Aktualny kurs THE GRAPH (GRT) na żywo

The Graph (GRTPLN)
GRT - The Graph 1.078
0.00%
0.0000
Bid/Ask: 4.0000/4.0000
Ostatnia zmiana: 21:38:32

KUP lub SPRZEDAJ kryptowalutę THE GRAPH (GRT) na giełdach:
Binance - Giełda Bitcoin Zonda - Giełda kryptowalut

Dzisiejsze notowania The Graph - Aktualna cena GRT w trybie rzeczywistym w stosunku do innych walut:
Nazwa kryptowaluty Symbol Kurs Zmiana Zmiana Bid Ask Czas
GRT - The Graph USDT - Tether The Graph USDT GRTUSDT 2561 3.20% 45.53 zł 2560 2567 21:33:14

The Graph - GRTThe Graph jest zdecentralizowanym protokołem mającym zastosowanie w odpytywaniu i indeksowaniu danych z łańcuchów bloków Ethereum, POA Network i Inter Planetary File System. Zanim powstała platforma The Graph wiele grup deweloperów miało duże trudności z pozyskiwaniem wysokiej jakości danych z blockchain.

Kryptowaluta GRT jest monetą standardu ERC-20 na blockchainie Ethereum i natywnym tokenem projektu The Graph. W monetach GRT wynagradzani są operatorzy węzłów sieci (tzw. indekserzy), kuratorzy oraz delegujący. Moneta GRT służy również do wewnętrznych rozliczeń platformy.


Aktualna cena The Graph oraz Wykres GRT

O projekcie The Graph i kryptowalucie GRT

Kryptowaluta The Graph GRT Token Historia The Graph zaczyna się w roku 2017, kiedy to został zbudowany pierwszy prototyp systemu. Do grupy twórców projektu należą: niemiecki programista Jannis Pohlmann, programista i były pracownik Microsoftu Brandon Ramirez oraz programista z San Francisco Yaniv Tal.

W styczniu 2019 roku twórcy uruchomili platformy Hosted Service i Graph Explorer oraz poinformowali o pozyskaniu siedmiu partnerów: Origin Protocol, Decentraland, Livepeer, Dharma, Compound, Uniswap i Ethereum Name Service. Każdy z tych protokołów stał się dostępny w The Graph dla deweloperów z zewnątrz.

W dniu 30 czerwca 2020 roku The Graph zdobył 5 mln dolarów finansowania dzięki umowie na przyszłe tokeny ze strategicznymi funduszami m.in. Digital Currency Group, CoinIX, Tally Capital, Framework Ventures, ParaFi Capital, Coinbase Ventures, z udziałem Multicoin Capital i DTC Capital. The Graph dzięki Multicoin Capital zebrał już w styczniu 2019 roku 2,5 mln dolarów, co w sumie dało 7,5 mln dolarów przeznaczonych na rozwój projektu.

Od stycznia 2019 roku do lipca 2020 platforma zwiększyła listę swoich partnerów z siedmiu do kilkuset w tym m.in. Livepeer, Melonport AG, Decentraland, Synthetix, Uniswap, Gnosis i Aragon. Aplikacje te kierują zapytania do danych z otwartych interfejsów API zwanych podwykresami działających na The Graph. Struktury te definiują metody indeksowania danych, takich jak salda użytkowników, zlecenia handlowe i płynność DEX. Hosted Service The Graph w 2020 roku przetwarzała dziennie 50 mln zapytań. Jednocześnie platforma poinformowała o 750 mln zapytań w maju 2020 roku, co stanowiło wzrost o 45 proc. od kwietnia.

27 lipca 2020 roku zespół twórców The Graph poinformował o uruchomieniu Mission Control, czyli sieci testowej projektu. Mission Control była konkursem, w którym indekserzy mogli obsługiwać węzły, wykonywać zadania i brać udział w ulepszaniu sieci The Graph, zanim ta uruchomi sieć mainnet. W sieci testowej zarejestrowało się wtedy ponad 15 operatorów m.in. Staking Facilities, Certus One, Staked, Chorus One, Figment Networks i Bloq.

Publiczna zbiórka funduszy poprzez sprzedaż tokenów GRT

GRT The Graph - Historia krypto 28 października 2020 roku Graph Foundation ogłosiła publiczną zbiórkę funduszy, oferując do sprzedaży 400 mln tokenów GRT. Było to 4 proc. całkowitej podaży monet, kupiło je ponad 4500 osób spoza USA, które przeszły pomyślnie weryfikację KYC. W sumie tokeny GRT nabyli za 12 mln dolarów inwestorzy z ponad 90 krajów.

Dystrybucję tokenów zaplanowano w trzech fazach, a każdy kupujący musiał poddać się rejestracji i weryfikacji KYC, a później miał przydzielany limit zakupu. Limity wprowadzono, aby wyeliminować ryzyko wykupienia większych transzy monet przez dużych nabywców lub boty. Kupujący wypełniali formularz z pytaniami sprawdzającymi rozumienie przez nich właściwości The Graph, stopień zainteresowania DeFi i Web3. Inwestorów odpytano też o chęć wniesienia wsparcia do projektu. Bazując na tych kryteriach, uczestnikom zbiórki przydzielono limity zakupu GRT w ekwiwalentach od 1000 do 5000 dolarów.

Do zakupu zostało dopuszczonych 14 000 osób, a w pierwszej fazie sprzedaży udostępniono około 300 mln GRT, na których wykupienie inwestorzy mieli 24 godziny. W drugiej fazie do sprzedaży przeznaczono około 100 mln monet, które zostały wykupione w ciągu 11 minut. Trzecia faza nie odbyła się ze względu na brak monet, a zbiórka została zakończona wcześniej.

Uruchomienie sieci mainnet The Graph

17 grudnia 2020 roku The Graph poinformowała o uruchomieniu sieci głównej (mainnet). Informacja ta spowodowała skok ceny GRT na giełdzie Coinbase Pro o 425% w ciągu trzech dni. Obroty w tym czasie wzrosły z 880 mln dolarów do 2,9 mld. Token GRT osiągnął w ciągu czterech dni od uruchomienia mainnetu kapitalizację rynkową w wysokości powyżej 929 mln dolarów.

Role elementów protokołu The Graph

Konsumenci. Konsumenci kupują od indekserów wyniki zapytań kierowanych do blockchain.
Indekserzy. Indekserzy są operatorami węzłów The Graph i składają zapytania do danych w blockchain. Otrzymują za tę pracę nagrody w GRT.
Kuratorzy. Kuratorzy używają GRT do sygnalizowania, które podwykresy są wartościowe do indeksowania.
Delegujący. Delegujący stakują GRT w puli indeksera, aby uzyskać część nagród i opłat inflacyjnych. Jest to sposób na zarobienie tokenów bez konieczności uruchamiania węzła.
Rybacy. Rybacy zabezpieczają sieć, sprawdzając poprawność odpowiedzi na zapytania. Rybacy nie otrzymują nagrody za swoją pracę.
Arbitrzy. Arbitrzy rozstrzygają spory w sieci. Działają altruistycznie lub są wynagradzani.

Tokeny GRT

W celu wsparcia funkcjonowania rynku zapytań The Graph wprowadził w protokole token właściwy dla sieci – Graph Token (GRT). Moneta GRT, która jest tokenem ERC-20 w sieci Ethereum służy do alokacji zasobów w systemie. Aktywni indekserzy, kuratorzy i delegujący uzyskują dochody w tokenach proporcjonalnie do wykonanej pracy i zdeponowanej ilości GRT.

Całkowita podaż kryptowaluty GRT w dniu uruchomienia sieci wyniosła 10 mld tokenów. Dystrybucja nowych monet w formie nagród za indeksowanie zacznie się od 3 proc. rocznie i będzie podlegać w przyszłości niezależnemu zarządzaniu technicznemu.

Użytkownicy posiadający GRT mogą być indekserami, kuratorami lub delegującymi i świadczyć swoje usługi zdecentralizowanym aplikacjom. Monety The Graph mają dwa podstawowe zastosowania w protokole:
Wyznaczanie indeksera. Indekserzy deponują swoje monety GRT, aby być wykrytym na rynku zapytań, a także dać ekonomiczne zabezpieczenie swojej pracy.
Sygnalizacja kuratorska. Kuratorzy deponują swoje monety GRT na rynku kuratorskim, gdzie otrzymują nagrody za trafne przewidywania, które podgrafy będą wartościowe dla sieci.

Konsumenci The Graph mogą płacić za zapytania w ETH lub DAI. Rozliczenia jednak będą prowadzone w GRT, w celu zapewnienia jednolitej metody rozliczeniowej w całym protokole.

Gdzie kupić lub sprzedać GRT?

The Graph GRT Token Kurs i cena Całkowita podaż tokenów GRT to obecnie 10 mld jednostek, a całkowita liczba tych monet ma maksymalnie wynieść 10 mld 57 mln 44 tys. 431 GRT. W obrocie rynkowym znajduje się dziś (koniec czerwca 2021) 2 mld 900 mln tokenów, a wolumen handlowy monety wynosi niecałe 107 mln dolarów.

Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty The Graph (GRT) to na dziś kwota około 1 mld 790 mln dolarów, dzięki czemu zajmuje ona 50 miejsce w rankingu kryptowalut. Kurs giełdowy tokena GRT to 0,61 dolara za jednostkę.

Pary do handlu kryptowalutą The Graph z walutami fiducjarnymi, stablecoinami i innymi kryptowalutami odnajdziemy na wielu ważnych giełdach. Np. rynek GRT/USD udostępniają m.in. platformy Kraken, Bitstamp, Gemini, czy FTX.

Z kolei w parze z bitcoinem (BTC) albo tetherem (USDT) pohandlujemy GRT na giełdach Binance, Huobi lub Bittrex. Pary The Graph z PLN, EUR, BTC, USDT i GBP udostępnia do handlu polska giełda BitBay.

Portfele, z których można zarządzać kryptowalutą GRT

Do zarządzania zasobami monet GRT mamy duży wybór zarówno portfeli programowych, jak i sprzętowych (hardware wallets) w formie urządzeń elektronicznych podłączanych do portów USB komputera.

Wartym rekomendacji portfelem, który służy przede wszystkim do przechowywania tokenów ERC-20 sieci Ethereum oraz wykonywania nimi transakcji jest program Metamask. Aplikacja jest rozszerzeniem popularnych przeglądarek stron www m.in. Firefox i Chrome.

Osobom poszukującym rozwiązań programowych przeznaczonych na urządzenia mobilne, do obsługi monety The Graph (GRT) możemy polecić portfel Trust Wallet, który występuje w wersji na system iOS oraz Android.

Monety GRT obsłużymy też przy pomocy programu Exodus, który jest multiwalletem instalowanym na komputerach oraz smartfonach lub tabletach. Exodus to aplikacja na systemy operacyjne Windows, MacOS, Linux, iOS i Android.

Do obsługi m.in. kryptowaluty The Graph z powodzeniem możemy wykorzystać portfele sprzętowe firm Ledger oraz Trezor. Pierwsza z wymienionych firm oferuje w tym celu modele Nano S i Nano X, a druga urządzenia pod nazwą Trezor One i Model T.