BTC224,8k zł4,99%
ETH5,95k zł5,31%
XRP3,98 zł4,38%
LTC150 zł5,75%
BCH689 zł4,41%
DOT3,22 zł5,55%
Otworzylem pozycje BTC 10x leverage - dobra strategia?
8 odpowiedzi · 41 odsłon · Autor: sebek_nl
#1
Nowy w krypto. Na Binance Futures otworzylem long BTC 10x leverage za 2000 zl. Jak BTC wzrosnie 10% to ja zarobie 100%! Genialne nie? Dlaczego nikt o tym nie mowi?
#2
NIE NIE NIE. 10x leverage = jak BTC spadnie 10% TRACISZ WSZYSTKO (likwidacja). Zamknij to natychmiast!
#3
Leverage_naiwny - UCIEKAJ od leverage. 10x znaczy: BTC +10% = Ty +100% (super), ale BTC -10% = Ty -100% = LIKWIDACJA (tracisz cale 2000 zl). BTC potrafi spasc 10% w GODZINE. 90% osob z leverage traci wszystko. To NIE inwestowanie - to HAZARD z dzwignia. 'Dlaczego nikt nie mowi' - bo to droga do bankructwa. Spot trading (bez leverage) = trzymaj BTC, nie zlikwiduja Cie nigdy.
#4
@byly_lev czyli jak BTC spadnie 10% to trace WSZYSTKO mimo ze potem moze odbic?? Nie wiedzialem...
#5
@leverage_naiwny dokladnie. Likwidacja jest NIEODWRACALNA. BTC moze spasc 10% (likwidacja Twojej pozycji = strata 2000 zl), potem odbic +20% - ale Ty juz nie masz pozycji, zlikwidowany. Leverage to najszybsza droga do straty w krypto. 95% Futures traderow traci. Zamknij pozycje, kup BTC SPOT (zwykly zakup), trzymaj. Spot nigdy Cie nie zlikwiduje - mozesz przeczekac kazda korekte.
#6
Zamknalem pozycje (na szczescie na +3%, drobny zysk). Kupie BTC spot za te 2000 zl. Dzieki ze ostrzegliscie - bylby drugi blad nowicjusza. Leverage to pulapka.
#7
klasyka - kazdy nowicjusz odkrywa leverage i mysli ze znalazl 'darmowe pieniadze' :) potem likwidacja i nauka. Dobrze ze zamknales na czas
#8
Update: kupilem BTC spot za te 2000 zl po 113k. Zadnego leverage. Lezy na Zondzie, nie patrze. Dziwne uczucie jak po odstawieniu energetykow :)
#9
Tydzien bez leverage, BTC spot lezy i rosnie powoli. Spie spokojnie, konto nie pokazuje 'likwidacja za 2%'. Polecam kazdemu kogo kusi dzwignia - nie warto.