Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jen coraz słabszy, korekta na rynkach EM

Jen coraz słabszy, korekta na rynkach EM

2014-04-01 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień przyniósł sporą zmienność na rynku walutowym. Dobre nastroje na rynkach giełdowych (szczególnie na Wall Street) sprzyjają wzrostom na parze USDJPY, która dobiła do najwyższych poziomów od początku marca i znajduje się w okolicach 103,50 jenów za dolara.
AUDUSD koryguje wzrosty

AUDUSD koryguje wzrosty

2014-04-01 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane dzisiaj ostateczne dane na temat indeksów PMI dla sektora przemysłowego Niemiec i całej strefy euro wskazywały na spadek dynamiki aktywności przemysłu w marcu. Niemiecki indeks PMI spadł do 53,7 pkt. z 54,8 pkt. podczas gdy analitycy oczekiwali 53,8 pkt. , natomiast indeks PMI dla strefy euro ukształtował się na poziomie 53 pkt. zgodnym z prognozami.

Chińczycy nie popsuli nastrojów

Chińczycy nie popsuli nastrojów

2014-04-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane w nocy dane nt. indeksu PMI dla przemysłu nie okazały się być tragiczne. Rządowy odczyt wzrósł do 50,3 pkt. w marcu wobec 50,2 pkt. odnotowanych w lutym (nie doszło tym samym do naruszenia bariery 50 pkt., czego obawiali się pesymiści). Z kolei indeks liczony przez HSBC/Markit wyniósł ostatecznie równe 48 pkt., wobec 48,1 pkt. w pierwotnym odczycie.
Słabe PMI na rynkach rozwijających się

Słabe PMI na rynkach rozwijających się

2014-04-01 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Zamknięcie pierwszego kwartału było zgodnie udane. Pierwsza kwietniowa sesja w Azji przebiegała już w mieszanych nastrojach, tak jak mieszane były publikowane dane. Dziś indeksy aktywności w przemyśle w Europie i USA.
Siła euro i dane z Azji

Siła euro i dane z Azji

2014-04-01 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji poznamy szereg przemysłowych indeksów PMI dla gospodarek europejskich i amerykańskiej. Pierwsze dane już za nami, a indeksy z Chin ponownie pokazują rozbieżność między stanem faktycznym i życzeniami rządu w Pekinie. Kupujący nadal rozdają karty na EURUSD, a złoty pozostaje stabilny.
Niska inflacja w strefie euro w cenach. Yellen łagodzi ton.

Niska inflacja w strefie euro w cenach. Yellen łagodzi ton.

2014-04-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Prezes Fed osłabiła wczoraj wydźwięk marcowego komunikatu Fed, co poprawiło nastroje na rynkach. Dolar tracił, a wspólna waluta zyskiwała na wartości. Pozycji tej ostatniej nie zagroził nawet niższy od prognoz odczyt inflacji CPI ze strefy euro. Dziś w centrum uwagi dane o aktywności w sektorze przemysłu (PMI, ISM).
Euro pod presją, złoty stabilny

Euro pod presją, złoty stabilny

2014-04-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji azjatyckiej kurs EUR/USD stabilizuj się w okolicach 1,3770. Stabilne pozostają również notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1650, a USD/PLN na 3,0220.
Uważamy, że po wczorajszym odczycie inflacji w strefie euro na poziomie zaledwie 0,5 proc. r/r do czwartkowego posiedzenia ECB wspólna waluta pozostanie pod presją.
Zielono w Polsce i USA, w Europie troszkę więcej czerwieni

Zielono w Polsce i USA, w Europie troszkę więcej czerwieni

2014-03-31 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poniedziałek przynosi całkiem niezłe nastroje na parkietach większości giełd na świecie. Po niezłej sesji w Azji, w Europie również dominowały wzrost. Najmocniejszym parkietem na Starym Kontynencie była giełda w Rosji (RTS: +3,36%). Wzrosty napędzały plotki o wycofywaniu się części wojsk Rosji spod granicy z Ukrainą.
Udane zakończenie trudnego kwartału

Udane zakończenie trudnego kwartału

2014-03-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza sesja kończyła pierwszy kwartał na globalnych parkietach. Ostatnie trzy miesiące z pewnością inwestorów nie rozpieszczały, gdyż „mini kryzysów” w ostatnim czasie nie brakowało. Sama końcówka tego trzymiesięcznego okresu przebiegała już w lepszych nastrojach i z cichą nadzieją na lepsze doniesienia w kolejnym kwartale.
Słabsze sygnały z USA

Słabsze sygnały z USA

2014-03-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Spadek indeksu Chicago PMI w marcu do 55,9 pkt. z 59,8 pkt. w lutym (oczekiwano 59,0 pkt.) stawia pod znakiem zapytania wiarygodność prognozy wzrostu ISM dla przemysłu, który poznamy we wtorek o godz. 16:00 (zakłada ona wzrost z 53,2 pkt. do 54,0 pkt.).
Trudne zadanie przed ECB

Trudne zadanie przed ECB

2014-03-31 Raport popołudniowy FMCM
Dezinflacja w Strefie Euro: Dzisiejsza sesja to wzrost wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3788. Pretekstem do wzrostu wartości tej pary były dziś przede wszystkim wypowiedzi Ewalda Nowotnego z ECB, który stwierdził, że etap recesji w Strefie Euro został zakończony, a sytuacja gospodarcza uległa znacznej poprawie.
Weidmann mniej gołębi, rynek czeka na inflację w strefie euro

Weidmann mniej gołębi, rynek czeka na inflację w strefie euro

2014-03-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W wywiadzie opublikowanym w weekend szef Bundesbanku stwierdził, że strefie euro nie grozi deflacja. Dodał, że utrzymywanie bardzo niskich stóp procentowych przez dłuższy okres może być ryzykowne. Zwrócił też uwagę, że za 2/3 spadku inflacji w strefie euro odpowiada przecena cen energii, oraz żywności.
Dane o inflacji ze strefy euro w centrum uwagi

Dane o inflacji ze strefy euro w centrum uwagi

2014-03-31 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W tym tygodniu uwaga rynków skupi się na dwóch istotnych wydarzeniach. Pierwszym z nich jest decyzja w sprawie stóp procentowych i konferencja Europejskiego Banku Centralnego zaplanowana na czwartek. Drugą kluczową publikacją będzie raport z amerykańskiego rynku pracy. Temat danych z USA poruszę w kolejnych raportach, dziś natomiast warto skoncentrować się na ECB.
Stabilny złoty

Stabilny złoty

2014-03-31 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Ostatnie dni przyniosły nam dużą stabilizację kursu polskiej waluty. Kurs EURPLN powrócił do rejonów, w których znajdował się przez wiele miesięcy, a notowania USDPLN pozostają w konsolidacji już półtora miesiąca. Niewiele wskazuje na to, żeby sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie.
Cień drugiego kwartału

Cień drugiego kwartału

2014-03-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatni dzień pierwszego kwartału zaczyna się w dobrych nastrojach. Trudno spodziewać się, aby zarządzający chcieli popsuć sobie humory – oraz wyniki – na koniec okresu rozliczeniowego. Ale uwaga, za rogiem może być korekta.
Posiedzenie ECB wydarzeniem nadchodzącego tygodnia

Posiedzenie ECB wydarzeniem nadchodzącego tygodnia

2014-03-31 Raport poranny FMCM
Eurodolar w okolicach 1,3750: Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu w okolicach poziomu 1,3750. Dzisiejsza sesja przyniesie nam kilka ważnych odczytów makroekonomicznych. Poznamy odczyty dotyczące inflacji HICP ze Strefy Euro (marzec) oraz indeks Chicago PMI z USA (marzec).
Szef Bundesbanku zapowiada posiedzenie EBC bez niespodzianek

Szef Bundesbanku zapowiada posiedzenie EBC bez niespodzianek

2014-03-31 Komentarz walutowy Alior Bank
Prezes Bundesbanku banku Jens Weidmann w sobotę przypomniał o swoim jastrzębim nastawieniu, stwierdzając, że Europejski Bank Centralny nie powinien pochopnie reagować na spowolnienie inflacji, które w głównej mierze jest wywołane czynnikami cyklicznymi. Jego zdaniem za ok. 2/3 hamowania inflacji do 0,7% r/r w lutym, najniżej od recesji w 2009 r., ...
Hamowanie cen przesądzone

Hamowanie cen przesądzone

2014-03-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane wskazujące na deflację w Hiszpanii postawiły euro pod presją. Choć publikacje obrazujące tendencje cenowe w niemieckiej gospodarce przełożyły się na pokrywanie krótkich pozycji i w rezultacie pozwoliły kursowi EUR/USD oddalić się od wsparcia 1,3710, ...
Wymarzona sytuacja w gospodarce Niemiec

Wymarzona sytuacja w gospodarce Niemiec

2014-03-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słabszy odczyt inflacji CPI z Niemiec za marzec nie wpłynął negatywnie na wspólną walutę. Dziś wstępna publikacja dla całej strefy euro. Cały tydzień pełen jest ważnych z punktu widzenia zachowania rynku danych i wydarzeń. Kluczowej będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz publikacja raportu z rynku pracy w USA.
Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2014-03-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi nieznacznie słabszego złotego, który jednak oscyluje w dalszym ciągu w 2-sesyjnym zakresie wahań. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1713 PLN za euro, 3,0319 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4176 PLN względem franka szwajcarskiego.