Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FED nie pomógł giełdom

FED nie pomógł giełdom

2008-01-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Spadki indeksów amerykańskich oraz azjatyckich w połączeniu z negatywnymi informacjami, które napłynęły z banków UBS oraz BNP Paribas pociągnęły wczoraj giełdy europejskie w dół. Otwarcie rynku terminowego na warszawskim parkiecie (spadek o 21 pkt) wskazywało na podobne zachowanie naszych indeksów.
Teatr jednego aktora

Teatr jednego aktora

2008-01-31 Komentarz poranny DM IDMSA
W środę uwaga największych inwestorów skupiła się niemal wyłącznie na jednej spółce – Telekomunikacji Polskiej S.A. Po porannej publikacji dobrych wyników finansowych wraz z założeniami zarządu co do programu wypłaty solidnej dywidendy w najbliższych latach, inwestorzy instytucjonalni wręcz wyrywali sobie z rąk akcje ”tepsy”.

Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-01-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejszą sesję na GPW inwestorzy mogą zaliczyć do udanych. Indeks WIG, po wzroście o 0,86 proc., zakończył dzień na poziomie 48451,01 pkt. To najwyższe zamknięcie od 14 stycznia br., a jednocześnie poziom o 14 proc. wyższy od tegorocznego minimum. Indeks WIG20 zakończył dzień na poziomie 3014,78 pkt., rosnąc równo o 1 proc., sWIG80 zyskał 1,2 proc., mWIG40 0,61 proc., a TechWIG 0,93 proc.
Wzrosty przed decyzją FED-u

Wzrosty przed decyzją FED-u

2008-01-30 Komentarz giełdowy Gold Finance
Środowa sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostów. Indeks WIG20 już na początku dnia pokonał poziom 3000 punktów, jednak spadki na innych giełdach europejskich spowodowały lekką przewagę podaży i powrót indeksu w okolice wczorajszego zamknięcia.
Impulsy napłyną z USA

Impulsy napłyną z USA

2008-01-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na światowych rynkach akcji zostanie zdominowana doniesieniami z USA. Wieczorna decyzja FOMC ws. stóp procentowych, publikacji wstępnych danych o amerykańskim wzroście gospodarczym w IV kwartale 2007 roku oraz raport ADP.
Banki znowu rozczarowują

Banki znowu rozczarowują

2008-01-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja rozpoczęła się od spodziewanych wzrostów i na nich też zakończyła dzień. Indeks WIG20 otworzył się na 2 932,67 i zamknął na 2 984,97, co stanowiło wzrost o 3,03 proc. Wszystkie europejskie giełdy wskazywały wczoraj plusy na otwarciu w reakcji na polepszenie nastrojów i oczekiwane obniżki stóp przez FED.
TPSA pozytywnie zaskakuje

TPSA pozytywnie zaskakuje

2008-01-30 Komentarz poranny DM IDMSA
Już od kilku dni popyt na GPW ma lekką przewagę i nawet podczas poniedziałkowych spadków wydawało się, że sytuacja jest kontrolowana przez stronę popytową. Mimo to trudno było się spodziewać aż tak imponujących wzrostów, jakimi zakończyła się druga sesja tygodnia.
Byki znowu wróciły do gry

Byki znowu wróciły do gry

2008-01-29 Komentarz giełdowy Gold Finance
Podczas dzisiejszej sesji ponownie dali znać o sobie kupujący. Indeksy rozpoczęły dzień od zwyżek, które powiększały się przez cały dzień. Wzrosty obecne były również na większości europejskich parkietów. Poprawa nastrojów na światowych rynkach była zasługą wczorajszej udanej sesji w USA.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja przyniosła silne wzrosty akcji na warszawskiej giełdzie. Indeks WIG, po wzroście o 3 proc., zakończył dzień na poziomie 48037,07 pkt. To najwyższe zamknięcie od 14 stycznia br., a jednocześnie poziom o 13 proc. wyższy od tegorocznego minimum.
Wzrosty w oczekiwaniu na FED

Wzrosty w oczekiwaniu na FED

2008-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesję mimo dość dużych spadków wszystkich indeksów nie przyniosła znacznego pogorszenia nastrojów. Indeksy spadły na otwarciu w reakcji na negatywne zakończenie piątkowej sesji za oceanem i spadki w Azji.
GPW będzie odrabiać poniedziałkowe straty

GPW będzie odrabiać poniedziałkowe straty

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe wzrosty na Wall Street, które podniosły indeks S&P500 o 1,76 proc., a Nasdaq Composite o 1,02 proc., wyraźnie poprawiają nienajlepsze nastroje w jakich giełdy azjatyckie i europejskie, a za nimi również giełda w Warszawie, rozpoczęły nowy tydzień.
Orlen najniżej od lat

Orlen najniżej od lat

2008-01-29 Komentarz poranny DM IDMSA
Mimo poniedziałkowych spadków indeksów, inwestorzy na warszawskim parkiecie rozpoczęli tydzień w dość spokojnych nastrojach. Początek sesji zapowiadał się negatywnie ze względu na spadki indeksów zagranicznych i zgodnie z oczekiwaniami polskie indeksy wyraźnie osunęły się na samym początku notowań.
Czerwony początek tygodnia

Czerwony początek tygodnia

2008-01-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Tydzień na europejskich parkietach rozpoczął się od spadków. Warszawskie indeksy otworzyły się znacznie poniżej piątkowego zamknięcia. Indeks WIG20 spadł na otwarciu o 1,60%. Przecena na rynkach azjatyckich dzisiaj rano oraz piątkowe spadki na Wall Street odbiły się na poniedziałkowych notowaniach w całej Europie.
Japonia popsuła nastroje

Japonia popsuła nastroje

2008-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Ubiegły tydzień wypełniony był emocjami i często wydarzenia giełdowe znajdowały się wśród najważniejszych informacji podawanych przez media. Wielu inwestorów jest już niewątpliwie zmęczonych tą sytuacją i czeka na nadejście spokojniejszego okresu na giełdowym parkiecie.
Zmienności ciąg dalszy

Zmienności ciąg dalszy

2008-01-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień należał do najbardziej dynamicznych w historii GPW. Inwestorzy zapamiętają szczególnie wtorek, kiedy od dołka do dziennego szczytu kontrakty terminowe wzrosły o niemal 9%. Taka eskalacja zmienności była skutkiem z jednej strony nagłego załamania się giełd światowych na początku tygodnia, a z drugiej strony efektem nagłej interwencji FED.
GPW rozpocznie od spadków

GPW rozpocznie od spadków

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wraz z początkiem tygodnia na światowe rynki akcji wrócił strach. Tak bowiem należy interpretować dzisiejszy spadek japońskiego indeksu Nikkei o 4 proc., Hand Seng o 4,3 proc., czy ponad 5 proc. spadek chińskiej giełdy.
Oczy zwrócone na Fed

Oczy zwrócone na Fed

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pytanie na jakie obecnie muszą sobie odpowiedzieć inwestorzy brzmi, czy Fed, który przed tygodniem niespodziewanie obniżył stopy procentowe aż o 75 punktów bazowych, na kończącym się w najbliższą środę regularnym posiedzeniu, obetnie je o kolejne 50 punktów? Takie bowiem oczekiwania zgłasza rynek.
Zielono na giełdach

Zielono na giełdach

2008-01-25 Komentarz poranny TMS Brokers
W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w 2008r indeksy rosły dwie sesje pod rząd. Mimo nerwowości na amerykańskich parkietach i dużej zmienności głównych indeksów bykom udało się wygrać tę sesję. Przyczyniło się do tego porozumienie osiągnięte przez Biały Dom i Kongres, które przewiduje przyznanie amerykańskim rodzinom rabatów podatkowych.
Indeksy będą dalej piąć się do góry

Indeksy będą dalej piąć się do góry

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowe notowania powinny przynieść kolejny mocny wzrost akcji na warszawskiej giełdzie. Zdecydowana poprawa nastrojów na światowych giełdach, jaka ma miejsce w ostatnich dniach, pomimo że ma tylko i wyłącznie korekcyjny charakter, sprzyja zakupom w Warszawie.
Jeden makler, światowe zamieszanie

Jeden makler, światowe zamieszanie

2008-01-25 Komentarz poranny DM IDMSA
Mamy za sobą bardzo udaną sesję na GPW. W przeciwieństwie do kilku wcześniejszych dni zaczynających się od luk hossy a następnie przynoszących spadki, tym razem byki przez całą sesję miały zdecydowaną kontrolę nad rynkiem. Indeksy solidarnie zyskały na wartości przy sporym obrocie.