BTC234,2k zł2,85%
ETH6,21k zł5,55%
XRP4,14 zł3,03%
LTC163 zł3,17%
BCH714 zł4,66%
DOT3,36 zł6,67%
Pierwsze posiedzenie RPP po obnizce - czy stopy ida w dol?
3 odpowiedzi · 15 odsłon · Autor: teofil_g
#1
4 czerwca RPP nastepne posiedzenie. Po obnizce 7 maja do 3,5% rynek wycenia kolejna obnizke na 25 bps (do 3,25%). Mam kredyt zmienny - kazda obnizka to 50-80 zl mniej raty. Czy RPP obnizy czy wstrzyma?
#2
Wstrzymanie 4.06. Inflacja 3,8% - jeszcze za wysoko.
#3
Kred_obs - rynek wycenia 60% obnizki 4.06. Inflacja 3,8% (cel 2,5%) - jeszcze za wysoko ALE trend spadkowy. RPP moze: a) obnizka 25 bps = WIBOR -25 bps. b) wstrzymanie = WIBOR stabilny. Kazdy scenariusz dobry dla kredytobiorcy.
#4
Macro_kred - 60% szans na obnizke. Trzymam zmienne, czekam. Jezeli obnizki - rata o 70 zl mniej.