Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Piątkowe osłabienie złotego i walut naszego regionu

Piątkowe osłabienie złotego i walut naszego regionu

2009-03-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowe osłabienie złotego i walut naszego regionu najprawdopodobniej będzie trwać i dziś, ponieważ inwestorzy znów obawiają się nadejścia złych wiadomości i dalekowschodnie giełdy rozpoczęły tydzień od znacznych spadków (Nikkei225 stracił 4,53% a HangSeng 3,03%).
Problemów firm motoryzacyjnych ciąg dalszy

Problemów firm motoryzacyjnych ciąg dalszy

2009-03-30 Raport poranny FMCM
Powrót awersji do ryzyka: Główna para walutowa rozpoczęła nowy tydzień od kontynuacji spadków z piątku. Związane to jest z dalszym pogorszeniem nastrojów wśród inwestorów wywołanym odrzuceniem planów restrukturyzacyjnych zaproponowanych przez General Motors i Chrysler’a.

Emocjonujący koniec tygodnia

Emocjonujący koniec tygodnia

2009-03-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Przez pierwsze cztery sesje mijającego tygodnia notowania złotego pozostawały umiarkowanie stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w przedziale 4,5000-4,6000, natomiast USD/PLN pomiędzy 3,3000 a 3,4000.
Powiało lepszymi danymi z USA

Powiało lepszymi danymi z USA

2009-03-28 Raport tygodniowy FMCM
Plan wykupu aktywów: Na początku tygodnia inwestorzy poznali szczegóły planu wykupu toksycznych aktywów z banków przygotowanego przez rząd USA. Przedstawiał je sekretarz Skarbu Timothy Geithner, który powiedział m.in., ...
Wysoka zmienność pod koniec tygodnia

Wysoka zmienność pod koniec tygodnia

2009-03-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na polskim rynku walutowym przyniosła silne osłabienie złotego. Kurs EUR/PLN wzrósł o 10 groszy powyżej poziomu 4,6500, notowania USD/PLN natomiast zwyżkowały ponad 3,5000, co oznacza wzrost o prawie 15 groszy w porównaniu z poziomami obserwowanymi na otwarciu sesji.
Napływ informacji

Napływ informacji

2009-03-27 Raport popołudniowy FMCM
W dniu dzisiejszym zostaliśmy wręcz zasypani informacjami, które mocno namieszały na rynku walutowym. Pojawiające się obawy dotyczące przyszłotygodniowego posiedzenia ECB sugerują, że istnieje prawdopodobieństwo kolejnego cięcia stóp procentowych, które to i tak są na rekordowo niskim poziomie.
Rośnie nerwowość

Rośnie nerwowość

2009-03-27 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami popyt przeprowadził atak na opory techniczne i zamknięcie w USA wskazywałoby na możliwość kontynuacji ruchu wzrostowego. Piątek nie jest jednak sprzyjającym momentem na kontynuację wzrostów i dlatego wczorajszy atak indeksów amerykąńskich na opory techniczne nie wywołał specjalnego entuzjazmu na rynkach europejskich.
Jen umacnia się przed końcem roku rozliczeniowego

Jen umacnia się przed końcem roku rozliczeniowego

2009-03-27 X-Trade Brokers Daily
Mimo słabszych danych o sprzedaży detalicznej, japońska waluta umocniła się względem dolara dziś w trakcie notowań w Azji. Wcześniej para USDJPY na fali wzrostów cen akcji notowała wzrost, który wczoraj wieczorem doprowadził notowania do poziomu 98,88 – najwyżej od 17 marca.
Konsolidacja w notowaniach EUR/USD

Konsolidacja w notowaniach EUR/USD

2009-03-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na polskim rynku walutowym upłynęła przy bardzo niewielkiej zmienności. Wahania kursów EUR/PLN oraz USD/PLN nie przekroczyły 3 groszy, oscylując wokół poziomów odpowiednio: 4,5500 i 3,3500.
Koniec recesji miałby nadejść w połowie roku

Koniec recesji miałby nadejść w połowie roku

2009-03-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Koniec recesji miałby nadejść w połowie roku – twierdzi szef Fed w Minneapolis, Gary Stern. To zupełne inny punkt widzenia niż np. prezentowany przez Denisa Lockharta, który uważa, że recesja może potrwać nawet do 2010 roku i który strofuje administrację prezydenta Obamy za przypisywanie sobie już na dzisiejszym etapie sukcesów w walce z kryzysem.
Wyczekiwanie na sygnał do zmian

Wyczekiwanie na sygnał do zmian

2009-03-27 Raport poranny FMCM
Coraz mniejsze wahania: Wczorajszy dzień nie przyniósł żadnych rozstrzygnięć na głównej parze walutowej. Jedyna informacja, która mogła dać impuls do większych ruchów, czyli PKB w USA, okazała się być nieco lepsza od prognoz, ale rynki na to praktycznie nie zareagowały.
Spokojny dzień na złotym

Spokojny dzień na złotym

2009-03-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Czwartkowe notowania na rynku złotego były w miarę spokojne, zwłaszcza jeśli zestawimy je z poziomami zmienności notowanymi w lutym. Ta spokojna sesja to wynik stabilizacji na rynkach zewnętrznych.
Rynek walutowy bez rozstrzygnięcia

Rynek walutowy bez rozstrzygnięcia

2009-03-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszą sesję na rynku walutowym należy uznać za względnie spokojną i to zarówno na rynku międzynarodowym, jak i krajowym. Była to już kolejna bardzo senna sesja w tym tygodniu. Takie zachowanie rynku można odbierać jako zbieranie sił przed większym ruchem.
Nieco mniejszy spadek PKB w USA

Nieco mniejszy spadek PKB w USA

2009-03-26 Raport popołudniowy FMCM
Otwarta sytuacja na eurodolarze: Większość porannej części notowań eurodolar spędził nieco pod poziomem 1,36. Z powodu braku danych inwestorzy nie wiedzieli zbytnio w którą stronę podąży teraz główna para walutowa i dlatego powstrzymywali się od transakcji.
Eurodolar i dane z USA

Eurodolar i dane z USA

2009-03-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Według, opublikowanych dziś ostatecznych danych, amerykańska gospodarka w IV kwartale 2008 roku skurczyła się o 6,3 proc., wobec oczekiwanych spadku o 6,6 proc. i wobec spadku o 0,5 proc. kwartał wcześniej. W IV kwartale wskaźnik PCE core wyniósł 0,9 proc., natomiast deflator 0,6 proc.
W pobliżu kluczowych oporów

W pobliżu kluczowych oporów

2009-03-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zachowanie rynków wskazuje na brak zdecydowania o dalszym kierunku. Z jednej strony panuje spory optymizm po poniedziałkowej euforii zakupów. Z drugiej strony indeksy znajdują przy kluczowych oporach technicznych, co zwiększa nerwowość i skłania do realizacji zysków.
RPP nie wyklucza dalszych obniżek stóp

RPP nie wyklucza dalszych obniżek stóp

2009-03-26 Komentarz poranny TMS Brokers
W środę w notowaniach złotego, mimo pozytywnej atmosfery na rynkach, nie obserwowaliśmy zbyt dużego entuzjazmu kupujących. Wobec ponad 5% wzrostu indeksu WIG20, wczorajsze zejście kursu EUR/PLN do poziomu 4,5500 z pewnością nie imponuje.
Obniżka stóp procentowych przez RPP

Obniżka stóp procentowych przez RPP

2009-03-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Obniżka stóp procentowych przez RPP była oczekiwana przez inwestorów, więc nie wpłynęła na notowania złotego. Poziom stopy referencyjnej NBP jest najniższy w historii – wynosi 3,75% i według zapowiedzi jednego z członków RPP, ...
Poprawa na rynku nieruchomości w USA

Poprawa na rynku nieruchomości w USA

2009-03-26 Raport poranny FMCM
Nerwowo na eurodolarze: Wczorajsze zamieszanie wprowadzone najpierw przez lepsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, a następnie wypowiedź Timothy’ego Geithner’a, dostarczyło sporo emocji, ponieważ kurs eurodolara w krótkim czasie raz mocno zyskiwał, a raz mocno tracił.
RPP obniżyła główną stopę procentową o 25 pb

RPP obniżyła główną stopę procentową o 25 pb

2009-03-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czasie dzisiejszej sesji na polskim rynku walutowym, złoty wykazywał nieco większą zmienność niż wczoraj, mimo to jednak wahania kursów EUR/PLN oraz USD/PLN nie przekroczyły 10 groszy. Pod koniec dnia notowania euro oraz dolara wyrażone w polskiej walucie kształtowały się na poziomach odpowiednio: 4,5400 oraz 3,3510.