Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słabnie globalny sektor usług

Słabnie globalny sektor usług

2011-10-05 Raport Home Broker
Przebieg wtorkowych notowań w Stanach Zjednoczonych, kiedy to w ostatnich minutach indeksy gwałtownie podskoczyły i z nawiązką odrobiły wcześniejsze straty, jest najlepszą egzemplifikacją aktualnych uwarunkowań rynkowych. Wystarczy niesprawdzona informacja, by w ciągu dnia sytuacja na parkietach zmieniła się diametralnie.
Nadzieja przed dzwonkiem

Nadzieja przed dzwonkiem

2011-10-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Włoski rating, Dexia, belgijski spread: W poprzednich komentarzach pisaliśmy, iż przedłużający się spór w Europie o to, jak obniżyć grecki dług będzie sprzyjał turbulencjom rynkowym. Wczoraj mieliśmy tego doskonała próbkę. Na celowniku był bank Dexia po tym, jak rada nadzorcza wezwała zarząd do rozwiązania problemów strukturalnych banku.

RBA nie zmienia stóp; komunikat zasadniczo gołębi

RBA nie zmienia stóp; komunikat zasadniczo gołębi

2011-10-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Australia opublikowała niemal rekordowe dane o sierpniowej nadwyżce handlowej w wysokości 3,1 mld AUD – rekord w wysokości 3,5 mld AUD został osiągnięty w czerwcu 2010 r. Po lipcowym spadku o 0,9% import wzrósł o 3% m/m, ...
Akcje w Europie mogą spaść do nowych dołków

Akcje w Europie mogą spaść do nowych dołków

2011-10-04 Raport Home Broker
Kolejny dzień amerykański parkiet nie reagował na lepsze od oczekiwanych dane gospodarcze. Wczoraj pozytywnie zaskoczył odczyt wrześniowego indeksu ISM dla przemysłu w USA. Korzystniej od prognoz wypadły też wydatki budowlane za sierpień.
Nowe ustalenia, stary styl

Nowe ustalenia, stary styl

2011-10-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD – prywatni zapłacą więcej: Ministrowie finansów strefy euro wrócili wczoraj do lipcowych uzgodnień ws. drugiego pakietu pomocy dla Grecji. Z sumy 159 mld EUR 50 miliardów miały dostarczyć instytucje prywatne poprzez rolowanie greckiego długu.
Grecja nie osiąga celów – akcje spadają

Grecja nie osiąga celów – akcje spadają

2011-10-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po dzisiejszych raportach dotyczących niepowodzenia Grecji, której nie udało się osiągnąć wyznaczonych celów finansowych (deficyt budżetowy ma wynieść 8,5% zamiast planowanych 7,5%) na rynkach akcji ponownie zapanowała bessa.
Czwarty kwartał nie będzie łatwy

Czwarty kwartał nie będzie łatwy

2011-10-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Europa – EFSF to za mało: Sama akceptacja dla funduszu EFSF w formule ustalonej na lipcowym szczycie nie rozwiązuje problemu zadłużenia w Europie. Mało tego, nawet niezaakceptowana jeszcze do końca (głosować będzie jeszcze Słowacja, Malta, Holandia i Portugalia) formuła EFSF jest już niewystarczająca!
Czy wydatki osobiste w USA wzrosną wystarczająco?

Czy wydatki osobiste w USA wzrosną wystarczająco?

2011-09-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wprowadzone 21 lipca zmiany w Europejskim Instrumencie Stabilności Finansowej zostały już ratyfikowane w większości państw strefy euro, przy czym najważniejsze (choć nie zaskakujące) było ich wczorajsze zatwierdzenie przez Niemcy – decydenci mogą teraz spokojnie kontynuować debaty nad tym, jakiego rodzaju nowe struktury dłużne, ...
Japonia gotowa interweniować

Japonia gotowa interweniować

2011-09-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
USDJPY – słabsze dane, MinFin grozi: Najnowsze dane z japońskiej gospodarki sugerują, iż dotychczas wartkie ożywienie po wiosennym trzęsieniu ziemi traci impet. Sierpniowa produkcja przemysłowa wzrosła o 0,8% m/m, wyraźnie mniej niż oczekiwał rynek (+1,5% m/m), a dane za lipiec zostały skorygowane w dół z +0,6% do +0,4% m/m.
Niemcy mają głosować nad EFSF

Niemcy mają głosować nad EFSF

2011-09-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Niemcy mają ratyfikować EFSF: W Niemczech dziś dalszy ciąg batalii o EFSF. Zmiany z 21 lipca zostały wczoraj bez problemu ratyfikowane przez Finlandię. Na początku tygodnia zielone światło dała im Słowenia, zaś w piątek przyjdzie kolej na Austrię.
Niemieckie TAK nie wystarczy

Niemieckie TAK nie wystarczy

2011-09-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD, rynki akcji – kluczowe głosowanie w Niemczech: Dotychczas za rozszerzeniem kompetencji EFSF (ustalonym na lipcowym szczycie) opowiedziało się 10 krajów strefy - Belgia, Grecja, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, Słowenia i Włochy. Dziś głosować będą Niemcy.
W Finlandii głosowanie nad ratyfikacją EFSF

W Finlandii głosowanie nad ratyfikacją EFSF

2011-09-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Mads Koefoed, Macro Strategist, SaxoBank: Finlandia głosuje nad ratyfikacją EFSF: dziś pierwszy dzień z trzydniowego występu cyrku z programem zatytułowanym „ratyfikacja Europejskiego Instrumentu Stabilności Finansowej” – głosowanie w Finlandii zaplanowano na 11.00 GMT, Niemcy będą głosować jutro, zaś Austriacy w piątek.
Przedwczesna euforia?

Przedwczesna euforia?

2011-09-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD, rynki akcji – niewiele konkretów: Grecja – parlament przyjął podatek od nieruchomości; w ciągu najbliższych kilku tygodni musi przegłosować jeszcze bardziej bolesne zmiany, m.in. obniżki emerytur i płac w sektorze budżetowym; ewentualna utrata stabilności greckiego rządu to cały czas pewne ryzyko niekontrolowanej niewypłacalności.
EBC może zdecydować się na ekspansję

EBC może zdecydować się na ekspansję

2011-09-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD, rynki akcji – obniżka już w październiku? Już w sierpniu rynki finansowe zaczęły spekulować o tym, iż EBC mógłby obniżyć stopy procentowe, odwracając wcześniejsze ruchy. Niejednokrotnie pisaliśmy zresztą, iż rynek stopy procentowej sugerował spadki na parze EURUSD, kiedy jeszcze była ona w konsolidacji (1,40-1,45).
Głosowanie nad Europejskim Instrumentem Stabilności Finansowej

Głosowanie nad Europejskim Instrumentem Stabilności Finansowej

2011-09-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pomimo pogłosek mogących świadczyć o czymś wprost przeciwnym, w weekend nie pojawiły się żadne komunikaty dotyczące kryzysu zadłużenia państwowego w Europie, jednak przywódcy strefy euro w dalszym ciągu znajdują się pod presją, ponieważ parlamenty Niemiec (29 września), ...
Tydzień kluczowych decyzji

Tydzień kluczowych decyzji

2011-09-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomoc dla Grecji: Do Aten wracają szefowie misji (w poprzednim tygodniu wrócili eksperci, dwie telekonferencje zakończyły się pozytywnymi podsumowaniami), zatem należy spodziewać się rekomendacji ws. wypłacenia kolejnej transzy pomocy. Mogłaby ona zostać zatwierdzona w przyszły weekend.
 G-20 przyciąga uwagę inwestorów; apetyt na ryzyko powraca

G-20 przyciąga uwagę inwestorów; apetyt na ryzyko powraca

2011-09-23 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Przy absolutnym braku ekscytujących danych w kalendarzu – chyba że jesteście wielkimi fanami brytyjskiego raportu o kredytach na zakup nieruchomości mieszkalnych BBA – spotkanie grupy G-20, które odbyło się wczoraj w Waszyngtonie, najprawdopodobniej skupi na sobie uwagę rynków, na której tak zależy jego uczestnikom (i to niezależnie od faktycznego przebiegu).
Nowy dołek na GPW

Nowy dołek na GPW

2011-09-23 Raport Home Broker
Wszystko wskazuje na to, że w czwartek skończyło się ostatecznie odbicie na rynkach ryzykownych aktywów, które trwał od połowy sierpnia. Przybrało płaską formę, co jest sygnałem słabości kupujących.
Trwa wyprzedaż złotego

Trwa wyprzedaż złotego

2011-09-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURPLN, USDPLN – brak płynności w dolarze, azjatyckie banki interweniują: Czwartek był kolejnym dniem wyprzedaży złotego. Fakt, iż tracą najbardziej płynne waluty z segmentu rynków wschodzących, tj. złoty, real, peso czy rand potwierdza, iż mamy do czynienia przede wszystkim ze zjawiskiem o charakterze globalnym, w tym przypadku z ograniczoną (i drożejącą) płynnością w dolarze amerykańskim.
Po FOMC: europejskie PMI, wskaźniki wyprzedzające USA

Po FOMC: europejskie PMI, wskaźniki wyprzedzające USA

2011-09-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Rynek spodziewał się Operation Twist i dostał dokładnie to, na co czekał .Brak niespodzianek, negatywne komentarze dotyczące gospodarki, a także to, że inwestorzy „nagle” zdali sobie sprawę z tego, iż operacja może zaszkodzić zyskom banków, przyczyniły się do spadku apetytu na ryzyko – S&P 500 zakończył dzień aż o 3% niżej.