BTC234,7k zł3,54%
ETH6,24k zł5,98%
XRP4,16 zł3,46%
LTC163 zł4,33%
BCH720 zł5,10%
DOT3,40 zł7,10%
Konto dla studenta - ktore najlepsze?
3 odpowiedzi · 46 odsłon · Autor: student_ekon
#1
Czesc, jestem studentem 2 roku ekonomii i szukam konta bankowego. Teraz mam w PKO BP (rodzice mi zalozyli) ale chce cos wlasnego.

Czego szukam:
- Darmowe prowadzenie (0 zl!)
- Dobra aplikacja mobilna
- BLIK bez oplat
- Moze jakis cashback albo zwrot za zakupy?
- Karta wielowalutowa bylaby super bo jezdzę na Erasmusa

Budget studencki wiec kazda zlotowka sie liczy. Co polecacie?
#2
mBank eKonto! Uzywam od 3 lat i jestem mega zadowolona:
- 0 zl za prowadzenie
- Aplikacja super (jedna z najlepszych w Polsce)
- BLIK za darmo
- Konto walutowe w EUR/USD/GBP bez dodatkowych oplat
- Cashback 5% w wybranych sklepach (zmienia sie co miesiac)

Na Erasmusie uzywalam karty mBanku do platnosci w euro i kurs byl ok. Nie tak dobry jak Revolut ale nie musisz miec osobnej aplikacji.

Dodatkowy plus - wplacasz i wyplacasz w bankomatach Planet Cash za darmo.
#3
ING Konto Direct tez jest super. Darmowe jesli masz wplywy 1000 zl (nawet przelew wlasny wystarczy). Aplikacja Moje ING jest naprawde ladna i intuicyjna.

Ale szczerze - jako student rozwazbym Revolut jako drugie konto. Darmowa karta, kurs miedzybankowy na przewalutowania, platnosci za granica bez prowizji. Na Erasmusie to must-have.

Mozesz miec oba - konto polskie na codzien + Revolut na zagraniczne wydatki.
#4
Przeszlam z PKO na Millennium i duza roznica. Apka jest lepsza, BLIK dziala szybciej, i karta do 26 roku zycia bez oplat. ING tez jest niezle ale Millennium mial wtedy jakas promocje z 200 zl na start wiec poszlam tam. Jedyny minus - niewiele bankomatow wlasnych ale i tak wszyscy placim telefonem.