Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?

Jak działają aplikacje pożyczkowe i czy pożyczka z aplikacji jest bezpieczna?
Materiał partnera
Data dodania: 2022-02-11 (15:10)

Pożyczka z aplikacji to najszybszy sposób na dodatkową gotówkę, sprawdź sam - Szybka Gotówka podpowiada jak zasilić konto bankowe wprost ze smartfona!

Nastała era smartfonów, teraz mało kto czeka na nowy model laptopa czy komputera stacjonarnego. Aktualnie jesteśmy w stanie wykonać większość zadań za pomocą telefonu, bez konieczności posiadania większego urządzenia. Telefon towarzyszy nam zwykle przez cały dzień, sprawdzamy w nim pogodę, aby wiedzieć, jak się odpowiednio ubrać, kupujemy bilety, aby nie stać w kolejcę, jak również robimy zakupy online, aby nie chodzić po sklepach. Świat zmierza w stronę smartfonizacji i większego komfortu, tym samym firmy pożyczkowe wychodzą na wprost wymogom klientów, oferując wygodną pożyczkę online, którą można otrzymać wprost ze smartfona. Aplikacje pożyczkowe są coraz powszechniejsze, ponieważ dają możliwość zaciągnięcia pożyczki, w dowolnej chwili. Jesteś ciekaw, jak działają aplikacje pożyczkowe, czy są bezpieczne i czy warto z nich korzystać? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu!

Aplikacje pożyczkowe - jak powstały i czy warto z nich korzystać?

Aplikacje pożyczkowe zostały stworzone po przeprowadzeniu badania rynku i zrozumieniu potrzeb klientów. Według statystyk firmy Szybka Gotówka, aż 84% pożyczek zostało zaciągniętych za pomocą telefonu, a co czwarta z nich za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Próba zaciągnięcia pożyczki na zwykłej stronie, nawet jeśli jest responsywna, za pośrednictwem telefonu może być nieco kłopotliwa. Natomiast, oferta, która jest dostępna w aplikacji pożyczkowej, jest dokładnie taka sama jak ta dostępna na stronie internetowej. Przewagą aplikacji pożyczkowych jest przede wszystkim szybkość procesowania wniosków i wygoda użytkowania, ponieważ wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby pieniądze znalazły się na naszym koncie.
Wystarczy telefon z działającym internetem i oprogramowaniem iOS lub Android oraz zaledwie kilka kliknięć, aby pieniądze znalazły się na naszym koncie.

Jak zaciągnąć pożyczkę wprost ze smartfona w zaledwie kilka kliknięć - instrukcja krok po kroku od Szybka Gotówka

Aplikacja pożyczkowa została przystosowana do potrzeb konsumentów, tak aby zaciągnięcie pożyczki było możliwe w, jak najkrótszym czasie. Pożyczkę można zaciągnąć w każdej chwili, na każdy cel, z każdego miejsca na świecie. Co ważne, dla nowych klientów aplikacji Szybka Gotówka 10 % zniżki na pożyczkę. Poniżej wyjaśniamy jak zaciągnąć pożyczkę w zaledwie kilka kliknięć.

1. Pobierz i zainstaluj aplikację na smartfonie (jeśli posiadasz telefon z Androidem, pobierz aplikację z Google Play, natomiast jeśli posiadasz telefon z iOS, skorzystaj z App Store). Co ważne, aplikacje pożyczkowe są darmowe, nie daj się więc naciągnąć na płatne wersje.2. Wybierz kwotę i okres spłaty.

3. Wypełnij krótki wniosek o pożyczkę, w którym należy podać dane osobowe, o których pisaliśmy powyżej oraz dane, które będą potrzebne do logowania w aplikacji (tj. adres e-mail oraz hasło).4. Zweryfikuj konto bankowe i ciesz się dodatkową gotówką na koncie.Wszystkie wyżej wymienione kroki wykonasz z poziomu telefonu, bez konieczności wychodzenia z domu czy wizyty w banku. Procesowanie wniosku zajmuje zwykle kilkanaście minut, a pieniądze pojawiają się na koncie pożyczkobiorcy w ciągu kilku minut od decyzji.

Czy aplikacje pożyczkowe są bezpieczne? Cała prawda na temat aplikacji pożyczkowych

Podczas każdego działania finansowego, trzeba pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. W momencie składania wniosku o pożyczkę wybierz taką kwotę oraz okres spłaty, który pozwoli na jej spokojną spłatę.
Aplikacje pożyczkowe są bezpieczne, jeśli korzystasz z usług firm, które przestrzegają przepisów. Jak znaleźć takie firmy? Otóż legalnie działające instytucje pożyczkowe są wpisane do KRS i Rejestru KNF oraz działają zgodnie z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim.
W Internecie często czyta się o cyberatakach i hakerach, którzy wykradają dane osobowe czy środki dostępne na kontach bankowych. Dlatego tak ważne jest, aby przed pobraniem aplikacji sprawdzić, czy jest ona bezpieczna. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci sprawdzić, czy aplikacja, jest bezpieczna i godna zaufania.

• Zweryfikuj firmę, która wypuściła na rynek daną aplikację. Jeśli informacja na temat producenta jest niedostępna, nie warto ufać takiej aplikacji.
• Pobieraj aplikację tylko i wyłącznie z Google Play lub App Store. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na instalowanie aplikacji z przekierowującego linku, który dostałeś w mailu lub SMS-ie.
• Tworząc hasło do konta w aplikacji pożyczkowej, stwórz takie, które składa się z małych i dużych liter oraz cyfr i znaków specjalnych, tak aby było trudniejsze do złamania. Jeśli producent oferuję możliwość dodatkowego zabezpieczenia, skorzystaj z niego (może być to przykładowo weryfikacyjny SMS, weryfikacja twarzy lub odcisku palca).
• Sprawdź, jak często aplikacja pożyczkowa jest aktualizowana. Jeśli aplikacja jest aktualizowana regularnie, oznacza to, że jest przygotowana na możliwe ataki nowych wirusów. Stare aplikacje, które od dawna nie były aktualizowane, mogą okazać się niebezpieczne.
• Wybierz łatwą i intuicyjną w obsłudze aplikacje. Wszystkie kroki, przez które trzeba przejść w trakcie składania wniosku, powinny być przejrzyste i zrozumiałe. Jeśli oprogramowanie jest skomplikowane, odradzamy korzystanie z takich aplikacji.

Źródło: Materiał partnera
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Które konto dla nastolatka wybrać? Podpowiadamy!

Które konto dla nastolatka wybrać? Podpowiadamy!

2024-05-15 Artykuł sponsorowany
Sięgając do portfela, coraz częściej wyciągamy z niego nie gotówkę, a kartę. Tradycyjne płatności powoli odchodzą w zapomnienie. Nic dziwnego – transakcje bezgotówkowe są wygodniejsze i szybsze – nie trzeba nerwowo szukać drobnych w portfelu. Może warto iść za ciosem i wypłacać dziecku kieszonkowe nie w gotówce, a bezpośrednio na konto? Najpierw jednak trzeba wybrać odpowiednie konto dla nastolatka.
Kredyt konsolidacyjny – ile można na nim zyskać?

Kredyt konsolidacyjny – ile można na nim zyskać?

2024-04-04 Artykuł sponsorowany
Regulujesz kilka zobowiązań finansowych wobec banków i męczy cię pamiętanie o terminach spłaty każdego z nich? Jeśli chcesz płacić tylko jedną miesięczną ratę, wcale nie musisz regulować przed czasem zaciągniętych kredytów. Rozwiązaniem może okazać się pożyczka konsolidacyjna – sprawdź, co możesz na tym zyskać.
Lista banków w Polsce 2024

Lista banków w Polsce 2024

2024-03-28 Poradnik konsumenta
Polska, będąca gospodarką o silnych tradycjach bankowych, które sięgają XIX wieku, dziś jest domem dla wielu instytucji finansowych, w tym zarówno banków krajowych, jak i zagranicznych. Przyjrzyjmy się bankowości w Polsce i temu, jakie banki funkcjonują obecnie na terenie naszego kraju. Wszystko potwierdzi lista banków w Polsce wraz z krótkim omówieniem.
Złota karta kredytowa – czy nadal jest tak elitarna?

Złota karta kredytowa – czy nadal jest tak elitarna?

2024-03-05 Artykuł sponsorowany
W kręgu bankowości prywatnej złota karta kredytowa stanowiła ekskluzywny symbol luksusu. Jednak w miarę upływu lat jej znaczenie ewoluowało. Dziś wartości, jakie kiedyś reprezentowała, przeniosły się na inne prestiżowe karty kredytowe. Jeżeli szukasz narzędzia, które zapewni Ci nie tylko pełne możliwości płatnicze, ale także szereg korzyści, wpływających na Twój komfort, zapewne zainteresują Cię te dostępne w Private Banking Banku Pekao S.A.
Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

2024-02-14 Poradnik konsumenta
Współczesny krajobraz e-commerce jest nie tylko dynamicznie rozwijający się, ale również coraz bardziej złożony, wymagający od przedsiębiorców i konsumentów elastyczności w zakresie realizacji płatności. W tym kontekście, platformy płatnicze dla stron internetowych stanowią kluczowy element infrastruktury e-handlu, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne przeprowadzanie płatności online. Wybór odpowiedniej platformy płatniczej ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla zapewnienia wygody użytkowników, ale także dla ochrony ich danych finansowych i osobistych.
AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

2024-01-24 Poradnik konsumenta
Bankowość drugiej dekady XXI wieku w dużej mierze opiera się na optymalizacji kosztów i zautomatyzowanym zarządzaniu procesami. W centrum tej transformacji znajduje się sztuczna inteligencja, która zmienia sposób, w jaki instytucje finansowe funkcjonują, zarządzają ryzykiem i komunikują się z klientami. Czy AI w bankowości to wciąż melodia przyszłości, czy już teraźniejszość?
Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

2024-01-17 Poradnik kredytobiorcy
Chwilówki online to krótkoterminowe pożyczki udzielane przez instytucje finansowe przez Internet. Są one często dostępne bez zbędnych formalności i weryfikacji zdolności kredytowej, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób borykających się z nagłymi wydatkami. Niestety, wysokie opłaty i prowizje, jakie często towarzyszą tym pożyczkom, mogą prowadzić do spirali zadłużenia. W odpowiedzi na problemy związane z nadmiernym zadłużeniem konsolidacja chwilówek online staje się popularnym rozwiązaniem. Czy ta opcja się opłaca?
Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

2024-01-16 Poradnik kredytobiorcy
Krótkoterminowe pożyczki nie są niczym nowym, natomiast wydaje się, że wraz z rozpowszechnieniem się dostępności Internetu zyskały na znaczeniu. Decyduje się na nie wiele osób — i dla części nie staje się to problemem, ale dla niektórych może oznaczać początek spirali zadłużenia, z której trudno się wydostać.
Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

2023-12-06 Poradnik przedsiębiorcy
Każda firma – niezależnie od branży, skali działalności czy doświadczenia na rynku – musi dostosowywać się do panujących trendów oraz rosnących oczekiwań klientów. Dotyczy to również kwestii metod płatności, wśród których coraz większą popularnością konsumentów cieszą się transakcje bezgotówkowe, wykonywane kartą, telefonem lub zegarkiem. Dlatego prawdziwym must have w firmach stają się terminale płatnicze.
Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

2023-11-15 Poradnik kredytobiorcy
Wysoka inflacja, podwyżki rat kredytów i pożyczek oraz coraz wyższe koszty gazu, energii elektrycznej i paliwa zachwiały płynnością finansową tysięcy gospodarstw domowych. Skutecznym sposobem na odciążenie domowego budżetu może być sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny. Czym jest w praktyce, jak działa i jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy.