Aktualny kurs OMISEGO (OMG) na żywo

OmiseGO (OMGPLN)
OMG - OmiseGO 2.69
0.00%
0.0000
Bid/Ask: 4.0000/4.0000
Ostatnia zmiana: 21:38:32

KUP lub SPRZEDAJ kryptowalutę OMISEGO (OMG) na giełdach:
Binance - Giełda Bitcoin Zonda - Giełda kryptowalut

Dzisiejsze notowania OmiseGO - Aktualna cena OMG w trybie rzeczywistym w stosunku do innych walut:
Nazwa kryptowaluty Symbol Kurs Zmiana Zmiana Bid Ask Czas
OMG - OmiseGO USDT - Tether OmiseGO USDT OMGUSDT 2561 3.20% 45.53 zł 2560 2567 21:33:14

OmiseGO - OMGOmiseGO (w skrócie OMG) to kryptowaluta oparta na Ethereum, która ma w przyszłości zdecentralizować sieć płatności. Celem OMG jest stworzenie otwartego finansowego systemu publicznego, mającego w domyśle rozwiązać problemy z płatnościami wśród mieszkańców Azji. OmiseGO to platforma płatności, która oparta została na zdecentralizowanej sieci blockchain. Cała sieć OMG opiera się w dużej mierze o Ethereum (ETH), a jej aktywa są obsługiwane przez tą właśnie kryptowalutę. Wspólnych mianowników pomiędzy oboma kryptowalutami jest jednak znacznie więcej. Jednym z łączników jest osoba Vitalika Buterina, twórcy Ethereum, który jest mocno zaangażowany w rozwój OmiseGO.

Głównym celem OmiseGO jest dostarczenie rozwiązania płatniczego dla walut cyfrowych i fiducjarnych, ale również innych aktywów (na przykład punktów lojalnościowych). Cały ten proces ma przebiegać bez udziału banków oraz pośredników, co docelowo ma ułatwić skalowanie usługi.


Aktualna cena OmiseGO oraz Wykres OMG

Historia kryptowaluty OMG

Kryptowaluta OmniseGO OmiseGo powstała jako rozszerzenie firmy Omise w 2013 roku. Jej założycielem jest Japończyk Jun Hasegawa, który wymyślił aplikację mobilną umożliwiającą szybkie płatności bez posiadania konta bankowego. Aplikacja ta obecnie działa w kilku azjatyckich krajach (Tajlandia, Singapur oraz Japonia), gdzie mogą z nich korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i sklepy internetowe.

Samo uruchomienie OmiseGO nastąpiło w lipcu 2017 roku. Projekt szybko zdobył uznanie inwestorów, czego potwierdzeniem jest zebrane 25 milionów dolarów na rozwój firmy. Dokonano tego przez uruchomienie ICO w Ethereum.

Jeszcze w sierpniu 2017 roku deweloperzy OmiseGO opublikowali White Paper drugiej warstwy Ethereum. Biała Księga nosi nazwę Plasma Cash, a jej celem jest zwiększenie skalowalności sieci, z czym samo ETH ma problemy. Ten komunikat sprawił, że wartość tokena OMG wzrosła trzykrotnie w ciągu miesiąca.

Jak działa OmiseGO?

OmniseGO OMG - Blockchain ERC Sieć OMG należy do rozwiązań nazywanych jako ,,Warstwa 2.0”. Pojęcie to oznacza, że sieć oparta została na istniejącym już blockchainie - w przypadku OMG jest to Ethereum.

OMG wykorzystuje w swoim działaniu architekturę Plasma Child Chain, funkcjonującą przez grupowanie transakcji poza łańcuchem, przed wysłaniem informacji o transakcji do sieci głównej Ethereum. Umożliwia to handel wartościami w czasie rzeczywistym. Co ważne, przedmiotem wymiany mogą być dowolne aktywa cyfrowe.

OmiseGO wykorzystuje token OMG ERC-20. Zasilany jest on przez konsensus PoS. Łańcuch bloków przechowywany jest przez kilka węzłów. Wszystkie one będą znajdować się w łańcuchu DEX, czyli dokładnie tak samo jak w przypadku Bitcoina i Ethereum. Dodatkowo muszą być one potwierdzone przez konsensus PoS.

Najważniejsze komponenty OMG

Zdecentralizowana wymiana - umożliwia przeprowadzanie transakcji między łańcuchowych. W praktyce użytkownicy mogą nie tylko wymieniać waluty FIAT oraz kryptowaluty, ale w zasadzie dowolne aktywa cyfrowe. Każda transakcja przechodząca przez taką giełdę jest sprawdzana przez konsensus, w którym użytkownicy stawiają swoje tokeny, głosując nad ważnością danego bloku.

Zestaw dla programistów - OMG oferuje użytkownikom Software Developer Kit. Jest to zestaw narzędzi, których zadaniem jest zachęcenie programistów do tworzenia skutecznych portfeli bez szczególnego zagłębiania się w same łańcuchy bloków. Zestaw dla programistów to także narzędzia umożliwiające dokonywania wpłat oraz wypłat.

Konsensus dotyczący dowodu stawki - najważniejszym celem tokenów OMG jest możliwość obstawiania nimi konsensusu OmiseGO. Każdy użytkownik może postawić swoje środki na ważność danego bloku w sieci. Osoby, które będą robiły to aktywnie, mogą liczyć na nagrody.

Tokeny OMG

Maksymalna liczba tokenów OMG została z góry określona. Tym samym wiemy, że maksymalna podaż kryptowaluty wynosi 140,245,398 OMG i nie ma szans na to, aby w obiegu pojawiło się więcej tokenów.

Kto obecnie posiada tokeny OMG?
• 65,1 proc. jest "w rękach" inwestorów
• 5 proc. rozdano w zrzutach ETH
• 29,9 proc. posiada projekt oraz osoby go tworzące

Jak przechowywać OmiseGO?

OmniseGO przechowywanie - Krypto portfel OMG jest tokenem ERC-20, dlatego można przechowywać go w portfelach kryptowalut. Mogą to być zarówno portfele softwarowe oraz hardwarowe, jak i klasyczne giełdy wymiany kryptowalut.

Kurs tokenów OMG

Aktualny kurs OmiseGO oscyluje na poziomie 10 dolarów za token OMG (maj 2021). To znacznie mniej niż historyczne maksimum, które zanotowano na początku 2018 roku. Wówczas wartość kryptowaluty sięgnęła ponad 25 dolarów za jednego tokena.