Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lekkie odreagowanie dolara

Lekkie odreagowanie dolara

2014-01-15 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej dolar amerykański zyskał na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,3630, a USD/PLN wzrósł pod 3,04. Od wczorajszego popołudnia stabilne natomiast pozostają notowania EUR/PLN. Kurs od rana pozostaje przy 4,14.
Lekkie umocnienie złotego, półroczne minima na CHF/PLN

Lekkie umocnienie złotego, półroczne minima na CHF/PLN

2014-01-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1402 PLN za euro, 3,0328 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3517 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego pozostają stabilne notując 4,354% w przypadku obligacji 10-letnich.

Lepsze dane z USA

Lepsze dane z USA

2014-01-14 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar nadal w konsolidacji: Dzisiejsza sesja mijała pod dyktando wyczekiwania na wyniki sprzedaży detalicznej z USA (grudzień). Wcześniej poznaliśmy dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Strefie Euro, które pozytywnie zaskoczyły, lecz nie miały dużego wpływu na rynek.
Dolar formuje dno

Dolar formuje dno

2014-01-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Proces formowania dna przez amerykańską walutę przedłużył się na dzisiejszy ranek, kiedy to rynek postanowił przetestować „wytrzymałość” grających na taki scenariusz. Wypowiedzi przedstawicieli ECB – wczoraj Sabine Lautenschlaeger (stopy procentowe nie mogą być zbyt długo niskie) ...
wielka wyprzedaż w Tokio

wielka wyprzedaż w Tokio

2014-01-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Początek roku na globalnych rynkach akcji był niezły. Wśród inwestorów panowało przekonanie, że skoro rynek nie ucierpiał po grudniowym ograniczeniu QE przez Fed, nic już nie zaszkodzi wycenom. Tymczasem sprawy przybrały nieco inny obrót, na razie głównie w Tokio. Dziś dane o sprzedaży w USA i inflacji w Wielkiej Brytanii.
Wychodzenie z QE3 jedynie pozornie zagrożone

Wychodzenie z QE3 jedynie pozornie zagrożone

2014-01-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Od początku tygodnia na eurodolarze utrzymuje się niska zmienność. Kurs EUR/USD porusza się w przedziale 1,3635 – 1,3680. Od rana osłabia się polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,1560, a USD/PLN do 3,0450.
Czekamy na dane z USA. Możliwe dalsze spadki wartości złotego

Czekamy na dane z USA. Możliwe dalsze spadki wartości złotego

2014-01-14 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,36: Początek dzisiejszej sesji to lekkie spadki wartości eurodolara, obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3659. Na gruncie analizy technicznej ostatnie kilkanaście godzin to konsolidacja kursu w okolicach poziomu 1,366, wsparciem są ostatnie minima na poziomie 1,3668, oporem okolice 1,368.
Czarny poniedziałek dla GBP

Czarny poniedziałek dla GBP

2014-01-14 Komentarz walutowy Alior Bank
Wczoraj rynkiem funta brytyjskiego rządzili sprzedający, którzy chcieli zrealizować zyski z pozycji, które z przerwami były budowane od początku listopada. GBP/USD spadał z 1,65 do 1,6360, z kolei na EUR/GBP obserwowaliśmy marsz do 0,8345, najwyżej od 31 grudnia, choć jeszcze w ubiegły czwartek kurs notował 12-mies. minimum.
Próba osłabienia złotego, polski dług zyskuje

Próba osłabienia złotego, polski dług zyskuje

2014-01-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi znaczącej zmiany w obrazie kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1514 PLN za euro, 3,0359 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3751 PLN względem franka szwajcarskiego.
Odreagowanie

Odreagowanie

2014-01-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Ostatnie sesje nie należały na GPW do udanych, co w głównej mierze wynikało z dwóch czynników: niepokoju o dalszy los OFE oraz gorszego sentymentu na rynkach wschodzących, do których wciąż należy Polska. Dzisiaj wyżej wymienione obawy się zmniejszyły i zaprocentowały zwyżkami wszystkich istotnych indeksów.
Jutro istotny odczyt z USA

Jutro istotny odczyt z USA

2014-01-13 Raport popołudniowy FMCM
Odreagowanie eurodolara: Dzisiejsza europejska sesja to spadki wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3653. Podczas tej sesji nie mieliśmy żadnych istotnych odczytów makroekonomicznych, dopiero wieczorem o godzinie 20:00, poznamy budżet federalny z USA, jednak i on będzie miał małe znaczenia dla rynku.
Korekta na początek tygodnia

Korekta na początek tygodnia

2014-01-13 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Podczas poniedziałkowej sesji złoty osłabia się względem głównych walut. Jest to ruch korekcyjny, który następuje po znaczącym umocnieniu polskiej waluty podczas piątkowej sesji. W górę idą notowania WIG20, dla którego ostatnie tygodnie nie są zbyt udane. W kalendarium makroekonomicznym brak pozycji wpływających na nastroje rynkowe.
Złe wieści są paradoksalnie dobre

Złe wieści są paradoksalnie dobre

2014-01-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W pierwszym dniu handlu w bieżącym tygodniu nie mamy istotnych danych makroekonomicznych w kalendarium, tak więc inwestorzy będą mieli czas na przeanalizowanie rozczarowujących danych z USA.
Dolar wraca do wzrostów

Dolar wraca do wzrostów

2014-01-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po mocnym piątku, dzisiaj inwestorzy mają czas na przemyślenia (o ile nie zrobili tego w weekend). Kalendarz makro nie daje żadnych potencjalnych impulsów, co nie oznacza, że ich nie będzie. Rynek będzie się pozycjonował pod to, co zobaczymy w kolejnych dniach. Jutro będzie to inflacja CPI w Wielkiej Brytanii, produkcja przemysłowa w strefie euro, oraz sprzedaż detaliczna w USA.
ECB bliżej Bundesbanku

ECB bliżej Bundesbanku

2014-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Po piątkowym, rozczarowującym przyroście zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA dolar amerykański stracił na wartości wobec większości głównych walut. Kurs EUR/USD odbił się od linii trendu poprowadzonej od dołka z lipca ubiegłego roku i wzrósł do 1,3685.
Zamieszanie po danych z USA

Zamieszanie po danych z USA

2014-01-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jedynie o 74 tys. zwiększyła się ilość miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce w grudniu, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu o ponad 200 tys. Dane nie były jednak jednoznacznie złe, choć rozczarowanie sprawiło, że dolar był w piątek wyprzedawany.
Umocnienie złotego może nie trwać długo

Umocnienie złotego może nie trwać długo

2014-01-13 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,367: Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu w okolicach poziomu 1,367. Przypomnijmy, kurs głównej pary walutowej mocno wzrósł w piątek po gorszych od prognoz danych z amerykańskiego rynku pracy.
Umocnienie złotego ze złych powodów

Umocnienie złotego ze złych powodów

2014-01-13 Komentarz walutowy Alior Bank
Na koniec dnia w piątek eurozłoty spadł poniżej 4,15, a zatem sięgnął poziomów, które ostatni raz były widziane w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Za aprecjacją PLN stał czynnik globalny, o czym świadczy podobna reakcja innych walut rynków wschodzących od meksykańskiego peso, przez południowoafrykańskiego randa, po indyjską rupię.
Wielu Amerykanów wciąż poza rynkiem pracy

Wielu Amerykanów wciąż poza rynkiem pracy

2014-01-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Silne korekty na rynkach po zaskakująco słabych danych z USA. Duży wpływ czynników jednorazowych (ostra zima w USA). W mojej ocenie, redukcja QE w styczniu, mimo wszystko, będzie mieć miejsce. Program w ograniczonej formie potrwa jednak prawie do końca 2014 r.
Stabilne otwarcie na złotym po piątkowym umocnieniu

Stabilne otwarcie na złotym po piątkowym umocnieniu

2014-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty po silnym piątkowym umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1455 PLN za euro, 3,0315 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3618 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu zanotowały spadek do poziomu 4,427% w przypadku papierów 10-letnich.