PZU odciecie dzis - kurs 46,3. Zgodnie z planem
4 odpowiedzi
·
444 odsłon
·
Autor: bogdan_kr
Czwartek 28.05 - PZU odciecie dywidendy. Kurs otwarcie 46,3 zl (z 49,5 wczoraj). Drop dokladnie 3,20 zl = dywidenda. Wszystko zgodnie z teoria. Dywidenda 3,20/akcja wplynie za ~2 tyg. Trzymam 300 akcji = 960 zl netto IKE. Kto jeszcze trzymal przez odciecie?
Trzymam 500 akcji. 1600 zl netto IKE. Reinvestuje w wiecej PZU po taniej.
Pzu_odciecie - klasyka. Kurs odrobi spadek w 4-7 tyg (historyczny wzorzec PZU). Trzymanie + reinvest dywidendy = portfel dywidendowy rosnie. Ja mam PZU od 6 lat, lacznie 9k dywidend + kurs z 32 do 46 zl.
Pierwszy raz trzymam przez odciecie, 100 akcji. Stresowalem sie ze 'strace' ale rozumiem - dywidenda 320 zl wplynie, kurs odrobi. Cierpliwosc.
@nowy_dyw dokladnie, pierwszy raz tez sie stresowalem rok temu. Teraz wiem ze to normalny mechanizm. Witaj w klubie dywidendowym :)