Kurs BTC/USD osiągnął 30000 USD

Kurs BTC/USD osiągnął 30000 USD
Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Data dodania: 2023-04-12 (13:47)

Kurs Bitcoina względem amerykańskiego dolara, który w połowie marca przełamał kluczowy poziom oporu wyznaczany w okolicach 250000 USD przez swego maksima z sierpnia ub.r. i lutego br., wykorzystał okres świąt wielkanocnych do zdobycia nowego terytorium. Zwyżka rozpoczęła się w sobotę i w ciągu 4 sesji kurs BTC/USD wzrósł o 8,3 proc.

Kurs osiągnął najwyższy od maja ub.r. poziom ok. 30000 USD. Dziś rano kurs BTC/USD lekko korygował ten skok w górę spadając ok. godz. 9:10 o 0,76 proc. Rozmiary opuszczonej przez kurs BTC/USD w marcu br. 9-miesięcznej formacji „odwróconej głowy z ramionami” utworzonej pomiędzy poziomami ok. 15000 USD i 25000 USD sugerują, że celem rozpoczętej w listopadzie ub.r. średnioterminowej zwyżki powinny być okolice poziomu 40000 USD.

Kurs USD/JPY osiągnął na początku dzisiejszej sesji najwyższy poziom od 15 czerwca, ale ok. godz. 9:20 dzienna zmiana kursu tej pary walutowej oscylowała wokół zera. Niewielkie były również ruchu kursu EUR/USD (+0,14 proc.). Swe nowe cykliczne maksima ustanawiał dziś rano kurs euro względem australijskiego dolara i nowozelandzkiego dolara.

Kursy EUR/PLN (+0,14 proc. ok. godz. 9:20) i USD/PLN (+0,16 proc.) pozostawały tuż powyżej swoich minimów z ostatnich tygodni.

Średnia przemysłowa Dow Jonesa w USA osiągnęła wczoraj swój najwyższy poziom od drugiej połowy lutego (+0,29 proc.). Poniżej swoich ostatnich maksimów pozostawały S&P 500 (0 proc.) i Nasdaq Composite (-0,43 proc.). Dziś rano cena kontraktów na S&P 500 na CME była minimalna (--0,01 proc. ok. godz. 9:45).
Na giełdach Azji i Oceanii brak było dziś rano jakiejś dominującej tendencji (najwięcej – o 0,57 proc. zwyżkował japoński Nikkei 225, najsilniej – o 1,06 proc. – spadał Hang Seng).

Swój nowy historyczny rekord ustanowił dziś francuski CAC 40 (+0,27 proc. ok. godz. 9:50).

Na GPW WIG-20 tracił ok. godz. 9:50 0,26 proc. Lekko spadały również pozostałe główne indeksy polskiego rynku akcji. Swe nowe 1,5-roczne maksimum zaliczył dziś WIG-Nieruchomości. Wczoraj swój najwyższy w swej historii poziom osiągnął WIG-CEE. Wśród składników mWIG-u 40 swe nowe cykliczne maksimum osiągnął dziś kurs spółki Dom Development, zaś najniżej od 2019 roku była cena akcji spółki Ten Square Games. Wśród składników sWIG-u 80 swe nowe cykliczne maksima ustanawiały dziś kursy akcji spółek Comp, Vercom, Action, CI Games oraz Mirbud.

W zeszłym tygodniu rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA spadła do najniższego poziomu od września ub.r., ale od czwartku rosła wracając powyżej poziomu 3,4 proc. Rentowność 10-latek polskiego rządu wróciwszy powyżej poziomu 6 proc. znajdowała się w okolicach swego najwyższego poziomu od połowy marca.
Ceny kontraktów na ropę naftową na NYMEX-ie (WTI) oraz ICE (Brent) utrzymywały się w obrębie obszaru kwietniowej konsolidacji pozostając poniżej poziomów swoich lokalnych szczytów z poprzednich 4,5 miesięcy. Najwyższy poziom od kwietnia ub.r. osiągnął dziś rano kurs kontraktów na srebro notowanych na COMEX-ie (+0,76 proc. ok. godz. 9:30). Lekko zwyżkowały dziś również ceny kontraktów na pozostałe metale szlachetne pozostając jednak poniżej swoich kwietniowych maksimów. Swe nowe 11-letnie maksimum osiągnęła dziś cena kontraktów na cukier notowanych na ICE.

Źródło: Wojciech Białek, Oanda TMS Brokers
Dom Maklerski TMS Brokers
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski TMS Brokers
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Giełda - Najnowsze wiadomości i komentarze

Rekordowe otwarcie grudnia na WIG20. Św. Mikołaj już zapukał do GPW?

Rekordowe otwarcie grudnia na WIG20. Św. Mikołaj już zapukał do GPW?

2023-12-01 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja na GPW była bardzo udana, szczególnie dla WIG20, który zyskał 3,19%, przebijając się do 2285 punktów. Fala euforii przetacza się przez rynki, napędzana oczekiwaniami co do luzowania polityki monetarnej w 2024 roku oraz perspektywą miękkiego lądowania. W efekcie WIG20 odnotował rekordowe od 10 lat zamknięcie pierwszego dnia miesiąca. Co bardzo ciekawe wzrosty w Polsce mają miejsce w czasie, gdy indeksy chińskie osiągają nowe, roczne minima.
WIG20 został w tyle. Orlen tłumi nastroje na GPW

WIG20 został w tyle. Orlen tłumi nastroje na GPW

2023-11-29 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja w wydaniu inwestorów na GPW nie należała do najlepszych, przede wszystkim z uwagi na akcje Orlenu, które bardzo źle zniosły zaproponowaną przez polityków opozycji 'składkę' w wysokości 14,6 miliardów złotych. WIG20 odnotował dziś blisko 0,8% spadek na tle 1,1% wzrostu głównego, niemieckiego benchmarku DAX. Akcje największej spółki w Polsce zamknęły sesję blisko 7,8% niżej, a niewielkie odreagowanie w końcowych godzinach notowań nie zdołało wymazać obrazu trudnej sesji.
Mieszana sesja na rynku akcji

Mieszana sesja na rynku akcji

2023-11-28 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja na rynku akcji nie przyniosła większej zmienności. Generalnie nastroje były mieszane, a fakt, że w kalendarzu makro nie znajdowały się kluczowe odczyty - wspierał konsolidację. Początek dnia przyniósł nieznaczne cofnięcie na głównych indeksach giełdowych, jednak w kolejnych godzinach większość przeceny została wymazana. Ostatecznie niemiecki DAX zamknął dzisiejszą sesję 0,16% wyżej. Londyński FTSE100 stracił 0,07%, a francuski CAC40 przecenił się 0,21%.
Wyprzedaż na rynkach po Black Friday

Wyprzedaż na rynkach po Black Friday

2023-11-27 Komentarz giełdowy XTB
Wyniki sprzedażowe Black Friday oraz ostatnich dni wyprzedażowych nie należą do złych. Ocenia się, że w sam „Czarny Piątek” Amerykanie wydali w zakupach online blisko 10 mld dolarów, co stanowi 7,5% wzrost w ujęciu rocznym. Mimo pozytywnych wyników nie obserwujemy raczej pozytywnych nastrojów na najważniejszych rynkach, a co więcej, spora wyprzedaż miała miejsce na polskim rynków.
Indeksy giełdowe wstrzymują wzrosty

Indeksy giełdowe wstrzymują wzrosty

2023-11-21 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować nieznacznie gorsze nastroje na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu zakończyły handel niżej, jednak skala przeceny była ograniczona. Można powiedzieć więc że rajd wzrostowy, który trwa od początku miesiąca spowalnia, jednak jest zdecydowanie za wcześnie, aby stwierdzić, że to już jego koniec. Niemiecki DAX zamknął dzień w rejonach poziomu odniesienia, francuski CAC40 stracił 0,24%, z kolei londyński FTSE100 spadł 0,19%.
Rekordowa polska giełda

Rekordowa polska giełda

2023-11-20 Komentarz giełdowy XTB
Szeroki indeks WIG sięgnął dzisiaj nowych historycznych szczytów. Chociaż ostatecznie nie udało się zamknąć z nowym rekordowym poziomem, to jednak widać, że nastroje na polskim rynku znacznie się poprawiły. Czy jest szansa na stałe zawitanie hossy na polskim parkiecie. Jak ma się sytuacja za granicą? Warszawski Indeks Giełdowy, czyli szeroki indeks WIG sięgnął dzisiaj poziomu 75236 punktów, co było najwyższym poziomem w historii.
Wielkimi krokami zbliża się korekta na GPW?

Wielkimi krokami zbliża się korekta na GPW?

2023-11-16 Komentarz giełdowy XTB
Przez ostatnie dni byki z Wall Street wyznaczały rytm, w jakim poruszały się globalne rynki finansowe. W ślad za nimi podążyła Azja i Europa, gdzie sporym beneficjentem wzrostu apetytu na ryzyko stała się GPW. WIG20 był jednym z najlepiej radzących sobie benchmarków ostatnich dni. Dziś jednak wyraźnie złapał zadyszkę i finalnie zamknął sesję minimalnie pod kreską po tym jak sprzedający za oceanem doszli do głosu, po 11 wzrostowych sesjach na S&P500.
Mocne rozpoczęcie tygodnia na warszawskim parkiecie

Mocne rozpoczęcie tygodnia na warszawskim parkiecie

2023-10-30 Komentarz giełdowy XTB
Pierwsza w tym tygodniu sesja giełdowa na Starym Kontynencie przebiegała w pozytywnej atmosferze. Główne benchmarki z ulgą zareagowały na tylko „częściową” eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz budującą optymizm narrację rynkową dotyczącą kolejnej pauzy w cyklu zacieśnienia monetarnego w USA. W tym otoczeniu po raz kolejny dobrze odnajduje się nasz rodzimy WIG20, który ponownie okazał się jednym z liderów wzrostów w Europie.
Mieszane nastroje na rynku akcji w Europie i pogłębienie spadków na Wall Street

Mieszane nastroje na rynku akcji w Europie i pogłębienie spadków na Wall Street

2023-10-25 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja na rynku akcji w Europie przebiegała w mieszanych nastrojach. Opublikowane o poranku dane IFO prezentujące nastroje w niemieckiej gospodarce wypadły powyżej oczekiwań, co wsparło wyhamowanie przeceny, jaką obserwowaliśmy na europejskim rynku akcji w minionym tygodniu. Wskaźnik Ifo wzrósł do 86,9 pkt w październiku z 85,8 pkt odnotowanych we wrześniu. Odczyt był lepszy od oczekiwań ekonomistów, którzy zakładali wzrost do 85,9 pkt.
Czy Bitcoin nakręci wzrosty na Nasdaq?

Czy Bitcoin nakręci wzrosty na Nasdaq?

2023-10-24 Komentarz giełdowy XTB
Bitcoin radzi sobie fenomenalnie w tym tygodniu. Zwrot za niepełne dwie sesje jest bliski 15%, a ruchy na rynku akcji wyglądają bardzo blado przy rynku kryptowalut. Na ten moment mamy lekkie wstrzymanie obaw związanych z sytuacją na Bliskich Wschodzie i w grę wchodzą również wyniki spółek z Wall Street za trzeci kwartał tego roku. Czy wraz z odbiciem Bitcoina będziemy również obserwować powrót do wzrostów na rynku akcji, przynajmniej w sferze spółek technologicznych?