Mam 300 akcji PZU. Jutro 28.05 odciecie 3,20 zl/akcja = 960 zl netto IKE. Kurs spadnie z 49,5 do ~46,3. Co dalej? Czy PZU odrabia w 4-6 tyg jak Pekao? Czy moze tym razem inaczej?
Tak. PZU historycznie odrabia w 5-7 tyg. Czerwiec/lipiec wrocimy do 49-50.
Pzu_dyw_zysk - PZU z 10 lat: 9 z 10 razy odrabial spadek dywidendowy w 4-8 tyg. Plus jest spolka stabilna (najdluzszy track record dywidendowy na GPW). Trzymaj. Reinvestuj dywidende w wiecej PZU (Pekao tez warto) - portfel dywidendowy IKE rosnie.
Dyw_long2 + stara_pzu - trzymam, dywidende 960 zl reinvestuje 30 akcji PZU po 46-47 zl po odcieciu. Portfel rosnie.