eToro

Co spowodowało spadek bitcoina?

Co spowodowało spadek bitcoina?
Data dodania: 2021-11-22 (11:16) Cotygodniowy komentarz rynkowy dot. kryptowalut

Bitcoin nadal wycofywał się ze swojego rekordowego poziomu z zeszłego tygodnia, osiągając poziom zaledwie 55 911 dolarów w piątek rano, po czterech dniach dość konsekwentnego spadku z tygodniowego maksimum 65 988 dolarów w ubiegły poniedziałek. BTC następnie nieco ustabilizował się w ciągu weekendu, kończąc niedzielę na poziomie 58 685 dolarów, po czym wczesnym rankiem powrócił do poziomu 57 tys dolarów.

Podobnie Ethereum otworzyło się w zeszłym tygodniu nieco poniżej 4630 dolarów, po czym w kolejnych dniach spadło niżej. Jednak ETH spadł nieco wcześniej niż bitcoin, kształtując się na poziomie 3974 dolarów w czwartek wieczorem i nieco szybciej odbił się, kończąc niedzielę na poziomie 4266 dolarów. Dziś na początku dnia ponownie spadł do poziomu 4130 dolarów.

Bitcoin i wiele innych kryptowalut gwałtownie spadły w zeszłym tygodniu - jest kilka powodów. Po pierwsze, aktualizacja Taproot do blockchain bitcoin wywołała niepewność w społeczności inwestorów. Być może jako najważniejsza aktualizacja sieci w ciągu ostatnich czterech lat, Taproot miała na celu usprawnienie transakcji kryptoaktywów, czyniąc je szybszymi i tańszymi. Aktualizacje tego rodzaju mogą powodować krótkoterminową niepewność, ponieważ inwestorzy wstrzymują się, aby zobaczyć, co stanie się z siecią. Na poziom cen w ostatnim czasie wpływa również amerykańska ustawa dotycząca infrastruktury. Projekt ustawy, kierowany przez prezydenta Joe Bidena, może spowodować, że firmy będą podlegać bardziej rygorystycznym przepisom dotyczącym zgłaszania i obsługi kryptoaktywów, co spowodowało dalszą niepewność inwestorów. Wreszcie, gdy bitcoin i inne kryptowaluty osiągnęły najnowsze rekordy wszech czasów, zawsze stanowi to miarę czerpania zysków od inwestorów, co następnie przełożyło się na słabość cen. Zarówno BTC, jak i ETH rosną w siłę, a wzloty i upadki rynku są częścią tej historii.

Ticketmaster współpracuje z NFL w celu wydawania biletów NFT Sprzedawca biletów Ticketmaster połączył siły z amerykańską National Football League, aby wydać pamiątkowe bilety NFT.

Fani futbolu amerykańskiego mogą teraz wymieniać swoje NFT wraz z biletami na mecze jako „token uznania” za zakupy na platformie. Aby zrealizować bilety NFT, fani muszą zalogować się na mecz NFL skanując bilet Ticketmaster Safetix. Mogą wtedy otrzymać jeden NFT na kwalifikujący się mecz – ale, co najważniejsze, muszą uczestniczyć w meczu, aby móc ją wykorzystać. Program daje możliwość tworzenia cyfrowych pamiątek dla fanów, ale pomija jeden kluczowych aspektów kupowania i odsprzedaży biletów – scalperów. Technologia NFT może w dużej mierze wyeliminować problem skalpowania, ale wydaje się, że Ticketmaster powstrzymywał się od podjęcia tego kroku w tej chwili.

Hong Kong Monetary Authority zapowiada dwupoziomowy cyfrowy dolar HK

Hongkong Monetary Authority (HKMA) opublikował niedawno białą księgę dotyczącą potencjalnego składu cyfrowego dolara HK. Analiza proponuje możliwy dwupoziomowy system dla cyfrowego HKD, który obejmowałby „warstwę międzybankową”, stanowiącą hurtowy system emisji i umorzeń, z którego może korzystać bank centralny Hongkongu i banki komercyjne w tym centrum finansowym. Drugą warstwą systemu byłaby warstwa portfela dla użytkowników końcowych lub konsumentów, teoretycznie umożliwiająca bezpośrednią dystrybucję i obieg e-HKD za pośrednictwem takich portfeli.

Plany ujawniają kuszący zestaw pomysłów, w których zarówno podmioty instytucjonalne, jak i osoby prywatne mogą korzystać z technologii CBDC (Central Bank Digital Currency - waluta cyfrowa banku centralnego), redukując potrzebę transakcji pośredniczących, ale nadal zachowując zdolność do obiegu cyfrowych dolarów HK na poziomie instytucjonalnym. HKMA chciało jednak podkreślić, że w tym momencie pomysły są na razie białą księgą, a nie stanowią planu kierunku jej cyfrowej waluty.

Źródło: Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Waluty - Najnowsze wiadomości i komentarze

Omikron nie taki straszny?

Omikron nie taki straszny?

12:53 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że rynki doszły do wniosku, że nadmierne poświęcanie czasu Omikronowi i jego wpływowi na globalną gospodarkę może być błędne. Zaczynają dominować ci, których zdaniem ostatnie zamieszanie stworzyło tylko okazję do zakupów interesujących aktywów po atrakcyjnych cenach - dobry przykład takiego podejścia widać na Wall Street, gdzie S&P500 bardzo szybko powrócił w okolice, gdzie był przed pojawieniem się pierwszych informacji o pojawieniu się nowego wariantu koronawirusa.
Dzień z RPP

Dzień z RPP

11:55 Komentarz poranny TMS Brokers
Przełom grudnia i listopada to stosunkowo dobry okres dla złotego. W ciągu kilku dni PLN odrobił większą część strat względem głównych rywali, ale to nie oznacza, że z rynku całkowicie zniknęły ryzyka, które złotemu ciążyły. W dużej mierze za umocnieniem złotego stoi poprawa nastrojów na rynkach bazowych, ale tak jak w przypadku gwałtownej przeceny złotego, tak i w przypadku jego aprecjacji trudno znaleźć jeden czynnik, który był decydujący.
Złoty czeka na RPP

Złoty czeka na RPP

09:03 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś polskie media ekonomiczne będą miały o czym pisać – Rada zbiera się po raz ostatni w tym roku i być może czeka nas bardzo długa debata. Wszystko dlatego, że konferencja prezesa Glapińskiego została zaplanowana dopiero na jutro. Rada podniosła w tym roku stopy dwukrotnie – na dwóch poprzednich posiedzeniach, jednak nadal na poziomie 1,25% są one niewspółmiernie niskie względem wynoszącej 7,7% inflacji.
Czekając na Radę Polityki Pieniężnej

Czekając na Radę Polityki Pieniężnej

09:00 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi odbicie eurodolara oraz lekką zwyżkę PLN w oczekiwaniu na decyzję RPP. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5846 PLN wobec euro, 4,0594 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,3888 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,3737 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,242% w przypadku obligacji 10-letnich.
Korekta na Bitcoinie - okazja czy pułapka?

Korekta na Bitcoinie - okazja czy pułapka?

2021-12-07 Market News XTB
marketKryptowaluty to coraz ważniejsza grupa aktywów, która mocno zyskała na popularności w ostatnich kilkunastu miesiącach. Obawy o inflację czy wciąż znaczące działania banków centralnych przyczyniły się do szukania alternatywnych sposobów na zabezpieczenie wartości swoich portfeli. Kryptowaluty, a w szczególności Bitcoin to wciąż nowinka dla większości z nas i jej spora zmienność może cały czas odstraszać.
Zagmatwana mapa drogowa?

Zagmatwana mapa drogowa?

2021-12-07 Raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy wydają się być zdeterminowani rozegrać przedświąteczny rajd ryzyka - pretekstem do tego ma być mniejsza szkodliwość Omikronu, chociaż fali zakażeń związanej z nowy wariantem nie da się już zatrzymać. Czy będzie się to wiązać ze słabszym dolarem, skoro FED sygnalizował niedawno większą determinację do walki z inflacją? Teoretycznie większość głównych banków centralnych poza zdeklarowanymi "gołębiami" w EBC i BOJ jest w podobnym miejscu na mapie obrazującej drogę do normalizacji polityki monetarnej.
Powrót optymizmu

Powrót optymizmu

2021-12-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Nastroje na giełdach ponownie są dobre. Wszystko za sprawą słabnącego ryzyka związanego z wirusem omikron. Tryb risk-on na globalnych parkietach jest wspierany również informacjami, że Pekin będzie prowadził politykę luzowania w celu wsparcia słabnącej gospodarki chińskiej. Dzisiejsza sesja w Azji zakończyła się w większości przypadków wzrostami głównych benchmarków. Na Wall Street widać dynamiczne odbicie, szczególnie na przemysłowym Dow Jones, który zyskał 1,87 proc.
Omicron już nie straszny

Omicron już nie straszny

2021-12-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Inwestorzy postanowili, że wchodzą w nowy tydzień bez Omicrona. Tak jak wskazywaliśmy zaraz po pojawieniu się mutacji, reakcje rynku na takie wydarzenia często są przesadzone i krótkotrwałe. Tym razem jednak to wcale nie musi być taka dobra informacja. Wczorajsza euforia na rynkach nie ma jednego bardzo konkretnego źródła, ale należy wiązać ją z serią informacji o względnie niskiej szkodliwości nowej mutacji.
Bitcoin i ether doświadczyły poważnego krachu

Bitcoin i ether doświadczyły poważnego krachu

2021-12-06 Cotygodniowy komentarz rynkowy dot. kryptowalut
Bitcoin i ether doświadczyły w weekend poważnego krachu, obniżając wartość kryptowalut o około 20 proc. Aktualnie ceny nieco się odbiły, ale obie kryptowaluty wciąż są notowane znacznie poniżej poziomów sprzed weekendu. Bitcoin rozpoczął ostatni tydzień obrotów w okolicach 57 000 dolarów, z pewnymi wahaniami w ciągu tygodnia, ale nie były one nadzwyczajne. Sytuacja zmieniła się jednak w piątek, gdy kryptowaluta ta zaczęła gwałtownie spadać. BTC spadł do poziomu 45 412 dolarów w ciągu kilku godzin – co oznaczało prawie 20 procentowy spadek.
Wyższe ceny saudyjskiej ropy naftowej

Wyższe ceny saudyjskiej ropy naftowej

2021-12-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły nowy tydzień od delikatnej zwyżki. W rezultacie, cena ropy naftowej gatunku Brent powróciła ponad barierę na poziomie 70 USD za baryłkę, a nawet przekroczyła 71 USD za baryłkę. W przypadku cen ropy WTI, notowania oscylują w rejonie 67-68 USD za baryłkę. Na rynku ropy naftowej na razie trudno mówić o powrocie optymizmu, zważywszy na mało dynamiczne odbicie notowań w górę – raczej możemy póki co oceniać je jako próbę stabilizacji notowań tego surowca.