BTC234,0k zł2,92%
ETH6,20k zł5,60%
XRP4,14 zł3,03%
LTC163 zł3,21%
BCH714 zł4,71%
DOT3,36 zł6,67%
Pekao dywidenda 2800 zl wplynela. Co teraz - reinvest?
5 odpowiedzi · 14 odsłon · Autor: anitka76
#1
Niedziela. Sprawdzilam IKE - Pekao dywidenda 2800 zl netto (200 akcji x 14 zl) wlasnie wplynela. Pytanie: a) Reinvest w wiecej Pekao? b) Inny ETF MSCI World? c) Zostawic na nastepna inwestycje (czekac)? Mam IKE z 70% akcjami 30% obligacjami.
#2
MSCI World. Pekao juz duzo masz.
#3
Anita_dyw - 200 akcji Pekao to ok 33k zl pozycji. Jezeli to >15% portfela = duzo. 2800 zl reinvest w MSCI World ETF - dywersyfikuje. Plus zachowujesz balans 70/30 akcje/obligacje.
#4
Anita - dywidende ZAWSZE reinvestuje. Nie do gotowki. Niech compoundinguje. MSCI World jezeli juz 'duzo' Pekao.
#5
Balans_p + stara_inv_a - 2800 zl idzie w EUNL (MSCI World) jutro. Reinvest standard. Pekao 33k z 110k portfela = 30%. Za duzo, MSCI World wyrowna.
#6
PZU 28.05 odciecie. 2 tygodnie. Dokupuj jezeli mozliwe.