Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Krajowi gracze ustabilizowali złotego, tydzień RPP i EBC

Krajowi gracze ustabilizowali złotego, tydzień RPP i EBC

2013-11-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego mija pod znakiem stabilizacji polskiej waluty po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1792 PLN za euro, 3,0946 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3992 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 4,240% w przypadku obligacji 10-letnich.
Uspokojenie

Uspokojenie

2013-11-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Koniec minionego tygodnia przebiegał pod znakiem zniżek na krajowym parkiecie. W otoczeniu jednak podaż nie zdołała wiele ugrać, a w piątek opublikowane zostały bardzo dobre dane w USA, które lekko podniosły tamtejsze indeksy. Prowokowało to dzisiaj do pewnego uspokojenia i rzeczywiście do niego doszło.

Korekta notowań polskiej waluty

Korekta notowań polskiej waluty

2013-11-04 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Podczas nieobecności polskich inwestorów na rynku działo się bardzo wiele. Złoty tracił dynamicznie przede wszystkim względem dolara i zrealizował cel na poziomie 3,10 zł. Dziś polska waluta zyskuje między innymi dzięki bardzo dobrym danym z polskiej gospodarki. Głównym powodem ruchów na rynku złotego jest korekta na EURUSD.
Dobre dane z Polskiej gospodarki. Złoty zyskuje

Dobre dane z Polskiej gospodarki. Złoty zyskuje

2013-11-04 Raport popołudniowy FMCM
Wyhamowanie spadków: Dzisiejsza sesja przebiegała nam na stabilizacji kursu głównej pary walutowej w okolicach poziomu 1,35, obecnie kurs eurodolara wynosi 1,3511. Dzień przebiegał nam na płaskim handlu i pomimo dość istotnych figur makroekonomicznych nie cechował się dużą zmiennością kursu.
Dolar wchodzi w nieznaczną korektę

Dolar wchodzi w nieznaczną korektę

2013-11-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dobry odczyt indeksu ISM dla przemysłu, jaki poznaliśmy w piątek po południu z USA (wzrost w październiku do 56,4 pkt. z 56,2 pkt.), może być sygnałem, że rynek nazbyt pesymistycznie próbował wycenić wpływ ostatniego „goverment shutdown” na gospodarkę.
Decyzja ECB i NFP – dwie kluczowe publikacje

Decyzja ECB i NFP – dwie kluczowe publikacje

2013-11-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W bieżącym tygodniu gro uwagi inwestorów będą przykuwać dwa kluczowe wydarzenia. Pierwsze z nich to decyzja ECB odnośnie stop procentowych. Konsensus rynkowy zakłada, że stopa referencyjna pozostanie na poziomie 0,5% w listopadzie, jednak rynki zaczęły dyskontować obniżkę kosztu pieniądza.
Gorący tydzień na rynkach

Gorący tydzień na rynkach

2013-11-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bardzo dobre dane z USA i słabe ze strefy euro w ostatnich dniach doprowadziły do silnego spadku pary EURUSD. Ubiegły tydzień był najgorszy dla tej pary od lipca 2012 r. Na mocno wyprzedanym z dolara rynku ponownie pojawiły się obawy o ograniczenie przez FED QE3 jeszcze w grudniu oraz nadzieje na cięcie przez EBC stóp już w listopadzie bądź też grudniu.
Dzień z odczytami PMI

Dzień z odczytami PMI

2013-11-04 Raport poranny FMCM
Główna para walutowa poniżej 1,35: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji notowań głównej pary walutowej poniżej poziomu 1,35, który pełni teraz rolę ważnego oporu, jednak o jego definitywne przełamanie może być dziś ciężko. Obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3493.
Fatalne dane ze strefy euro przybliżają obniżkę stóp EBC

Fatalne dane ze strefy euro przybliżają obniżkę stóp EBC

2013-11-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatnie dane z gospodarek strefy euro i Stanów Zjednoczonych radykalnie zmieniają postrzeganie sytuacji na rynkach. Z jednej strony pokazują, że nie należy nadmiernie obawiać się negatywnego wpływu governtment shutdown na koniunkturę w USA.
Euro znokautowane oczekiwaniami obniżki stóp przez EBC

Euro znokautowane oczekiwaniami obniżki stóp przez EBC

2013-11-04 Komentarz walutowy Alior Bank
Raport dotyczący inflacji konsumenckiej w strefie euro podkreślił rosnące ryzyko wystąpienia deflacji w bloku, co błyskawicznie skupiło uwagę na najbliższych działaniach EBC. W październiku indeks HICP nieoczekiwanie spadł do 0,7% r/r (spodziewano się stabilizacji na poziomie 1,1%), ...
Zniżka złotego na płytkim rynku, indeks PMI w kalendarzu

Zniżka złotego na płytkim rynku, indeks PMI w kalendarzu

2013-11-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przebiega pod znakiem lekkiego odreagowania na krajowej walucie po piątkowym wyraźnym spadku. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1815 PLN za euro, 3,1040 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3964 PLN względem franka szwajcarskiego.
Polityka monetarna pozostaje luźna, a może być luźniejsza

Polityka monetarna pozostaje luźna, a może być luźniejsza

2013-10-31 Komentarz walutowy Alior Bank
Krajobraz inwestycyjny, jaki rysuje się przed rynkami finansowymi na listopad, wygląda bardzo obiecująco, wydaje się, że ultra-luźna polityka pieniężna głównych banków centralnych potrwa jeszcze przez pewien czas.
Korekcyjne umocnienie dolara

Korekcyjne umocnienie dolara

2013-10-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Treść protokołu z posiedzenia FMOC umocniła amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD zniżkował poniżej 1,37. Znaczną część wcześniejszego wzrostu wartości wymazała polska waluta. Kurs EUR/PLN po odnotowaniu minimum na 4,1680, powrócił powyżej 4,18. Z kolei USD/PLN odbił się od 3,0250 i wzrósł powyżej 3,05.
Fed nie zmienia retoryki

Fed nie zmienia retoryki

2013-10-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rezerwa Federalna zgodnie z oczekiwaniami pozostawiła parametry polityki pieniężnej na dotychczasowym poziomie, ale nie zmieniła również oceny sytuacji w gospodarce. Jest to niewątpliwie pewne zaskoczenie biorąc pod uwagę mocno rozbudzone oczekiwania odnośnie długości trwania programu QE3.
Podwyższona zmienność na PLN po posiedzeniu FED

Podwyższona zmienność na PLN po posiedzeniu FED

2013-10-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przebiega pod znakiem lekkiego osłabienia krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1803 PLN za euro, 3,0559 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3877 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu w dalszym ciągu oscylują blisko zakresu 4,1% w przypadku papierów 10-letnich.
Oczy skupione na FOMC

Oczy skupione na FOMC

2013-10-30 Raport popołudniowy FMCM
Słabsze dane ADP: Dzisiejsza sesja pomimo kilku istotnych figur makroekonomicznych nie cechowała się zbyt dużą zmiennością. Obecnie kurs pary EUR/USD wynosi 1,3769. Najważniejszym odczytem był dziś raport ADP czyli raport przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w sektorze prywatnym, poza rolnictwem za październik.
Złoty lekko mocniejszy przed FOMC

Złoty lekko mocniejszy przed FOMC

2013-10-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Na rynku pod wpływem słabszego od oczekiwań raportu ADP zaobserwować można było lekkie umocnienie złotego. Raport ADP tak jak można było oczekiwać pokazał efekt shutdownu – zatrudnienie wzrosło tylko o 130 tys., ...
Inwestorzy czekają na FED

Inwestorzy czekają na FED

2013-10-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jest mało prawdopodobne, aby FED w dzisiejszym komunikacie, który poznamy o godz. 19:00, będzie próbował uderzać w „jastrzębie” nuty. Takie obawy można będzie mieć przy posiedzeniu w grudniu, kiedy to dane makroekonomiczne za październik i listopad, pozwolą oszacować, jaki był rzeczywiście wpływ ostatniego „goverment shutdown” na gospodarkę.
Początek korekty na eurodolarze?

Początek korekty na eurodolarze?

2013-10-30 Raport poranny FMCM
Para EUR/USD poniżej 1,3750: Ostatnie kilkanaście godzin handlu upłynęło nam na zniżce kursu głównej pary walutowej, obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3742. Na gruncie analizy technicznej najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1,3735 (nocne minima) opór w okolicach 1,382.
Czekając na potwierdzenie ze strony FOMC

Czekając na potwierdzenie ze strony FOMC

2013-10-30 Komentarz walutowy Alior Bank
W zasadzie nikt nie oczekuje, że na koniec październikowego posiedzenia FOMC dokona zmian w polityce monetarnej. Sygnały z gospodarki napływające od czasu wrześniowego spotkania usprawiedliwiają rezerwę decydentów z Fed w kwestii ograniczania programu skupu aktywów, a biorąc pod uwagę, ...