BTC236,1k zł1,66%
ETH6,35k zł2,50%
XRP4,18 zł1,65%
LTC165 zł2,05%
BCH715 zł4,41%
DOT3,44 zł4,38%
PKO BP - nowa oferta konta z 3% na oszczednosciowym. Warto?
2 odpowiedzi · 73 odsłon · Autor: PKOKlient

#1
PKO BP podniosl oprocentowanie na koncie oszczednosciowym do 3% (bylo 2%). To nadal mniej niz Nest (4%) ale PKO ma ogromna siec bankomatow z wplata i najlepsza apke IKO. Czy warto przeniesc oszczednosci z Nest do PKO dla wygody? Czy 1% rozniay rocznie to za duzo zeby ignorowac?
#2
1% roznicy na 100 tys. = 1000 zl rocznie. To jest cena wygody PKO. Jesli masz 20 tys. na koncie to roznica 200 zl/rok - mozesz zignorowac. Jesli 100 tys. - Nest wygrywa zdecydowanie. Kompromis: trzymaj poduszke (20 tys.) w PKO dla wygody a reszte w Nest/COI dla zysku.
#3
20 tys. PKO + reszta Nest - sensowne rozwiazanie. Wygoda IKO na codzien + lepsze oprocentowanie na wiekszych kwotach. Dzieki!