Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W oczekiwaniu na informacje z Hiszpanii

W oczekiwaniu na informacje z Hiszpanii

2012-09-27 Raport poranny FMCM
Eurodolar pod 1,29: Czwartkowa sesja na rynku eurodolara, a także zapewne jutrzejsza przebiegać będą w atmosferze oczekiwania na informacje z Hiszpanii. W dniu dzisiejszym ma bowiem zostać przyjęty projekt budżetu na rok 2013, którego szczegóły mają zostać zaprezentowane w piątek.
Uwaga zwrócona na Chiny

Uwaga zwrócona na Chiny

2012-09-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przed publikacją istotnych informacji z Hiszpanii (dzisiaj rząd zatwierdzi projekt przyszłorocznego budżetu, a jutro oficjalnie poznamy jego założenia, a także nowe założenia dotyczące reform i wyniki bankowych „testów wytrzymałościowych”) niepewność nadal się utrzymuje.

Hiszpania znów niepokoi

Hiszpania znów niepokoi

2012-09-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś hiszpański rząd ma przedstawić budżet na rok przyszły i związany z nim pakiet reform, które miałyby pozwolić na redukcję deficytu. Do końca tygodnia powinniśmy także poznać aktualny szacunek potrzeb kapitałowych hiszpańskiego sektora bankowego. Rynki jednak nie czekały na te wiadomości. Zestaw negatywnych informacji z Hiszpanii sprawił, że rentowności tego kraju znów rosną.
Wyczekiwanie…

Wyczekiwanie…

2012-09-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Lepsze wyniki aukcji bonów skarbowych we Włoszech (rentowności dla papierów 6-miesięcznych były niższe, niż w końcu sierpnia b.r. i wyniosły 1,503 proc. – wczoraj w przypadku papierów hiszpańskich było inaczej) tylko na krótko zdołały podnieść notowania EUR/USD. Później notowania tej pary walutowej znów osuwały się w dół.
Przepychanie na nowe minima

Przepychanie na nowe minima

2012-09-26 Raport popołudniowy FMCM
Inwestorzy bez koncepcji: Dzisiejsza sesja na eurodolarze zaczynała się w nie najlepszej atmosferze. Wydarzenia z wczorajszego popołudnia w postaci zamieszek w Madrycie, czy ogłoszenia wcześniejszych wyborów w Katalonii skutecznie podkopywały nastrój wśród inwestorów.
Kataloński bunt skomplikuje wiele rzeczy

Kataloński bunt skomplikuje wiele rzeczy

2012-09-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsze informacje, jakoby władze hiszpańskiego regionu wezwały do zwołania przedterminowych wyborów na listopad, które jednocześnie byłyby swoistym referendum w kwestii większej niezależności od centrali w Madrycie, stanowią dla premiera Mariano Rajoya o wiele większy problem, niż ostatnie demonstracje ruchu „Oburzonych” przed czwartkową publikacją przyszłorocznego budżetu.
Korekta trwa

Korekta trwa

2012-09-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja przebiegała dość stabilnie na rynku walutowym. Dopiero publikacja danych z amerykańskiej gospodarki, jak i wystąpienia szefa ECB oraz szefa Fed z Filadelfii przyczyniły się do zwiększenia zmienności.
Napięcia społeczne to koniec makroostrożnościowej piramidy finansowej?

Napięcia społeczne to koniec makroostrożnościowej piramidy finansowej?

2012-09-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Kiedy politycy chcą zabrzmieć, jak osoby ważne, stosują słowo-wytrych „ramy polityki makroostrożnościowej”. Uwierzcie mi na słowo, że „ostrożnościowy” oznacza w istocie „przeciąganie i udawanie”, „makro” w rzeczywistości oznacza „interwencję”, ...
Rynki stają się bardziej podatne na złe wiadomości

Rynki stają się bardziej podatne na złe wiadomości

2012-09-26 Raport Home Broker
Wymowny był silny kontrast pomiędzy doniesieniami z amerykańskiej gospodarki i tamtejszych spółek, z jakim mieliśmy do czynienia we wtorek. O ile znacznie lepiej od oczekiwań wypadły wrześniowe indeks nastrojów konsumentów Conference Board oraz indeks aktywności przemysłu opracowywany przez regionalny oddział Fed z Richmond, ...
Eurodolar kontynuuje korektę

Eurodolar kontynuuje korektę

2012-09-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym wzroście i nieudanym testowaniu krótkoterminowej linii trendu spadkowego eurodolar powrócił do zniżek i dziś nad ranem ustanowił najniższy poziom od dwóch tygodni – 1,2850. Kurs pokonał już 23,60 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej na przełomie lipca i sierpnia oraz 50-okresową średnią kroczącą i znajduje się w okolicy 1,2870.
Złoty na łasce RPP

Złoty na łasce RPP

2012-09-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poranna, gołębia wypowiedź M. Belki spowodowała wykasowanie zysków, które stały się udziałem złotego wczoraj. Według prezesa NBP obecnie polska waluta jest neutralna dla PKB i inflacji, a RPP rozważy obniżki stóp na najbliższym posiedzeniu. Ponownie rosną szanse na rozpoczęcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej już w październiku.
Kontynuacja konsolidacji na złotym, Prezes NBP zapowiada cykl obniżek

Kontynuacja konsolidacji na złotym, Prezes NBP zapowiada cykl obniżek

2012-09-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel przynosi lekkie osłabienie złotego na rynku walutowym. Inwestorzy wyceniają polską walutę następująco: 4,15 PLN za euro, 3,22 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,43 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie spadły i wynoszą obecnie 4,87% w przypadku obligacji 10-letnich.
Obawy znów rosną

Obawy znów rosną

2012-09-26 Raport poranny FMCM
Kilka informacji pogorszyło nastroje: Wczorajszy zdecydowanie lepszy od prognoz odczyt indeksu zaufania konsumentów wg. Conference Board dał szansę na poprawę nastrojów i kontynuowanie wzrostu na eurodolarze. Poziom oporu na 1,2955 okazał się jednak zbyt mocny, by można go było przełamać w krótkim czasie.
Świetne dane i… przecena

Świetne dane i… przecena

2012-09-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane z amerykańskiej gospodarki zaskoczyły, tym razem pozytywnie. Do tego stopnia, iż można powoli zastanawiać się, czy wiosenno-letnie przesilenie w USA nie dobiegło końca. Zwykle takie dane są świetną wiadomością dla rynków ryzykownych aktywów (akcje, złoty), tym razem jednak ich zachowanie było zdecydowanie inne.
Czy to koniec korekty?

Czy to koniec korekty?

2012-09-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja zaczęła się nieco poniżej kreski, lecz szybko, już w pierwszej godzinie, doszło do pewnego zaskoczenia. Mimo kontynuacji marazmu w Europie, byczo nastawiony popyt wciągnął indeks na zieloną stronę notowań. Szał zakupów okazał się jednak krótkotrwały.
Złoty zyskał na fali lepszych nastrojów

Złoty zyskał na fali lepszych nastrojów

2012-09-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj przez Główny Urząd Statystyczny dane nt. dynamiki sprzedaży detalicznej w sierpniu (wzrost o 5,8 proc. r/r wobec 6,9 proc. r/r w lipcu), oraz stopy bezrobocia (zwiększyła się do 12,4 proc. z 12,3 proc. w lipcu) dodały nieco punktów tym, którzy liczą na cięcie stóp procentowych o 25 p.b. podczas posiedzenia RPP w dniu 3 października.
Słabe dane z polskiej gospodarki i lepsze z amerykańskiej

Słabe dane z polskiej gospodarki i lepsze z amerykańskiej

2012-09-25 Raport popołudniowy FMCM
Mimo negatywów eurodolar do góry: Pierwsza część dzisiejszych notowań eurodolara przebiegała pod znakiem obrony wsparcia na 1,29. Próby ataku podejmowane przez stronę podażową nie przynosiły jednak spodziewanych efektów. Sprzedający nie potrafili skorzystać z porannego nie najlepszego sentymentu globalnego, ...
Próba znalezienia kompromisu

Próba znalezienia kompromisu

2012-09-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przed dzisiejszym spotkaniem Angeli Merkel i członka Europejskiego Banku Centralnego, Joerga Asmussena z szefem ECB, Mario Draghim, atmosfera robi się dość gęsta. Dzisiejszy „Bild” donosi, jakoby prawnicy Bundesbanku zaczęli sprawdzać legalność ogłoszonego we wrześniu przez ECB programu stabilizacji rynku długu (OMT), na co zareagował już sam ECB.
Utrzymują się obawy o globalny wzrost

Utrzymują się obawy o globalny wzrost

2012-09-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas poniedziałkowej sesji brakowało pozytywnych informacji, które mogłyby podtrzymać optymizm, jaki gościł na rynkach w ostatnim czasie. Bez ech przeszła informacja, że europejscy decydenci rozważają zwiększenie mocy pożyczkowej Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego do kwoty 2 bln euro, ...
Sentyment RISK OFF powoli rozlewa się na rynki

Sentyment RISK OFF powoli rozlewa się na rynki

2012-09-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałek zaczął się od spadków a szalę goryczy przelała publikacja wskaźnika niemieckiego IFO, który spadł do poziomu 101.4 we wrześniu ze 102.3 w sierpniu. To najniższy poziom od lutego 2010 roku. Tak niskie odczyty wskazują, że niemiecki biznes nie wierzy w magiczną moc narzędzi luzowania monetarnego ...