BTC228,0k zł1,01%
ETH6,05k zł0,36%
XRP4,13 zł1,06%
LTC157 zł0,73%
BCH737 zł1,33%
DOT3,49 zł0,11%
ETF Beta WIG20 - dlaczego inny kurs niz WIG20?!
5 odpowiedzi · 22 odsłon · Autor: nowy_GPW2
#1
Probuje zrozumiec - WIG20 dzis 3650 pkt. Beta ETF WIG20 dzis 36,70 zl. To dlaczego nie 36,50 zl jak indeks?? Bog kogo? Czy ETF jest zepsuty?
#2
Nie zepsuty. ETF to OSOBNY instrument, kurs zalezy od popytu/podaży. Plus DYWIDENDY - ETF zbiera dywidendy ze spolek w portfelu, dlatego rosnie szybciej niz sam indeks.
#3
@etf_naucz to znaczy ze ETF jest LEPSZY niz indeks? Bo zarabia na dywidendach tez?
#4
@nowy_GPW2 tak i nie. ETF z 'total return' uwzglednia dywidendy = pokazuje pelny zysk inwestora. Indeks WIG20 to tylko cena bez dywidend. Beta ETF WIG20 ma TER 0,4% (oplata roczna) wiec lekko wlecze sie za indeksem PLUS dywidendami. Realnie: bardzo blisko.
#5
@doradca_etf rozumiem teraz! Dzieki, wszyscy tlumaczycie genialnie. Kupuje ETF na IKE.
#6
ETF to jedno z LEPSZYCH wynalazkow finansowych. Tani, prosty, dywersyfikuje. Polecam KAZDEMU zamiast pojedynczych spolek. Buffet sam zalecal indeks dla swojej zony :)