Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane z Polski bez wpływu na rynek złotego

Dane z Polski bez wpływu na rynek złotego

2009-11-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami stosunkowo spokojna sesja na rynku walutowym – eurodolar zniżkował dziś lekko z okolic poziomu 1,5080 do 1,5030. Ruch ten miał miejsce na fali niewielkich spadków na europejskich parkietach i przy braku istotnych danych makroekonomicznych z głównych gospodarek światowych.
Dane o PKB z Polski zaskoczyły mocno pozytywnie

Dane o PKB z Polski zaskoczyły mocno pozytywnie

2009-11-30 Raport popołudniowy FMCM
Neutralny dzień dla EUR/USD: Opublikowane dzisiaj dane makro miały niewielki wpływ na zachowanie kursu głównej pary walutowej. Rano napłynęły informacje o wstępnych szacunkach dotyczących inflacji CPI w Strefie Euro, które wskazały na mocniejszy od oczekiwań odczyt 0,6% r/r (spodziewano się 0,4%).

Lepiej wokół Dubaju, ale wracają obawy o interwencje BC

Lepiej wokół Dubaju, ale wracają obawy o interwencje BC

2009-11-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ostatnim czasie sytuacja zmienia się w kalejdoskopie. Na razie na wygranej zdają się być ci, którzy zminimalizowali wpływ kryzysu w Dubaju na globalną gospodarkę i wykorzystali mocne tąpnięcie na rynkach w końcówce ubiegłego tygodnia do zwiększenia zaangażowania w kierunku zgodnym z dominującym trendem.
Dane o PKB z Polski lepsze od oczekiwań

Dane o PKB z Polski lepsze od oczekiwań

2009-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego przyniosła odreagowanie w notowaniach polskiej waluty. Kurs EUR/PLN zniżkował nawet chwilowo pod poziom 4,1300, a USD/PLN zszedł w okolice 2,7400. Złoty odrabia straty, podążając za zwyżkującym ponownie eurodolarem.
Polska pozostaje zieloną wyspą

Polska pozostaje zieloną wyspą

2009-11-30 Przedpołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Polska w dalszym ciągu pozostaje zieloną wyspą na czerwonym morzu pogrążonych w recesji europejskich gospodarek. Głównym motorem napędowym wzrostu gospodarczego jest eksport. W III kwartale br. polska gospodarka rozwijała się w tempie 1,7 proc. rok do roku (dane niewyrównane sezonowo), ...
Emirat Dubaju przyciągał uwagę inwestorów

Emirat Dubaju przyciągał uwagę inwestorów

2009-11-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Emirat Dubaju przyciągał uwagę inwestorów od środowego popołudnia, kiedy to ogłoszono, że ma zamiar ubiegać się o restrukturyzację zadłużenia funduszu Dubai World, wynoszącego 59 mld USD. W czwartek w Europie, a w piątek w Stanach Zjednoczonych na rynkach kapitałowych obserwowaliśmy spadki notowań, ...
Sporo zamieszania pod koniec tygodnia

Sporo zamieszania pod koniec tygodnia

2009-11-30 Raport poranny FMCM
Euro odrobiło straty… Ostatnie dni na głównej parze walutowej przyniosły niespotykaną od dawna zmienność. Najpierw inwestorom udało się pokonać barierę 1,50, ale później kurs szybko wrócił do poziomu 1,48. Jednak tutaj również zbyt długo nie pozostał, bo m.in. dzięki lepszym od oczekiwań danym o dynamice produkcji przemysłowej w Japonii (w skali r/r) dziś rano znajdujemy się ponownie powyżej 1,50.
Złoty odrobił straty po porannym trzęsieniu ziemi

Złoty odrobił straty po porannym trzęsieniu ziemi

2009-11-27 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piątkowy handel na rynku walutowym rozpoczął się od trzęsienia ziemi. Złoty tracił rano 6 gr do dolara i 4 gr do euro. W odróżnieniu jednak od filmów Hitchcocka, później nie było jeszcze gorzej. Wręcz przeciwnie. Było coraz lepiej. O godzinie 18-tej dolar drożał o 0,1 gr (2,7669 zł), a euro taniało 1,5 gr (4,1392 zł).
Uspokojenie na rynku walutowym

Uspokojenie na rynku walutowym

2009-11-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała pod znakiem lekkiego odreagowania dynamicznych ruchów w notowaniach walut, jakie mogliśmy obserwować od wczorajszego popołudnia. Eurodolar po zniżce do poziomu 1,4830, zwyżkował z powrotem ponad 1,4900.
Tąpnięcie i próba odrabiania strat

Tąpnięcie i próba odrabiania strat

2009-11-27 Komentarz X-Trade Brokers
Piątkowe notowania rozpoczęły się od gwałtownej wyprzedaży złotego, który o godzinie 9-tej tracił 6 gr do dolara i 4 gr do euro. Podobne tąpnięcie było udziałem również innych walut regionu. W ten gwałtowny sposób inwestorzy zareagowali na silne umocnienie dolara oraz wywołany słabym otwarciem europejskich parkietów wzrost awersji do ryzyka.
Wzrost zmienności na rynku walutowym

Wzrost zmienności na rynku walutowym

2009-11-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Druga połowa wczorajszej sesji i początek dzisiejszej przyniosły silne osłabienie polskiej waluty – dziś rano notowania EUR/PLN wzrosły aż do poziomu 4,1975, kurs USD/PLN zatrzymał się natomiast dopiero w okolicach 2,8300.
Arabska spirala strachu

Arabska spirala strachu

2009-11-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowy ranek przyniósł dalszą mocną wyprzedaż na rynkach światowych. To wynik rosnących obaw o stan finansów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, po tym jak w środę wieczorem kontrolowany przez tamtejszy rząd fundusz Dubai World ogłosił, iż zamierza zwrócić się z prośbą o odroczenie terminu spłaty obligacji zapadających 14 grudnia b.r. Dla niektórych inwestorów był to szok, ...
Wzrost awersji do ryzyka pomógł dolarowi

Wzrost awersji do ryzyka pomógł dolarowi

2009-11-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Niska płynność na rynku w dniu wczorajszym spowodowana świętem Dziękczynienia w USA oraz redukowanie ekspozycji w aktywach przełożyły się w dniu wczorajszym na umocnienie waluty amerykańskiej. Dodatkowo dolarowi pomógł wzrost awersji do ryzyka wywołany informacjami o problemach Dubaju ze spłatą zadłużenia.
Szybki powrót do 4,20 na EURPLN

Szybki powrót do 4,20 na EURPLN

2009-11-27 Raport poranny FMCM
Zdecydowanie gorsze nastroje: Wczorajsze negatywne nastroje giełdowe, wywołane informacjami o problemach deweloperskiej agencji rządowej Dubaju ze spłatą swoich długów, przełożyły się także na rynek walutowy. Po środowym wybiciu ponad 1,51, kurs EUR/USD zawrócił wczoraj równie szybko w dół, ...
Pogorszenie nastrojów na rynku

Pogorszenie nastrojów na rynku

2009-11-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała przez większość czasu w spokojnych nastrojach. Rano mogliśmy obserwować odreagowanie w notowaniach głównych par walutowych oraz na rynku walut naszego regionu. Eurodolar początkowo był w stanie stawić czoła porannej korekcie i konsolidował się nieco poniżej oporu 1,5100.
Arabski problem

Arabski problem

2009-11-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Arabski problem: Czwartkowe popołudnie przynosi dalsze umocnienie dolara względem poziomów obserwowanych rano. Notowania EUR/USD są coraz bliżej testowania poziomu 1,50. Można odnieść wrażenie, że rynek chce powrócić do wcześniejszej konsolidacji 1,4800-1,5050.
Święto w USA ograniczało zmienność

Święto w USA ograniczało zmienność

2009-11-26 Raport popołudniowy FMCM
Realizacja zysków na głównej parze: Dzisiejszą sesję można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to czas do lunchu, w trakcie której odbywał się normalny handel na parach walutowych. Na napływały wprawdzie żadne ważne wiadomości makro, ale zmienność kursów była całkiem wyraźna.
Euro koryguje środowe wzrosty

Euro koryguje środowe wzrosty

2009-11-26 X-Trade Brokers Puls Rynku
Czwartkowe przedpołudnie upływa pod znakiem osłabienia euro w relacji do dolara, po tym jak wczoraj kurs EUR/USD zdecydowanie pokonał barierę podażową skupioną wokół 1,50 dolara, wspinając się do 1,5135 na koniec dnia.
Poranne osłabienie złotego

Poranne osłabienie złotego

2009-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na krajowym rynku rozpoczęła się od kilkugroszowego osłabienia rodzimej waluty. Notowania EUR/PLN przed godz. 10.00 zwyżkowały w okolice 4,1300, a kurs USD/PLN wzrósł w pobliże poziomu 2,7400. Złoty osłabia się pomimo że eurodolar wciąż pozostaje ponad swoimi tegorocznymi szczytami, konsolidując się nieco poniżej 1,5100.
Zapowiada się dość spokojna sesja

Zapowiada się dość spokojna sesja

2009-11-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Środowa sesja przebiegała w dobrych nastrojach na rynkach akcji. W utrzymaniu pozytywnego sentymentu na giełdzie pomogły publikacje lepszych danych z gospodarki amerykańskiej. Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych spadła, wzrosły dochody i wydatki Amerykanów.