Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bez zbędnej zwłoki

Bez zbędnej zwłoki

2013-10-17 Komentarz walutowy Alior Bank
Rynek finansowy ostatecznie otrzymał to, czego zgodnie oczekiwał – amerykańscy kongresmeni osiągnęli porozumienie kończące paraliż administracji publicznej, a także uzgodnili podwyższanie limitu zadłużenia państwa, oddalając widmo niewypłacalności.
Jest porozumienie w USA

Jest porozumienie w USA

2013-10-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Reakcja inwestorów na kompromis w sprawie budżetu i limitu długu w USA jest wyważona. Pozytywne informacje mogą zostać wykorzystane do realizacji zysków i zmiany układu sił na rynkach.

Koniec kryzysu budżetowego w USA?

Koniec kryzysu budżetowego w USA?

2013-10-17 Raport poranny FMCM
Mamy porozumienie: Informacją ostatnich godzin jest zawarcie porozumienie w USA. Zakłada ono finasowanie rządu federalnego do 15 stycznia przyszłego roku oraz podwyższenie limitu długu do 7 lutego 2014 roku. Jednak, nie kończy ono definitywnie całego zamieszanie, podobnych przepychanek możemy się spodziewać na początku przyszłego roku.
Jest porozumienie w USA, złoty lekko zyskuje

Jest porozumienie w USA, złoty lekko zyskuje

2013-10-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty na rynku na bazie informacji, iż w amerykańskim senacie udało się wypracować porozumienie ws. limitu długu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1592 PLN za euro, 3,0706 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,3652 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Dolarowy rollercoaster

Dolarowy rollercoaster

2013-10-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że tylko potencjalny rozłam wśród Republikanów pozwoli zakończyć trwającą od początku października polityczną farsę w USA. Zresztą scenariusz „rozwodu” z gospodarczymi liberałami z Tea Party byłby na dłuższą metę dobry dla rynków finansowych, gdyż zmniejszałby szanse na powrót politycznych kłótni za kilka miesięcy.
Wciąż bez rozstrzygnięcia

Wciąż bez rozstrzygnięcia

2013-10-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Polityczne zamieszanie wokół kryzysu budżetowego w Stanach Zjednoczonych trwa. We wtorek zostały zwieszone negocjacje w amerykańskim Senacie odnośnie podwyższenia limitu długu i ponownego wznowienia pracy rządu.
W USA cały czas bez porozumienia

W USA cały czas bez porozumienia

2013-10-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Izba Reprezentantów ostatecznie nie zdecydowała się na poddanie pod głosowanie ustawy przedłużającej finansowanie rządu do grudnia i zwiększającą limit długu do lutego. Najprawdopodobniej przyczyną tego był brak możliwości znalezienia większości pośród Republikanów. Dlatego też ponownie do rozmów powracają szefowie Republikanów i Demokratów z Senatu.
Czas do północy

Czas do północy

2013-10-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania głównej pary walutowej pozostają w trwającym już prawie miesiąc trendzie bocznym. Po wczorajszej dynamicznej zniżce do 1,3480, w trakcie sesji azjatyckiej notowania lekko odreagowały i obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,3520. Trend spadkowy kontynuuje natomiast EUR/PLN. Wczoraj notowania spadły do 4,1650, czyli najniższego poziomu od miesiąca.
Ostatnia prosta

Ostatnia prosta

2013-10-16 Komentarz walutowy Alior Bank
Im bliżej umownego terminu 17 października, po którym rząd USA utraci możliwość zaciągania nowych zobowiązań, tym więcej informacji dociera z Waszyngtonu, gdzie Demokraci i Republikanie wciąż nie mogą dojść do porozumienia.
Godzina zero coraz bliżej

Godzina zero coraz bliżej

2013-10-16 Raport poranny FMCM
Przepychanek ciąg dalszy: Ostatnie godziny upłynęły nam na lekkich wzrostach głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3519. Przyczyną takiego stanku rzeczy jest fiasko nocnych rozmów w sprawie budżetu za oceanem.
Inwestorzy coraz łaskawiej patrzą na Europę

Inwestorzy coraz łaskawiej patrzą na Europę

2013-10-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fitch ostrzega USA umieszczając rating kraju na liście obserwacyjnej. Rynek się tym nie przejmuje. Tymczasem impas w sprawie budżetu i limitu długu trwa. Senatorowie wznawiają rozmowy by wypracować kompromisowe rozwiązanie. W Polsce, spadek inflacji jednorazowy, CPI będzie zwyżkował. W Niemczech coraz bliżej wielkiej koalicji.
Złoty stabilny, inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia w USA

Złoty stabilny, inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia w USA

2013-10-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1700 PLN za euro, 3,0847 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3750 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły trzecią sesję z rzędu i wynoszą obecnie 4,327% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polska waluta nadal w dobrej formie

Polska waluta nadal w dobrej formie

2013-10-15 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wtorek przynosi umocnienie złotego w relacji do euro oraz do franka. Natomiast w relacji do funta i dolara polska waluta dziś nieznacznie traci na wartości. Wciąż na tapecie mamy polityczne porozumienie w Stanach Zjednoczonych odnośnie budżetu oraz limitu długu. Dziś rano poznaliśmy zarys porozumienia.
Pułapka?

Pułapka?

2013-10-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
O ile wczorajszy wzrost była podejściem pod poziom 2500 pkt. to na dzisiejszej sesji widzieliśmy początkowo wyraźne wybicie ponad ten opór, po 14-tej indeks sięgnął nawet 2540 pkt, lecz w końcówce doszło do załamania, w wyniku 2 godzinnego spadku WIG20 oddał cały ten wzrost i zakończył sesję na minusie poniżej 2500 pkt.
Ryzykowna gra na mocniejszego dolara

Ryzykowna gra na mocniejszego dolara

2013-10-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kombinacja lepszego indeksu ZEW z Niemiec (wzrost w październiku do 52,8 pkt. z 49,6 pkt. we wrześniu) i słabszego odczytu wskaźnika aktywności sektora przetwórczego w regionie Nowego Jorku (NY FED Mfg. spadł w październiku do 1,52 pkt. wobec szacowanych 7,00 pkt.), powinna raczej dać dzisiaj preteksty do wzrostu EUR/USD.
Lepsze dane z Europy, a dolar zyskuje...

Lepsze dane z Europy, a dolar zyskuje...

2013-10-15 Raport popołudniowy FMCM
Znaczący spadek kursu pary EUR/USD: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała w mocno spadkowym tonie. O ile jeszcze rano byliśmy na poziomach rzędu 1,356 to obecna wartość eurodolara wynosi 1,3495. Warto dodać, że dolar zanotował dziś wzrost do większości walut.
Negocjacje trwają. Złoty lekko traci

Negocjacje trwają. Złoty lekko traci

2013-10-15 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,3550: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od stabilizacji notowań w okolicach poziomu 1,3567. Na gruncie analizy technicznej wczorajsze wybicie zostało zanegowane, a w tej chwili najbliższym oporem są okolice 1,36, wsparciem natomiast 1,3540.
USA unikną niewypłacalności

USA unikną niewypłacalności

2013-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym umocnieniu, dziś od rana dolar amerykański lekko traci na wartości. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,3565. EUR/PLN od wczorajszego popołudnia stabilizuje się na 4,18, a USD/PLN obecnie zniżkuje w kierunku 3,08.
Z pomocą BGK

Z pomocą BGK

2013-10-15 Komentarz walutowy Alior Bank
Na przestrzeni ostatnich trzech tygodni w notowaniach eurozłotego zauważalna jest tendencja stopniowego, choć powolnego obniżania się przedziału wahań kursu. Przed weekendem marazm rynkowy utrzymywał EUR/PLN w przedziale 4,18-4,21, ale zauważalna była rosnąca presja na wybicie dołem, co podkreśla pozytywne nastawienie uczestników rynku w stosunku do złotego.
Bliżej tymczasowej ugody w USA, dobre dane ze strefy euro

Bliżej tymczasowej ugody w USA, dobre dane ze strefy euro

2013-10-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Senat zgodzi się najpewniej na tymczasowe rozwiązanie kwestii budżetu i limitu zadłużenia, co odblokuje prace administracji centralnej i da więcej czasu na wypracowanie trwałego kompromisu. W centrum uwagi dane o nastrojach w Niemczech (ZEW) i inflacji CPI z Polski. Złoty będzie lekko tracił, dolar odzyska część strat wobec euro.