Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Tydzień wysokiej zmienności
2010-07-02 Raport popołudniowy FMCMSeria złych danych zza oceanu: Kończący się tydzień charakteryzował się sporą niepewnością wśród inwestorów. W pierwszych dwóch dniach pojawiła się jedynie jedna istotna informacja (indeks nastrojów konsumentów wg Conference Board zanotował silny spadek do poziomu 52,9 pkt, czyli znaczniej poniżej prognoz), a mimo to dolar zyskiwał na wartości.
Umocnienie euro pomogło złotemu
2010-07-02 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPomimo nienajlepszych danych z amerykańskiego rynku pracy, złoty umacnia się w piątek do głównych walut. W skali całego tygodnia polska waluta traci jednak wobec euro i franka, nieznacznie zyskuje wobec dolara, zaś jej kurs wobec funta nie zmienia się.
Dane NFP w centrum uwagi
2010-07-02 Codzienny Puls Rynku IDMSAWczoraj w trakcie handlu europejskiego kontrakty na S&P500 sugerowały neutralne otwarcie w pobliżu zamknięcie z poprzedniego dnia. Gorsze od oczekiwań dane ISM dla przemysłu pogorszyły nastroje i tuż po otwarciu rynek zanurkował ustanawiając nowe minimum przy 1006 na kontrakcie wrześniowym.
Złoty czeka na dane z USA
2010-07-02 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPiątkowe przedpołudnie przynosi umocnienie złotego do głównych walut, na fali lekkiej poprawy nastrojów na rynkach globalnych. Wsparciem jest też perspektywa wzrostu eurodolara, jaka wyraźnie zarysowała się po wczorajszym dniu.
Rynek czeka na dane z amerykańskiego rynku pracy
2010-07-02 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja przyniosła umiarkowane osłabienie złotego na skutek pogorszenia nastrojów inwestycyjnych na światowych giełdach. Będąca skutkiem tego zwyżka EUR/PLN zatrzymała się jednak ponownie na oporze 4,1700.
Kluczowe będą dane z USA
2010-07-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutSłabe dane z USA zaszkodziły wczoraj amerykańskim giełdom, ale w końcówce handlu na Wall Street udało się zmniejszyć straty. W efekcie handel na europejskich parkietach rozpoczął się od nieznacznej zwyżki. Zwraca się uwagę na dobre informacje z Australii – tamtejszy rząd zmniejszył wysokość planowanych obciążeń podatkowych dla firm wydobywczych, ...
Rynek skupi uwagę na danych z USA
2010-07-02 Raport poranny FMCMChwilowe przebicie 1,25: Wczoraj rynek walutowy ogarnęła euforia. Główna para walutowa z samego rana testowała wsparcie na 1,22, a w sesji amerykańskiej (po znacznym wzroście w sesji europejskiej) przebiła się przez poziom 1,25. Ponadto, w sesji azjatyckiej udało się te wzrosty w znacznej mierze utrzymać i dziś rano znajdujemy się jedynie nieznacznie poniżej 1,25.
Umocnienie euro względem dolara
2010-07-01 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja w notowaniach EUR/USD upłynęła pod znakiem dynamicznej zwyżki. Wartość euro względem dolara wzrosła z poziomu 1,2200 ponad 1,2400. Negatywne nastroje wokół europejskiej waluty zmniejszyły się po aukcji hiszpańskich obligacji oraz po komunikacie ECB.
Zaskakujące osłabienie dolara
2010-07-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPoczątek lipca obfituje na razie w spore niespodzianki, do których trzeba zaliczyć dzisiejsze zachowanie się dolara na rynkach światowych. Tak silnego ruchu w górę chociażby na parze EUR/USD, ale i też GBP/USD nie obserwowaliśmy od dawna.
Kruche umocnienie złotego
2010-07-01 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW czwartek złoty zyskał na wartości wobec dolara i franka, stracił nieco wobec umacniającego się euro. Podstawy odreagowania są jednak bardzo kruche. Kolejne publikacje danych makroekonomicznych rozczarowały inwestorów i nastroje na rynkach globalnych są coraz gorsze.
Wyraźne osłabienie amerykańskiej waluty
2010-07-01 Raport poranny FMCMSeria słabych danych z USA: Po wczorajszej mieszance nastrojów pozytywnych i negatywnych oraz ostatecznej przewadze tych drugich, wydawało się, że dzisiejsza sesja będzie kontynuacją trendu aprecjacyjnego dolara. Jednak praktycznie od samego rana popyt na wspólną walutę coraz bardziej się wzmagał.
Indeksy coraz niżej
2010-07-01 Codzienny Puls Rynku IDMSASłabość amerykańskich rynków akcji jest naprawdę niepokojąca. Popyt niemal całkowicie odpuścił sobie próbę obrony wsparcia w strefie 1040, co świadczy o dominacji negatywnych nastrojów. Korekty wzrostowe są w dalszym ciągu bardzo płytkie i ograniczają się do słabych prób podbicia cen w ciągu dnia.
Czerwcowy odczyt PMI z Polski zaskoczył pozytywnie
2010-07-01 Komentarz poranny TMS BrokersOstatnia fala osłabienia złotego nie doprowadziła do wybicia notowań EUR/PLN z kanału wahań 4,0000 – 4,2000. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się w pobliżu poziomu 4,1500. Wczoraj poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej – nie zaskoczyła ona rynku, pozostawiając główną stopę procentową na niezmienionym poziomie 3,5%.
Hiszpania i Chiny wpływają na rynki
2010-07-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWczorajszą decyzją o umieszczeniu ratingu Hiszpanii na liście obserwacyjnej z możliwością jego obniżki o jeden, lub dwa stopnie z obecnych „Aaa” agencja Moody’s „przypomniała” inwestorom o problemach Hiszpanii.
Kolejny dzień z danymi makro
2010-07-01 Raport poranny FMCMPowrót na niższe poziomy: Przebieg wczorajszej sesji na głównej parze był bardzo dynamiczny. Po spokojnym początku pojawiła się wiadomość o wynikach przetargu EBC i kurs EUR/USD ruszył mocno w górę. Późniejsze godziny przyniosły mocne wahania i próbę utrzymania się głównej pary na wysokich poziomach.
Stopy procentowe w Polsce bez zmian
2010-06-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW trakcie dzisiejszej sesji europejskiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy wzrost do poziomu 1,2300, po którym jednak nastąpiło odreagowanie w okolice 1,2230. Europejską walutę wsparły dzisiaj wyniki oferty 3-miesięcznych pożyczek przedstawione przez ECB.
Złoty mocniejszy, ale za sprawą czynników globalnych
2010-06-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutInwestorzy znów nieco przesadzili – mowa tutaj o obawach związanych z płynnością sektora międzybankowego w strefie euro. Okazało się, że większość instytucji spłaci do ECB zaciągnięte rok temu pożyczki, a wartość zapotrzebowania na 3 miesięczne pożyczki (notabene oprocentowane wyżej od Euroliboru) wyniesie 131,9 mld EUR (wcześniej szacowano iż to może być więcej).
Banki potrzebują mniej pomocy z EBC
2010-06-30 Raport popołudniowy FMCMRozczarowanie odczytem ADP: W dniu dzisiejszym główna para walutowa była wyraźnie uzależniona od wiadomości napływających na rynek. Najpierw pojawiły się wstępne dane o inflacji CPI ze Strefy Euro. Okazały się one symbolicznie słabsze od prognoz (inflacja wyniosła 1,4% r/r), ale nie miało to wpływu na bieżące nastroje.
Środa dobrych wiadomości
2010-06-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersObserwowana w środę poprawa nastrojów na rynkach finansowych, wsparta optymistycznymi doniesieniami z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Węgier, zachęca do bardziej ryzykownych decyzji. Korzysta na tym złoty i inne waluty regionu.
W pobliżu kluczowych wsparć technicznych
2010-06-30 Codzienny Puls Rynku IDMSABardzo słaba sesja na światowych giełdach doprowadziła do naruszenia istotnych poziomów technicznych na indeksach. Towarzyszył temu spadek rentowności obligacji oraz umocnienie dolara i jena. Rynek zniósł już całe odbicie czerwcowe odbicie z poziom 1040 i ustanowił nowe minimum trendu. To bardzo niepokojący sygnał techniczny.