Mam kredyt na WIBOR 6M (nie 3M jak wiekszosc). RPP obnizyla w czwartek, ale moja rata sie nie zmienila. Kiedy WIBOR 6M zlapie ta obnizke? Bo 3M juz spadl a 6M stoi.
WIBOR 6M aktualizuje sie co pol roku w Twoim harmonogramie. Plus reaguje wolniej na zmiany stop. Twoja rata zmieni sie dopiero przy nastepnej aktualizacji okresu odsetkowego - sprawdz date w umowie.
@spokojny_ksiegowy aha, czyli musze poczekac do nastepnego okresu. Dzieki, juz rozumiem czemu sasiad na 3M ma nizej a ja nie.