BTC230,9k zł1,54%
ETH6,08k zł2,97%
XRP4,18 zł1,32%
LTC156 zł1,63%
BCH817 zł1,42%
DOT3,51 zł0,94%

Forum: Giełda

Giełda GPW oraz NewConnect
Giełda

Dyskusje o spółkach giełdowych notowanych na rynku GPW oraz NewConnect.

+ Nowy temat
P
PGE plunge -8% wczoraj. Co sie stalo??
Wczoraj PGE spadla 8% w jeden dzien. Probowal sie zorientowac - jakies rzadowe info o energetyce? Ktos wie?
PGE_zlapal · 02.06.2026, 19:11 · ostatnio: ironia_PGE (02.06 19:11)
6 odpowiedzi
9 odsłon
E
EUNL vs SXR8 - jaka roznica?
Wybieram ETF MSCI World na IKE. iShares EUNL czy SXR8? Obie iShares, podobne TER. Co lepsze?
etf_porown · 02.06.2026, 13:38 · ostatnio: etf_porown (02.06 13:38)
2 odpowiedzi
0 odsłon
N
Kto inwestuje na NewConnect?
Pytanie do doswiadczonych - kto inwestuje na NewConnect? Warto czy szmelc?
newconnect_p · 02.06.2026, 08:40 · ostatnio: nc_obs (02.06 08:40)
1 odpowiedź
0 odsłon
D
Dino przeszedl 620 zl - juz BANKA czy zdrowy wzrost?
Dino dzis 622 zl - od poczatku roku +60%! P/E 32, P/B 8. Czy to juz BANKA? Wsparcie z drugiej strony - przychody +18% rocznie, marze…
dino_spor · 01.06.2026, 21:14 · ostatnio: dino_spor (01.06 21:14)
7 odpowiedzi
0 odsłon
S
Sprzedam dzis WIG20 ETF bo widze ze 'sprzedaza' jest checking
Patrze na ETF WIG20 Beta - dzis kurs 36,55 zl ale w aplikacji widze 'ASK 36,80 BID 36,30'. Czy to znaczy ze rynek wycenia go nizej?…
stocks_naiwny · 01.06.2026, 18:26 · ostatnio: stocks_naiwny (01.06 18:26)
5 odpowiedzi
0 odsłon
K
KGHM 165 zl - kupowac czy nie?
KGHM dzis 165 zl. Miedz w gore. Kupowac?
kghm_pyt · 01.06.2026, 10:56 · ostatnio: metale (01.06 10:56)
1 odpowiedź
0 odsłon
W
Maj na GPW - WIG20 +5,3%. Najlepszy miesiac roku!
Niedziela. Podsumowanie maja na GPW. WIG20 z 3505 (01.05) na 3690 (30.05). +5,3%. NAJLEPSZY miesiac 2026 (luty +4,2% byl drugi). mWIG40…
wig_maj · 31.05.2026, 18:36 · ostatnio: stara_g5 (31.05 18:36)
7 odpowiedzi
18 odsłon
A
Asseco Poland - jak wyniki Q1?
Ktos analizuje Asseco Poland? Wyniki Q1 wyszly w ubiegłym tygodniu - opinie?
asseco_pyt · 31.05.2026, 12:21 · ostatnio: stary_inv_a2 (31.05 12:21)
1 odpowiedź
2 odsłon
N
ETF Beta WIG20 - dlaczego inny kurs niz WIG20?!
Probuje zrozumiec - WIG20 dzis 3650 pkt. Beta ETF WIG20 dzis 36,70 zl. To dlaczego nie 36,50 zl jak indeks?? Bog kogo? Czy ETF jest zepsuty?
nowy_GPW2 · 30.05.2026, 19:31 · ostatnio: stara_w_temat (30.05 19:31)
5 odpowiedzi
22 odsłon
W
WIG20 zamkniecie 3680 - tydzien +1,5%
Tygodniowe podsumowanie. WIG20 3680. +1,5% mimo Pekao i PZU odciec. PKO BP 12.06 jeszcze przed nami. Czerwiec moze byc rekordowy dla GPW.
wig_subota · 30.05.2026, 15:44 · ostatnio: wig_subota2 (30.05 15:44)
3 odpowiedzi
1 odsłon
W
WIG20 3650 - tygodniowo +1%. Sezon dywidend dziala
Piatkowe podsumowanie. WIG20 3650 (z 3608 zeszly piatek). +1% tygodniowo mimo Pekao i PZU odciec. Sezon dywidend trzyma rynek. PKO BP 12.06…
wig_piatek · 29.05.2026, 17:24 · ostatnio: stary_g4 (29.05 17:24)
5 odpowiedzi
20 odsłon
N
Kupie PZU dzis bo wczoraj spadlo o 7%! Okazja!
Patrze na PZU - wczoraj kurs spadl z 49 zl na 46 zl! -7% w jeden dzien! To mega okazja. Kupuje 200 akcji dzis. Spolka stabilna, wkrotce…
naiwny_n · 29.05.2026, 15:25 · ostatnio: ironista_p (29.05 15:25)
5 odpowiedzi
209 odsłon
S
Co sadzicie o nowym IPO 'Astratex'?
Wchodzi na GPW spolka Astratex (bielizna damska). IPO 15-25 czerwca. Wycena 1,2 mld zl. Ktos analizuje?
samotny_p · 29.05.2026, 11:46 · ostatnio: ipo_obs (29.05 11:46)
1 odpowiedź
1 odsłon
N
Kupie dzis PZU bo jutro dostane dywidende za caly rok!
Witam, jestem nowy. Zrozumialem ze jak kupie PZU dzis (przed odcieciem), to jutro dostane dywidende 3,20 zl na akcje a kurs zostanie taki…
nowy_gpw · 29.05.2026, 11:07 · ostatnio: naiwny_uczy (29.05 11:07)
6 odpowiedzi
12 odsłon
P
PZU OSTATNI DZIEN zakupu! Kurs 49,5 zl - kupowac?
Sroda - dzis OSTATNI dzien zakupu pod dywidende PZU (zakup do 18:00 wlasciwie). Jutro czwartek 28.05 odciecie. Dywidenda 3,20 zl, kurs 49,5…
pzu_dzis · 28.05.2026, 09:54 · ostatnio: pzu_potwierdzenie (28.05 09:54)
6 odpowiedzi
19 odsłon
P
Ktos wie kiedy CD Projekt publikuje wyniki Q2?
Szukam daty publikacji wynikow CD Projekt za Q2 2026. Na stronie relacji inwestorskich nie moge znalezc. Ktos wie?
pytajacy_x · 28.05.2026, 09:47 · ostatnio: cdr_fan (28.05 09:47)
1 odpowiedź
3 odsłon
P
PZU dywidenda za tydzien - kupowac przed czy nie?
PZU dzien ustalenia 28.05 (czwartek). Dzis piatek 22.05. 6 dni do odciecia. Dywidenda 3,20 zl, kurs 48 zl, stopa 6,7%. Mam 200 akcji = 640…
pzu_week · 27.05.2026, 12:49 · ostatnio: pzu_dzis_op (27.05 12:49)
4 odpowiedzi
16 odsłon
G
WIG20 3680 - konsolidacja po 3700. Korekta?
Sroda WIG20 3680 (wczoraj zamkniecie 3705 - lekki drop). Banki -0,3%, Dino +0,2%, KGHM -0,5%. Wolumen normalny. Czy to korekta po 3700 czy…
GPW_3680 · 27.05.2026, 11:19 · ostatnio: GPW_3680 (27.05 11:19)
3 odpowiedzi
7 odsłon
A
WIG20 3700! Pierwszy raz od 2 lat
Czwartek WIG20 3700,5 - PRZEBICIE psychologiczne. Wsparte: a) BTC 100k risk-on, b) inflacja 3,8%, c) sezon dywidend, d) zagraniczni…
akcje_blowoff · 27.05.2026, 10:17 · ostatnio: wig_3680_op (27.05 10:17)
5 odpowiedzi
8 odsłon
N
Niedziela: 5-rocznica mojego portfela GPW. Wyniki!
Niedzielne refleksje. 5 lat temu zaczynal z 30k zl. Dzis 78k. ROI 160%. Strategia: tylko polskie blue chips (PKO BP, PZU, Pekao, KGHM, Dino,…
niedz_GPW · 24.05.2026, 16:42 · ostatnio: niedz_GPW (24.05 16:42)
3 odpowiedzi
19 odsłon