Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Giełdy znalazły się pod presją sprzedających

Giełdy znalazły się pod presją sprzedających

2010-11-24 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wczorajsza notowania na rynkach europejskich obfitowały w różnego typu wydarzenia, które sprzyjały sprzedawaniu akcji. Rano w ślad za Azją giełdy w Europie zareagowały na informacje o konflikcie zbrojnym na Półwyspie Koreańskim.
Euro najtańsze od dwóch miesięcy

Euro najtańsze od dwóch miesięcy

2010-11-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Konflikt koreański stał się wczoraj tematem numer jeden w mediach, również ekonomicznych, jednak motywem przewodnim dla rynków finansowych są nadal problemy na peryferiach strefy euro. Po ciosie zadanym przez agencję Moody’s ...

Wciąż brak poprawy nastrojów na giełdach

Wciąż brak poprawy nastrojów na giełdach

2010-11-23 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Amerykańskie giełdy wciąż pozostają tuż poniżej istotnych oporów. Poziomy te skutecznie ograniczają dalszą zwyżkę na Wall Street, jednak na parkietach w USA nie widać również chęci do spadków. W efekcie indeks Dow Jones spadł wczoraj jedynie o 0,22 proc., S&P 500 o 0,16 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,55 proc.
Problemy PIIGS nie dają spokoju inwestorom

Problemy PIIGS nie dają spokoju inwestorom

2010-11-23 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek tygodnia na rynkach europejskich upłynął pod znakiem spadków. Po obiecującym początku wywołanym informacjami o zgodzie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej na udzielenie pomocy Irlandii dalsza część sesji upłynęła pod znakiem systematycznego osłabienia indeksów.
Popyt w USA się nie poddaje

Popyt w USA się nie poddaje

2010-11-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek tygodnia nie przyniósł dużych zmian, choć po niemrawym początku wydawało się, że podaż osiągnie przewagę. Słabnący entuzjazm wywołany pomocą finansową dla Irlandii sprawił, że indeksy za Oceanem rozpoczęły sesję na czerwono i systematycznie słabły. Gdy handel w Europie był już zamknięty, indeksy w USA notowały nawet ponad 1% spadek.
Pomoc dla Irlandii poprawiła nastroje

Pomoc dla Irlandii poprawiła nastroje

2010-11-22 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Piątkową sesję giełdy na Wall Street zakończyły na skromnych plusach, jednak dopiero pod koniec notowań głównym indeksom udało się wzrosnąć powyżej poziomu poprzedniego zamknięcia. Ostatecznie indeks Dow Jones wzrósł o 0,2 proc., S&P 500 o 0,25 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,15 proc.
Struna naciągnięta coraz mocniej

Struna naciągnięta coraz mocniej

2010-11-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Zakończenie tygodnia w USA pokazało, że popyt nie składa broni. Mimo, iż początek handlu nie zapowiadał wyjście indeksów ponad poziom wcześniejszego zamknięcia. Wiadomości z Chin, rachityczne sesje w Europie oraz brak danych makro za Oceanem nie wróżył dobrze bykom, ale w drugiej fazie sesji jakby otrząsnęły się z garści negatywnych impulsów i dzięki temu zgodnie zazieleniły się na koniec dnia.
Byczy impuls

Byczy impuls

2010-11-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Kolejna sesja za Oceanem może okazać się ‘punktem zwrotnym’ podczas tej korekty. Od samego początku notowań dominował optymizm, na którego części składowe największy wpływ miały prawdopodobnie doniesienia o pomocy finansowej dla Irlandii oraz wyraźnie wyższy od oczekiwań odczyt Indeksu Fed z Filadelfii (22,5 pkt vs 5 pkt).
Indeksy w USA zmęczone spadkami

Indeksy w USA zmęczone spadkami

2010-11-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Notoryczne osuwanie się amerykańskich indeksów zacumowało wreszcie do bezpiecznej przystani. Mimo gorszych od oczekiwań danych z rynku nieruchomości, S&P500 oraz Nasdaq zakończyły sesję na zielono, a Dow Jones tylko minimalnie stracił. Inwestorzy energicznie wyciągnęli indeksy przez ostatnie pół godziny handlu.
Solidna przecena na Wall Street

Solidna przecena na Wall Street

2010-11-17 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajsza sesja na amerykańskich giełdach przyniosła solidną przecenę. Indeks Dow Jones spadł o 1,59 proc., S&P 500 o 1,62 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 1,75 proc. Wciąż indeksom na Wall Street w największym stopniu szkodzą problemy Irlandii oraz spekulacje na temat dalszego zacieśniania polityki pieniężnej w Chinach.
Kiedy powrót do wzrostów?

Kiedy powrót do wzrostów?

2010-11-17 Komentarz poranny DM IDMSA
Inwestorzy za Oceanem wciąż są pełni niepokoju o stan gospodarki wobec krytycznych słów Republikanów o programie stymulacyjnym. Oba kontynenty amerykańskie zgodnie stanęły w szeregu i straciły wczoraj ponad 1%, a wyjątkiem był argentyński Merval, który dużo traci podczas tej korekty i wczoraj spadł o 4,5%.
Irlandia i Chiny wciąż ciążą giełdom

Irlandia i Chiny wciąż ciążą giełdom

2010-11-16 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Pierwszą sesję nowego tygodnia amerykańskie giełdy zakończyły bez większych zmian. Indeks Dow Jones zyskał nieznacznie 0,08 proc., z kolei S&P 500 spadł o 0,12 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 0,17 proc. Widać, że przy obecnych nastrojach na rynku inwestorzy wciąż pozostają ostrożni, wstrzymując się z większymi transakcjami.
Kiepskie informacje nie martwią inwestorów

Kiepskie informacje nie martwią inwestorów

2010-11-16 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek tygodnia na rynkach europejskich upłynął w optymistycznych nastrojach. Początkowe spadki wywołane piątkową przeceną na Wall Street zamieniły się w ciągu dnia we wzrosty. Inwestorów do kupowania akcji nie zraziły nawet doniesienia z Grecii dotyczące rewizji w górę poziomu zeszłorocznego deficytu i długu, ...
Impas za Oceanem

Impas za Oceanem

2010-11-16 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek tygodnia nie przybliżył inwestorów do odpowiedzi na pytanie, w którą stronę zamierzają poruszać się indeksy. Amerykańskie blue chipy pozostały na zamknięciu bardzo blisko poziomów sesji przed weekendem. Minimalnie stracił S&P500 oraz Nasdaq, a tuż nad kreską uplasował się Dow Jones.
Niepewność na światowych giełdach

Niepewność na światowych giełdach

2010-11-15 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Piątkowa sesja przyniosła spadki na amerykańskich giełdach. Indeks Dow Jones spadł o 0,8 proc., S&P 500 o 1,18 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 1,46 proc. Nastroje wśród inwestorów zostały pogorszone przez doniesienia z Chin oraz Irlandii. Ewentualne dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w Chinach może zmniejszyć popyt na surowce.
GPW może dalej rosnąć

GPW może dalej rosnąć

2010-11-15 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Końcówka tygodnia na rynkach europejskich upłynęła pod znakiem mieszanych nastrojów. Początkowo ton notowaniom nadały dane makroekonomiczne z Chin, wyższa inflacja, a także słabsze dane o sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej zmartwiły inwestorów i wywołały spekulacje dotyczące możliwości podwyższenia stóp procentowych przez Ludowy Bank Chin.
Niepewność wzrasta

Niepewność wzrasta

2010-11-15 Komentarz poranny DM IDMSA
Piątkowa sesja sprowadziła indeksy za Oceanem na tygodniowe minima. Dodatkowo reprezentatywny S&P500 spadł poniżej psychologicznej granicy 1200 pkt. Obawy techników rosną, ponieważ po zanegowaniu klasycznej formacji RGR indeksy ustanowiły nowe szczyty i nagle wyraźnie poskromiły swój byczy impet.
Lekkie ochłodzenie nastrojów na giełdach

Lekkie ochłodzenie nastrojów na giełdach

2010-11-10 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wtorkową sesję amerykańskie giełdy rozpoczęły w okolicach poziomów poprzedniego zamknięcia, jednak w dalszej części notowań nastroje uległy pogorszeniu, a główne indeksy odnotowały umiarkowane spadki.
GPW rośnie podwójnie

GPW rośnie podwójnie

2010-11-10 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wczorajsza sesja na GPW przejdzie do historii ze względu na debiut akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który okazał się bardzo udany. Akcje pod koniec pierwszego dnia notowań wyceniono na 54 zł, co oznacza wzrost o ponad 25%.
Umiarkowane nastroje na światowych parkietach

Umiarkowane nastroje na światowych parkietach

2010-11-09 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Pierwszą sesją nowego tygodnia amerykańskie giełdy rozpoczęły na lekkich minusach. Po tygodniu obfitującym w istotne wydarzenia oraz publikacje makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych oczy inwestorów zwróciły się w kierunku Europy, gdzie znów głośno zrobiło się o problemach gospodarczych Irlandii.