji nie pomogły natomiast bardzo dobre wyniki Google – inwestorzy boją się bowiem o perspektywy.
Bernanke o QE3, Moody’s o ratingu USA

Bernanke o QE3, Moody’s o ratingu USA

2011-07-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wystarczyły dwa miesiące słabszych danych z rynku pracy aby Fed znów zaczął mówić o rozluźnieniu. Uważamy, iż do takiego posunięcia jeszcze bardzo daleka droga, jednak rynek ma już temat do spekulacji. Radość rynków akcji nie trwała jednak długo, gdyż wieczorem agencja Moody’s poinformowała, iż nie wyklucza obniżenia ratingu USA.
Na rynkach stabilizacja z niepewnością w tle

Na rynkach stabilizacja z niepewnością w tle

2011-07-13 Raport Home Broker
Na rynkach finansowych utrzymuje się atmosfera podwyższonej niepewności. Co prawda chiński wzrost gospodarczy w II kwartale okazał się nieco wyższy od przewidywań i wyniósł 9,5%, ale z drugiej strony mamy kolejne cięcie ratingu do śmieciowego poziomu dla kraju ze strefy euro (chodzi o Irlandię), ...
Chiny pędzą, a Bernanke przemawia

Chiny pędzą, a Bernanke przemawia

2011-07-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pomimo ciągłych podwyżek stóp w celu ograniczenia inflacji Chiny nadal osiągają imponujące tempo wzrostu. W Stanach Zjednoczonych przewodniczący Fedu Ben Bernanke przedstawi Kongresowi półroczne sprawozdanie znane niegdyś jako „raport Humpreya-Hawkinsa”.
Moody’s znów w akcji

Moody’s znów w akcji

2011-07-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Silne wahania nastrojów dominują na rynkach finansowych, szczególnie na rynku walutowym. Przeradzające się w panikę obawy o Włochy, odreagowanie bez konkretnej przyczyny, wreszcie tąpnięcie po decyzji Moody’s – tak dużej niepewności w tym roku jeszcze nie było.
Ministrowie finansów UE wytężają umysły – na próżno

Ministrowie finansów UE wytężają umysły – na próżno

2011-07-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ministrowie finansów Unii Europejskiej spotkają się dziś ponownie, aby podjąć próbę uzgodnienia drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji. Na domiar złego rynki wzięły na muszkę Włochy, największy z zagrożonych krajów peryferyjnych.
Europa pod presją czasu

Europa pod presją czasu

2011-07-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowe posiedzenie ministrów euro grupy zakończyło się deklaracją o woli do podjęcia dalszych działań mających ograniczyć rozprzestrzenianie się kryzysu poza Grecję, jednak bez konkretów. To za mało aby uspokoić inwestorów – premie od włoskiego i hiszpańskiego długu przekroczyły już 300 bp.
Włoskie kłopoty

Włoskie kłopoty

2011-07-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po optymistycznym zakończeniu czerwca (głosowania w Grecji, wyższy ISM w USA) początek lipca przyniósł głównie rozczarowania. Agencja Moody’s obniżyła rating Portugalii, zaś amerykański Departament Pracy opublikował rozczarowujący raport miesięczny.
Euro na rozdrożu

Euro na rozdrożu

2011-07-08 Raport Home Broker
Bardzo dobrze rozterki inwestorów pokazała reakcja na decyzję Europejskiego Banku Centralnego o podwyższeniu stopy procentowej do 1,5% i komentarze o możliwym dalszym zaostrzeniu polityki pieniężnej. Wspierało to euro, ale skala tego zjawiska była mocno ograniczona.
(Zbyt) optymistyczne nastroje

(Zbyt) optymistyczne nastroje

2011-07-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kiedy udało się chwilowo rozwiązać temat Grecji wydawało się, iż inwestorzy skoncentrują się wyłącznie na danych z USA. Szyki pomieszała agencja Moody’s decydując się na wielostopniową obniżkę portugalskiego ratingu.
Wokół wydarzeń w Grecji najbardziej „cierpi” euro

Wokół wydarzeń w Grecji najbardziej „cierpi” euro

2011-07-07 Raport Home Broker
Mimo tego, że u progu tego tygodnia sprawa greckich kłopotów z finansowaniem zobowiązań wydawała się rozwiązana, to ostatnie dni pokazują, iż nie oznacza to ostatecznego zamknięcia tematu kryzysu finansów publicznych w strefie euro.