Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Surowce drożeją przy sprzyjającym sentymencie

Surowce drożeją przy sprzyjającym sentymencie

2009-04-03 X-Trade Brokers Daily
Większość surowców wykorzystała wczoraj sprzyjające otoczenie i odnotowała często wyraźne zwyżki cen. Wyjątkiem jest złoto, gdzie cena uncji obniżyła się w okolice 905 USD. Wyraźnie drożała ropa naftowa.
Szanse na wybicie na rynku miedzi

Szanse na wybicie na rynku miedzi

2009-04-02 X-Trade Brokers Daily
Lepsze od oczekiwań dane dotyczące aktywności i duże wzrosty na azjatyckich rynkach, potwierdzone (choć nieco skromniejszym) wzrostem futures na amerykańskie kontrakty to dobra wiadomość dla rynku miedzi, który przy okazji ostatnich spadków i umocnienia dolara pokazał siłę i cofnął się tylko do poziomu 3820 USD.

Tydzień konsolidacji na rynku surowców

Tydzień konsolidacji na rynku surowców

2009-03-31 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku surowców przemysłowych upłynął pod znakiem stabilizacji ich cen na wysokich poziomach, początek bieżącego jednak przyniósł realizację zysków i spadki poniżej istotnych poziomów wsparcia.
Potencjał do korekty

Potencjał do korekty

2009-03-30 X-Trade Brokers Daily
Pogorszenie się warunków zewnętrznych, czyli spadki na EURUSD i korekta na rynkach akcji przychodzi w momencie, gdy ceny najważniejszych surowców przemysłowych pokonały przynajmniej ostatnie lokalne maksima, a w kilku przypadkach znalazły się na poziomach najwyższych od okresu wyprzedaży z jesieni ubiegłego roku. Mowa m.in. o miedzi, ropie, cynku czy aluminium.
Miedź coraz wyżej

Miedź coraz wyżej

2009-03-27 X-Trade Brokers Daily
Cena miedzi prawdopodobnie wzrośnie drugi tydzień z rzędu i jednocześnie miedź zanotuje najlepszy wzrostowy kwartał o prawie 3 lat. Wczoraj popołudniem cena tony miedzi wzrosła do poziomu 4075 USD – poziomu najwyższego od ponad 5 miesięcy.
Optymizm na rynku surowców

Optymizm na rynku surowców

2009-03-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku surowców upłynął pod znakiem dynamicznych wzrostów. Wartość baryłki ropy Brent wzrosła powyżej 50 USD i znalazła się na najwyższym poziomie od listopada 2008 r. Cena za tonę miedzi natomiast zwyżkowała ponad barierę 4000 USD, do poziomu nie notowanego od 4,5 miesiąca.
Wzrosty cen ropy i miedzi

Wzrosty cen ropy i miedzi

2009-03-20 X-Trade Brokers Daily
Ostatnie duże wzrosty na parze EURUSD mogą zakończyć dość długie już okresy stabilizacji na rynkach ropy i miedzi i zaserwować nam przynajmniej nieco większe korekty zeszłorocznych spadków. Po minionym weekendzie, kiedy okazało się, że OPEC nie obniży póki co limitów produkcyjnych po raz kolejny, szanse na wybicie górą z przedziału konsolidacji wydawały się odległe.
Fed ratuje trend na rynku złota

Fed ratuje trend na rynku złota

2009-03-19 X-Trade Brokers Daily
Decyzja Fed, głównie poprzez znaczący ruch na parze EURUSD odwróciła nastroje na rynku surowcowym. Przed komunikatem większość surowców traciła na wartości, jednak tak znaczące osłabienie dolara musiało przełożyć się na wzrost cen.
Nie ma niższych taryf celnych na eksport z Argentyny

Nie ma niższych taryf celnych na eksport z Argentyny

2009-03-18 X-Trade Brokers Daily
Rynek ziaren w tym roku nie wygląda najlepiej w zestawieniu choćby z całym rynkiem surowców. Po wzrostach z drugiej połowy grudnia, wszystkie ziarna mocno traciły w styczniu (m.in. wobec perspektywy dobrych zbiorów, rekordowych w przypadku pszenicy), ...
Zapasy miedzi w centrum uwagi inwestorów

Zapasy miedzi w centrum uwagi inwestorów

2009-03-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień na ryku głównych surowców przemysłowych upłynął w spokojnych nastrojach. Cena za baryłkę ropy naftowej typu Brent wahała się w przedziale 44 – 48 dolarów. Za tonę miedzi w kontraktach trzymiesięcznych na początku bieżącego tygodnia należało natomiast zapłacić 3830 USD wobec 3520 USD tydzień wcześniej.
Bliski koniec konsolidacji cen ropy

Bliski koniec konsolidacji cen ropy

2009-03-17 X-Trade Brokers Daily
Wtorkowy poranek przynosi konsolidację notowań ropy blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia. O godzinie 8:15 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 45,85 dol., wobec 46 dol. w poniedziałek na zamknięciu.
Złoto (póki co) obroniło minima

Złoto (póki co) obroniło minima

2009-03-16 X-Trade Brokers Daily
Rynek złota jak dotąd nienajlepiej wyszedł na odreagowaniu na głównych rynkach akcji, mimo, iż towarzyszyły im wzrosty na parze EURUSD. Od 20 lutego, po osiągnięciu poziomu 1006 USD za uncję metal ten tracił na wartości, notując największą korektę w obecnym dłuższym ruchu wzrostowym.
Rekordowe zapasy aluminium w Japonii

Rekordowe zapasy aluminium w Japonii

2009-03-13 X-Trade Brokers Daily
W styczniu produkcja wyrobów z aluminium w Japonii wyniosła nieco ponad 122 tys. ton – o 31% mniej niż w styczniu 2008 roku. To sprawia, że największy importer aluminium w Azji zgłasza mniejszy popyt i notuje wzrost zapasów W lutym wzrosły one o 11,4 tys. ton do poziomu 374,6 tys. ton ...
Surowce atrakcyjne dla inwestorów z Azji

Surowce atrakcyjne dla inwestorów z Azji

2009-03-12 X-Trade Brokers Daily
Chińska firma China Minmetals Corp. jest zainteresowana przejęciem australijskiego producenta metali OZ Minerals, dzięki czemu uzyskałaby dostęp do złóż w Ameryce Południowej i Afryce. To już kolejny krok podmiotu z Państwa Środka, który wykorzystuje relatywnie niskie wyceny na rynku surowców.
Luty na rynkach surowców – Lepiej niż na rynku akcji

Luty na rynkach surowców – Lepiej niż na rynku akcji

2009-03-10 Komentarz X-Trade Brokers
W porównaniu z ubiegłym rokiem, początek 2009 roku na rynku surowców można określić jako normalizację. Mniej wyraźne są zależności obowiązujące dla całego sektora, jak wpływ notowań EURUSD i indeksów giełdowych, zaś zyskują na znaczeniu zmienne istotne dla poszczególnych aktywów, czy ewentualnie ich grup, tak jak w przypadku kruszców.
Ceny ropy w okolicach 48 USD za baryłkę

Ceny ropy w okolicach 48 USD za baryłkę

2009-03-10 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Pierwszy tydzień marca, podobnie jak ostatnie dni lutego, przyniósł na rynki surowcowe stosunkowo dużą zmienność. Po znacznych spadkach w zeszły poniedziałek, w kolejnych dniach silnie wzrastały ceny ropy naftowej.
Przecena złota na początek tygodnia

Przecena złota na początek tygodnia

2009-03-10 X-Trade Brokers Daily
Poniedziałek na rynku złota zaczął się od spadku cen. Odrabianie strat w końcówce minionego tygodnia wobec nowych minimów na indeksach głównych giełd doprowadziło cenę uncji do poziomu 940 USD (wobec lokalnego dołka 899,70 USD z 4 marca), ....
Rynek liczy na wzrosty przed posiedzeniem OPEC

Rynek liczy na wzrosty przed posiedzeniem OPEC

2009-03-09 X-Trade Brokers Daily
Relatywna poprawa sytuacji na rynku surowcowym udzieliła się w ostatnim czasie również ropie naftowej. Jeszcze 18 lutego notowania tego surowca zaliczyły tegoroczne minimum na poziomie 39,27 USD w przypadku gatunku Brent, jednak w końcówce minionego miesiąca ropa już zyskiwała na wartości.
Spore wzrosty na rynku cynku

Spore wzrosty na rynku cynku

2009-03-06 X-Trade Brokers Daily
Cynk był jednym z liderów hossy na rynku metali przemysłowych w latach 2005-2006. Jego cena wzrosła wtedy z poziomu nieznacznie powyżej 1000 USD za tonę do 4630 USD za tonę w listopadzie 2006 roku. Od tamtej pory metal ten już tylko taniał, ...
Wietnam zbierze mniej kawy

Wietnam zbierze mniej kawy

2009-03-04 X-Trade Brokers Daily
Wietnam podał, iż tegoroczne zbiory kawy będą minimum o 6% niższe od odnotowanych w ubiegłym roku. Uprawy kawy cierpią bowiem ze względu na przedłużającą się deszczową pogodę. Wietnam jest największym eksporterem kawy gatunku robusta, wykorzystywanej przez koncerny sprzedające kawę pod popularnymi markami.