Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

280 ciężarówek nie pozwala na dalsze wzrosty

280 ciężarówek nie pozwala na dalsze wzrosty

2014-08-12 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wtorkowa sesja w Azji nie przyniosła zbyt dużej zmienności. Nikkei zamknął się rosnąć o 0,20%, a Shanghai Composite traci obecnie 0,19%. Na solidnym plusie zamknął się główny indeks giełdy w Sydney, który wzrósł aż o 1,34%, co po części było efektem solidnych danych z rynku nieruchomości za II kwartał.
silne odreagowanie w Europie

silne odreagowanie w Europie

2014-08-11 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
W czasie dzisiejszej sesji, jak to zazwyczaj bywa w poniedziałek nie mieliśmy dużo ważnych danych makroekonomicznych, chociaż sesję możemy uznać za bardzo ciekawą. Silne wzrosty w Europie były odreagowaniem olbrzymiej wyprzedaży, która towarzyszyła rynkom w czasie ubiegłego tygodnia.

GPW zakładnikiem sytuacji na Ukrainie

GPW zakładnikiem sytuacji na Ukrainie

2014-08-11 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W ostatnich dniach geopolityka stała się głównym motorniczym zmian na rynkach finansowych i dzisiaj nie było inaczej. Sprzyjało temu puste kalendarium oraz brak publikacji wyników spółek. Inwestorzy wpatrzeni na Wschód tym razem akcje kupowali, gdyż płynęły do nas uspokajające wiadomości.
Dobra sesja w Azji

Dobra sesja w Azji

2014-08-11 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Rynki, szczególnie te azjatyckie nieco ochłonęły po ogromnych piątkowych spadkach, które zostały zapoczątkowane przez prezydenta Baracka Obamę zezwalającego na użycie ataków powietrznych na pozycję irackich ekstremistów, co spowodowało ponowne, przynajmniej częściowe zaangażowanie się Stanów Zjednoczonych w konflikt w Iraku.
Przecena z pozytywnym akcentem

Przecena z pozytywnym akcentem

2014-08-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych rozpoczynały się w trudnym dla rynku kontekście. W nocy pojawiła się informacja, iż amerykański prezydent zdecydował się na militarną interwencję w Iraku, co podniosło i tak obecną na rynkach awersję do ryzyka.
Obama znów trzęsie rynkami

Obama znów trzęsie rynkami

2014-08-08 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Ostatnimi dniami światowe rynki nie mają nawet chwili wytchnienia. Jeszcze niedawno inwestorzy zastanawiali się jak zwiększone europejskie sankcje wpłyną na globalne rynki, po czym Rosja odpowiedziała sankcjami najpierw skierowanymi w Polskę, ...
Słabe nastroje po sesji na Wall Street

Słabe nastroje po sesji na Wall Street

2014-08-06 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Na światowych giełdach ponownie panują niemrawe nastroje, a wszystko to zostało zapoczątkowane przez słabe odczyty PMI dla usług w Chinach. Sesja amerykańska poszła wczoraj śladami sesji azjatyckiej i zakończyła dzień wyraźnie pod kreską.
Z nadzieją na dalsze wzrosty w Warszawie

Z nadzieją na dalsze wzrosty w Warszawie

2014-08-05 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Podczas azjatyckiej sesji mieliśmy publikacje indeksu PMI (Markit) dla usług, który okazał się dużo gorszy od poprzedniego odczytu i wyniósł 50 pkt. Konsensus rynkowy nie był podany ale spadek w stosunku do poprzedniej wielkości (53,1 pkt.) z pewnością przyczynił się do słabej sesji w Chinach.
Co przyniesie tydzień

Co przyniesie tydzień

2014-08-04 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowa sesja w Europie przynosi dalsze odreagowanie spadków z zeszłego tygodnia. Zarówno indeksy na zachodzie Europy jak również na naszym rodzimym podwórku rozpoczęły dzień od wzrostów. Po tak dynamicznej przecenie jaką mieliśmy w czasie ostatnich sesji rynkom należy się chwila oddechu.
Przesilenie

Przesilenie

2014-08-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych miała przynajmniej trzy fazy. W pierwszej rynek kontynuował przecenę z ostatnich dni, czego efektami był spadek WIG20 w rejon minimum z połowy lipca na 2317 pkt. oraz szybkie zejście do 2300 pkt.
Europejskie giełdy tracą po mieszanych wynikach indeksów PMI

Europejskie giełdy tracą po mieszanych wynikach indeksów PMI

2014-08-01 Komentarz Saxo Bank
Po dość intensywnych kilku dniach szaleńczej podróży wasz skryba funkcjonuje dziś na kofeinowej kroplówce. Za sobą mam spotkania z dziwnymi ludźmi w obcych krainach, a jednocześnie rynek woła, że już za chwilę nastąpi Armagedon.
Ucieczka z rynków akcji

Ucieczka z rynków akcji

2014-07-31 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Spadkowa fala przetoczyła się dzisiaj przez rynki na całym świecie. W Europie najmocniej tracił indeks madryckiej giełdy, który na koniec sesji znajdował się -2,17% w stosunku do wczorajszego zamknięcia, także DAX zanotował spory spadek -1,52%.
Spadkowy lipiec

Spadkowy lipiec

2014-07-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Ostatni dzień miesiąca w opinii niektórych przynosić powinien pozytywne stopy zwrotu w procesie tzw. „strojenia okien”. Czasami rzeczywiście mamy do czynienia z tym zjawiskiem, ale dzisiejsza sesja jego z pewnością nie przypominała. Obserwowaliśmy bowiem kontynuację wczorajszej słabości wywołanej niepokojem o „wojnę handlową” z Rosją.
Mieszane otwarcie w Europie

Mieszane otwarcie w Europie

2014-07-31 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Świetne dane z amerykańskiej gospodarki sugerowały dobrą sesję na Wall Street, stało się jednak inaczej i rozbudziło to nadzieje na bardziej jastrzębie komunikaty ze strony Fed. Oświadczenie było mieszane i można je uznać za neutralne. Fed stwierdził, że szanse na niską inflację poniżej 2% znacznie spadły, ale z drugiej strony mówi o niewykorzystanych mocach na rynku pracy.
Rynki nadal żyją sankcjami, ale czekają już na FED

Rynki nadal żyją sankcjami, ale czekają już na FED

2014-07-30 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja przebiegała pod dyktando informacji o sankcjach ze strony Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Trzecia runda sankcji, których szczegóły zostały ustalone wczoraj, zawiera między innymi : zakaz sprzedaży broni, ale chodzi tutaj głównie o nowe kontrakty, ...
Spokój na rynkach w oczekiwaniu na środowe wydarzenia

Spokój na rynkach w oczekiwaniu na środowe wydarzenia

2014-07-29 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Giełdy w Europie w dalszym ciągu pozostają pod wpływem informacji płynących ze wschodu Ukrainy, a także Strefy Gazy, gdzie wznowiono działania zbrojne. Wczorajsza sesja dla DAXa zakończyła się lepiej niż to wyglądało w trakcie notowań, gdzie indeks niemieckiej giełdy tracił momentami ponad 1%.
Lekkie wzrosty na początek gorącego tygodnia

Lekkie wzrosty na początek gorącego tygodnia

2014-07-28 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Pomimo dość napiętej sytuacji geopolitycznej na linii Rosja-Zachód oraz w Strefie Gazy, notowania na większych parkietach w Europie zaczynają tydzień od lekkich wzrostów. Najprawdopodobniej na inwestorów w Europie pozytywnie działają wzrosty w czasie sesji azjatyckiej. Szczególnie imponująco wygląda chiński rynek, gdzie w Szanghaju główny indeks rośnie o ponad 2%.
Dobra sesja w Japonii

Dobra sesja w Japonii

2014-07-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Podczas azjatyckiej sesji mieliśmy odczyty inflacji CPI w Japonii. Kraj kwitnącej wiśnie nie zaskoczył i opublikowane dane za czerwiec zgodnie z konsensusem. Inflacja CPI wyniosła w poprzednim miesiącu 3.6% r/r, gdzie wynik ten bliski jest historycznych szczytów z początku lat 90.
Świetne wyniki Facebooka, słabe prognozy Caterpillara

Świetne wyniki Facebooka, słabe prognozy Caterpillara

2014-07-24 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień na rynkach akcyjnych w Europie przyniósł lekki wzrost większości indeksów. DAX i FTSE100 wzrosły o 0,3%, a CAC40 o ponad 0,7%. Lekkim wzrostom sprzyjały wyższe od oczekiwań indeksy PMI, które zaskoczyły szczególnie mocno na poziomie sektora usług. Wzrostom sprzyjały także indeksy PMI z Chin.
Kolejny mały krok na północ

Kolejny mały krok na północ

2014-07-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja stała pod znakiem wstępnych odczytów wskaźników PMI, które zostały opublikowane dla wszystkich głównych bloków gospodarczych świata. Najważniejsze były dane z Chin oraz europejskiego przemysłu, który ucierpieć mógł w reakcji na wzrost napięcia geopolitycznego.