Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?

Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?
Materiał partnera
Data dodania: 2022-02-11 (15:10)

Pożyczka z aplikacji to najszybszy sposób na dodatkową gotówkę, sprawdź sam - Szybka Gotówka podpowiada jak zasilić konto bankowe wprost ze smartfona!

Nastała era smartfonów, teraz mało kto czeka na nowy model laptopa czy komputera stacjonarnego. Aktualnie jesteśmy w stanie wykonać większość zadań za pomocą telefonu, bez konieczności posiadania większego urządzenia. Telefon towarzyszy nam zwykle przez cały dzień, sprawdzamy w nim pogodę, aby wiedzieć, jak się odpowiednio ubrać, kupujemy bilety, aby nie stać w kolejcę, jak również robimy zakupy online, aby nie chodzić po sklepach. Świat zmierza w stronę smartfonizacji i większego komfortu, tym samym firmy pożyczkowe wychodzą na wprost wymogom klientów, oferując wygodną pożyczkę online, którą można otrzymać wprost ze smartfona. Aplikacje pożyczkowe są coraz powszechniejsze, ponieważ dają możliwość zaciągnięcia pożyczki, w dowolnej chwili. Jesteś ciekaw, jak działają aplikacje pożyczkowe, czy są bezpieczne i czy warto z nich korzystać? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu!

Aplikacje pożyczkowe - jak powstały i czy warto z nich korzystać?

Aplikacje pożyczkowe zostały stworzone po przeprowadzeniu badania rynku i zrozumieniu potrzeb klientów. Według statystyk firmy Szybka Gotówka, aż 84% pożyczek zostało zaciągniętych za pomocą telefonu, a co czwarta z nich za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Próba zaciągnięcia pożyczki na zwykłej stronie, nawet jeśli jest responsywna, za pośrednictwem telefonu może być nieco kłopotliwa. Natomiast, oferta, która jest dostępna w aplikacji pożyczkowej, jest dokładnie taka sama jak ta dostępna na stronie internetowej. Przewagą aplikacji pożyczkowych jest przede wszystkim szybkość procesowania wniosków i wygoda użytkowania, ponieważ wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby pieniądze znalazły się na naszym koncie.
Wystarczy telefon z działającym internetem i oprogramowaniem iOS lub Android oraz zaledwie kilka kliknięć, aby pieniądze znalazły się na naszym koncie.

Jak zaciągnąć pożyczkę wprost ze smartfona w zaledwie kilka kliknięć - instrukcja krok po kroku od Szybka Gotówka

Aplikacja pożyczkowa została przystosowana do potrzeb konsumentów, tak aby zaciągnięcie pożyczki było możliwe w, jak najkrótszym czasie. Pożyczkę można zaciągnąć w każdej chwili, na każdy cel, z każdego miejsca na świecie. Co ważne, dla nowych klientów aplikacji Szybka Gotówka 10 % zniżki na pożyczkę. Poniżej wyjaśniamy jak zaciągnąć pożyczkę w zaledwie kilka kliknięć.

1. Pobierz i zainstaluj aplikację na smartfonie (jeśli posiadasz telefon z Androidem, pobierz aplikację z Google Play, natomiast jeśli posiadasz telefon z iOS, skorzystaj z App Store). Co ważne, aplikacje pożyczkowe są darmowe, nie daj się więc naciągnąć na płatne wersje.2. Wybierz kwotę i okres spłaty.

3. Wypełnij krótki wniosek o pożyczkę, w którym należy podać dane osobowe, o których pisaliśmy powyżej oraz dane, które będą potrzebne do logowania w aplikacji (tj. adres e-mail oraz hasło).4. Zweryfikuj konto bankowe i ciesz się dodatkową gotówką na koncie.Wszystkie wyżej wymienione kroki wykonasz z poziomu telefonu, bez konieczności wychodzenia z domu czy wizyty w banku. Procesowanie wniosku zajmuje zwykle kilkanaście minut, a pieniądze pojawiają się na koncie pożyczkobiorcy w ciągu kilku minut od decyzji.

Czy aplikacje pożyczkowe są bezpieczne? Cała prawda na temat aplikacji pożyczkowych

Podczas każdego działania finansowego, trzeba pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. W momencie składania wniosku o pożyczkę wybierz taką kwotę oraz okres spłaty, który pozwoli na jej spokojną spłatę.
Aplikacje pożyczkowe są bezpieczne, jeśli korzystasz z usług firm, które przestrzegają przepisów. Jak znaleźć takie firmy? Otóż legalnie działające instytucje pożyczkowe są wpisane do KRS i Rejestru KNF oraz działają zgodnie z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim.
W Internecie często czyta się o cyberatakach i hakerach, którzy wykradają dane osobowe czy środki dostępne na kontach bankowych. Dlatego tak ważne jest, aby przed pobraniem aplikacji sprawdzić, czy jest ona bezpieczna. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci sprawdzić, czy aplikacja, jest bezpieczna i godna zaufania.

• Zweryfikuj firmę, która wypuściła na rynek daną aplikację. Jeśli informacja na temat producenta jest niedostępna, nie warto ufać takiej aplikacji.
• Pobieraj aplikację tylko i wyłącznie z Google Play lub App Store. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na instalowanie aplikacji z przekierowującego linku, który dostałeś w mailu lub SMS-ie.
• Tworząc hasło do konta w aplikacji pożyczkowej, stwórz takie, które składa się z małych i dużych liter oraz cyfr i znaków specjalnych, tak aby było trudniejsze do złamania. Jeśli producent oferuję możliwość dodatkowego zabezpieczenia, skorzystaj z niego (może być to przykładowo weryfikacyjny SMS, weryfikacja twarzy lub odcisku palca).
• Sprawdź, jak często aplikacja pożyczkowa jest aktualizowana. Jeśli aplikacja jest aktualizowana regularnie, oznacza to, że jest przygotowana na możliwe ataki nowych wirusów. Stare aplikacje, które od dawna nie były aktualizowane, mogą okazać się niebezpieczne.
• Wybierz łatwą i intuicyjną w obsłudze aplikacje. Wszystkie kroki, przez które trzeba przejść w trakcie składania wniosku, powinny być przejrzyste i zrozumiałe. Jeśli oprogramowanie jest skomplikowane, odradzamy korzystanie z takich aplikacji.

Źródło: Materiał partnera
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Popyt na kredyty mieszkaniowe wyraźnie w górę

Popyt na kredyty mieszkaniowe wyraźnie w górę

2023-03-06 Analizy HRE Investments
Już o 80% wzrósł popyt na kredyty mieszkaniowe w porównaniu do dołka z sierpnia 2022 roku – sugerują szacunki HRE Investments oparte o dane BIK. Jest to zasługa spadającego oprocentowania, nowych zaleceń wydanych przez KNF oraz zbliżających się programów rządowych. Luty przyniósł zaskakująco dobre dane na temat popytu na kredyty mieszkaniowe. W porównaniu ze styczniem liczba złożonych wniosków kredytowych wzrosła o ponad 43%.
Jak dobrze wybrać kredyt mieszkaniowy?

Jak dobrze wybrać kredyt mieszkaniowy?

2023-03-02 Poradnik kredytobiorcy
Wybór odpowiedniego kredytu mieszkaniowego to ważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Może to mieć duży wpływ na twoją przyszłość finansową, dlatego ważne jest, aby zrozumieć wszystkie czynniki związane z wyborem pożyczki hipotecznej.
Oprocentowanie spadnie, jeśli RPP utrzyma kurs

Oprocentowanie spadnie, jeśli RPP utrzyma kurs

2023-01-03 Analizy HRE INvestments
Jeśli w styczniu Rada Polityki Pieniężnej utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie, to coraz więcej kredytobiorców zobaczy obniżkę rat. Ruch będzie najpewniej niewielki, ale za to w bardzo oczekiwanym kierunku. Jeszcze w październiku czy listopadzie gracze rynkowi spodziewali się, że stopy procentowe w Polsce będą dalej rosły.
Konsolidacja kredytów – czy się opłaca?

Konsolidacja kredytów – czy się opłaca?

2022-12-21 Poradnik kredytobiorcy
Jak działa konsolidacja kredytów? Spłacasz kilka rat kredytów i pożyczek zaciągniętych w różnych bankach? Zastanawiasz się, jak zredukować comiesięczne obciążenie budżetu, nie narażając się na opóźnienia w spłacie? Jednym z rozwiązań jest kredyt konsolidacyjny, który łączy co najmniej dwa zobowiązania finansowe w jedno. Jak działa konsolidacja kredytów? Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny opłaci się w Twoim przypadku.
Realne straty na lokatach najwyższe od ponad 26 lat

Realne straty na lokatach najwyższe od ponad 26 lat

2022-11-03 Analizy HRE INvestments
Ponad 15% - aż tyle realnie stracili posiadacze rocznych lokat, którzy zanieśli swoje oszczędności do banku w październiku 2021 roku. Winna jest oczywiście inflacja, którą GUS wstępnie oszacował na 17,9%. Dla sporej części z nas wzrost cen jest znacznie bardziej dotkliwy. Wyższa inflacja oznacza, że ci z nas, którzy rok temu zanieśli do banku swoje pieniądze na roczną lokatę, realnie stracili ponad 15%.
Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

2021-12-01 Informacja prasowa
Getin Bank zaproponował nowe warunki w ofertach „Bonus za aktywność” oraz „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. W przypadku pierwszej z nich, bank proponuje aż 3% w skali roku. W przypadku „Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oprocentowanie w skali roku wynosi 1,7%. Nowe stawki obowiązują od 1 grudnia 2021 roku.
Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Lipiec przyniósł nowe regulacje rynku hipotek. W efekcie banki chcą na zakup mieszkań pożyczać niższe kwoty. Różnica wielka nie jest, ale pomaga zadłużać się z większą dozą roztropności. Wszyscy przecież sugerują, że kiedyś w końcu kredyty zdrożeją. Prawie 725 tys. złotych – przeciętnie aż tyle na zakup mieszkania mogłyby pożyczyć banki trzyosobowej rodzinie – wynika z ankiety przeprowadzonej przez HRE Investments wśród banków.
Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Inflacja ma co prawda w przyszłym roku trochę zwolnić, ale wciąż posiadacze lokat nie mają co liczyć na realne zyski z depozytów. Po uwzględnieniu inflacji standardem będzie strata na poziomie 2-4% rocznie i to co najmniej do 2023 roku. Ktoś kto na początku 2016 roku założył przeciętną roczną lokatę, a potem odnawiał swój depozyt na kolejne roczne okresy przez 5 lat stracił 4,3% kapitału – wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane GUS i NBP.
Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

2021-07-07 Analizy HRE Investments
5,9 miliardów – tyle warte są mieszkania, które Polacy kupili za gotówkę - wynika z szacunków NBP. To najwyższy wynik w historii. Dane te dotyczą tylko dokonań deweloperów, tylko pierwszego kwartału br. i tylko 7 miast. W aż 70% Polacy finansowali gotówką zakupy nowych mieszkań w największych miastach. Tak wynika z najnowszego podsumowania, które analitycy banku centralnego przygotowali za pierwsze 3 miesiące bieżącego roku.
Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

2021-07-03 Poradnik kredytobiorcy MyBank.pl
Podpisanie umowy kupna mieszkania oznacza, że właściciel tego mieszkania może dowolnie rozporządzać swoim majątkiem. Prawo własności mieszkania kupionego na kredyt jest nieco ograniczone przez wpis do księgi wieczystej, ustanawiającej hipotekę. Nie oznacza to bynajmniej, że mieszkania nabytego na kredyt nie można sprzedać. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak wygląda sprzedaż mieszkania z kredytem i jakich formalności należy dopełnić.