BTC234,7k zł3,68%
ETH6,24k zł6,07%
XRP4,16 zł3,62%
LTC163 zł4,41%
BCH721 zł5,29%
DOT3,39 zł7,40%
Banki podnoszą opłaty za karty - jak uniknąć?
3 odpowiedzi · 138 odsłon · Autor: ZalogowanyJan
#1
Dostałem info z Santandera że od maja karta debetowa będzie kosztować 8 zł/mies jeśli nie zrobię min. 5 transakcji (wcześniej było 3). PKO też podnosi opłatę do 7 zł. Zbieram się na zmianę banku. Który bank w 2026 ma kartę naprawdę za darmo bez haczyków?
#2
mBank - karta za 0 zł przy jednej transakcji kartą w miesiącu. ING - 0 zł przy wpływie 1000 zł na konto. Nest Bank - 0 zł bez żadnych warunków. Revolut - karta za 0 zł ale tylko wirtualna, fizyczna kosztuje jednorazowo 25 zł. Najbezwarunkowo: Nest Bank.
#3
Ja mam prosty trik na kartę w Santanderze: ustawiam sobie stałe zlecenie 5 zł na telefon co tydzień (4 transakcje) plus raz w miesiącu płacę gdzieś kartą. 5 transakcji zrobione, karta za 0 zł. Nie musisz zmieniać banku - wystarczy zautomatyzować transakcje.
#4
Ha, trik z doładowaniami jest sprytny! Ale to trochę śmieszne że muszę kombinować żeby nie płacić za kartę. Chyba i tak założę konto w Nest jako drugie - 0 zł bez warunków to uczciwe podejście.