BTC234,2k zł2,81%
ETH6,21k zł5,38%
XRP4,15 zł2,87%
LTC163 zł3,04%
BCH714 zł4,71%
DOT3,37 zł6,47%
Doradca w Santanderze SPROBOWAL mnie ZBALAMUCIC!
6 odpowiedzi · 19 odsłon · Autor: renata_sopot
#1
Poszlam wczoraj do Santandera zalozyc IKE. Doradca podchodzi i mowi 'IKE jest dla emerytur, ja Pani polecam nasz fundusz inwestycyjny premium - wyzsze stopy zwrotu'. Pokazal symulacje 12% rocznie. Sprawdzilam pozniej - prowizja 2,5%/rok + oplata za nabycie 5%! Czuje sie OSZUKANA. Co robic, zglosic?
#2
Standard. Doradcy maja prowizje za fundusze, nie za IKE. Polecam zmienic bank.
#3
Bylo doradca - potwierdzam. KAZDY doradca w kazdym banku ma KPI sprzedazowe. Funduszy = wyzsza prowizja dla niego. IKE = zero. Nie 'oszustwo' tylko system motywacyjny. Idz do banku TYLKO zeby zalozyc IKE - nie sluchaj rad. Albo zaloz online (mBank, Bossa) - bez doradcy.
#4
12% rocznie haha klasyk. A potem w prospekcie '*historyczne wyniki nie sa gwarancja...' :)
#5
Hejt na doradcow to moda. Niektorzy faktycznie chca sprzedac swoje - inni naprawde pomagaja. Trzeba sprawdzac konkretne osoby, nie 'wszystkich doradcow'. Ja jako klient mialam doradczynie ktora odradzala mi fundusz bo 'dla pani sytuacji lepiej ETF'. Plus zerowa prowizja na transakcji.
#6
Bankowiec_zly - mozna zglosic do Rzecznika Finansowego jezeli czujesz misseling. Ale skoro NIE kupilas tego funduszu to tylko 'proba'. Realny przypadek dla rzecznika to dopiero gdy podpiszesz I poczujesz sie oszukana.
#7
@doradca_obronca racja, hejt na 'wszystkich' jest nieuczciwy. Po prostu zalecam ostroznosc. Zalozylam IKE online w mBanku - 5 minut, zero doradcy.