Czytam ze banki konkuruja w marach hipotecznych. mBank 1,69%, ING 1,72%, Pekao 1,75% (od dzis), PKO 1,80%. Rok temu bylo 2,0-2,3%. Co wpadlo do glow bankow? Czy to sygnał ze stopy spadna mocniej niz oczekiwano? Czy moge teraz pogonic banki o jeszcze nizsza marze?
Tak - rynek dla kredytobiorcow najlepszy od 2022.
Marek - wlasnie podpisalem mBank z marza 1,68% (z reklamy 1,69, negocjacja -0,01). Negocjacja DZIALA. Banki potrzebuja klientow bo deweloperzy budują, kredyty rosna. Konkurencja zacieta.
Marek - jako broker kredytowy potwierdzam: marze sa najnizsze od 2022. Dlaczego? 1) RPP obniza stopy, banki musza utrzymywac obroty kredytami. 2) Deweloperzy mocno budują - rosly popyt. 3) Konkurencja Bank Pocztowy + Nest + nowe gracze. 4) 'Bezpieczny Kredyt 2.0' planowany na 2027 - banki chca podpisać klientow zanim wejda regulowane ceny. Rada: przy refinansowaniu negocjuj - banki daja extra 0,05-0,10% zniyzki.
Sasiadkredyt + broker - faktycznie szansa zycia. Refinansuje moj kredyt z PKO (marza 2,15%) na ING (1,72%) - oszczednosc 1300 zl/mies. Po 25 lat ~390k zl mniej.
Marekz - update refinansowania: PKO -> ING zatwierdzone. Marza 1,68% (negocjowane!), rata spadla 1350 zl. 25 lat x oszczednosc = 405k zl. Wow.