Aktualny kurs DECENTRALAND (MANA) na żywo

Decentraland (MANAPLN)
MANA - Decentraland 1.651
0.00%
0.0000
Bid/Ask: 4.0000/4.0000
Ostatnia zmiana: 21:38:32

KUP lub SPRZEDAJ kryptowalutę DECENTRALAND (MANA) na giełdach:
Binance - Giełda Bitcoin Zonda - Giełda kryptowalut

Dzisiejsze notowania Decentraland - Aktualna cena MANA w trybie rzeczywistym w stosunku do innych walut:
Nazwa kryptowaluty Symbol Kurs Zmiana Zmiana Bid Ask Czas
MANA - Decentraland USDT - Tether Decentraland USDT MANAUSDT 2561 3.20% 45.53 zł 2560 2567 21:33:14

Decentraland - MANAProjekt Decentraland jest platformą rzeczywistości wirtualnej opartą o blockchain Ethereum. Użytkownicy platformy mogą tworzyć na niej treści i aplikacje, a także korzystać z dzieł innych użytkowników. Członkowie społeczności Decentraland są posiadaczami wirtualnych nieruchomości, na których tworzą oraz przechowują dobra zdobyte w świecie wirtualnym. Wirtualnymi dziełami mogą być zarówno projekty statyczne 3D, jak i dynamiczne gry. Własność wirtualnych nieruchomości i dóbr na nich zgromadzonych potwierdzona jest w oparciu o sieć Ethereum.


Aktualna cena Decentraland oraz Wykres MANA



Dobra tworzone na wirtualnych działkach są w pełni kontrolowane przez właścicieli, a położenie nieruchomości jest dokładnie określone przez współrzędne kartezjańskie. Wymiana w tym wirtualnym świecie dokonywana jest za pomocą kryptowaluty MANA, która jest tokenem standardu ERC-20 sieci Ethereum. Tokeny nie podlegają kopaniu, a ich liczba jest ograniczona do 2 805 886 393 jednostek. Wirtualny świat Decentraland można odwiedzić na stronie decentraland.org.

Wirtualny świat Decentraland

Mana Decentraland cryptocurrency Decentraland zaistniał jako koncepcja potwierdzania własności cyfrowych nieruchomości w oparciu o łańcuch bloków (blockchain). Pierwszą wirtualną nieruchomością stworzoną przez zespół Decentraland byłe piksele na nieskończonej siatce 2D. Wszystkie piksele zawierały metadane identyfikujące właściciela i dane o kolorze. Ten pierwotny projekt nosił nazwę Decentraland’s Stone Age (Epoka Kamienia Łupanego Decentraland).

W roku 2016 zespół Decentraland zaczął tworzenie Epoki Brązu, czyli świata wirtualnego 3D, który był podzielony na działki, podobnie, jak świat rzeczywisty jest podzielony na działki gruntowe. Każda wirtualna działka mogła być powiązana z kodem referencyjnym (hashem) do pliku, przy pomocy zmodyfikowanego łańcucha bloków Bitcoin. Za pomocą takiego powiązania użytkownicy odwiedzający świat wirtualny mogli użyć Distributed Hash Table (DHT) i sieci BitTorrent, aby pobrać plik zawierający działkę z zawartością, definiujący tekstury i modele, które miały być renderowane na działce.

Pierwszą „bramą” do świata wirtualnego Decentraland była strona decentraland.org/world. Każdy chętny mógł za jej pośrednictwem uruchomić węzeł, pobrać i sprawdzić łańcuch bloków oraz zwiedzać świat korzystając z zaawansowanych instrukcji.

Kolejną wersją Decentraland będzie Epoka Żelaza. Umożliwi ona społeczne funkcjonowanie użytkowników wirtualnego świata, z wykorzystaniem praw ekonomii (handlu), w oparciu o istniejące prawa własności nieruchomości i zasady dystrybucji treści. We współczesnej Epoce Żelaza programiści będą mogli tworzyć w świecie Decentraland aplikacje, rozpowszechniać je i zarabiać na nich.

W Epoce Żelaza będzie zastosowana komunikacja peer-to-peer, system skryptów służący do włączania interaktywnej treści, a także system transakcji w wirtualnym świecie oparty o błyskawiczne płatności kryptowalutowe. Komunikacja P2P między użytkownikami usprawni przekaz informacji, co jest wymagane przy budowaniu relacji społecznych. Dzięki systemowi skryptów użytkownicy będą definiować zachowanie i interakcje obiektów 3D, multimediów i aplikacji funkcjonujących na ich działkach. Szybki system płatności o niskich kosztach, będzie bardzo ważnym czynnikiem rozwoju wirtualnej gospodarki.

Tokeny LAND i MANA

W okresie zwanym Epoką Żelaza Decentraland tworzy dwa cyfrowe aktywa: LAND, jako wirtualne, niepowtarzalne „działki” w postaci niewymiennych tokenów NFT, z których składa się wirtualny świat oraz MANA, tokeny ERC-20, które będą wewnętrzną walutą wirtualnego świata. Będzie można za nie kupić wszystkie dobra dostępne w tym świecie, w tym działki LAND, które będą stanowić równowartość 1000 MANA. Po zakupie LAND twórcy treści m.in. programiści będą mogli na nich budować swoje dzieła, promować je i sprzedawać klientom. W tych transakcjach walutą rozliczeniową będzie również MANA.

Fundacja Decentraland zamierza zachęcać użytkowników przy pomocy nagród w MANA, do zakładania kont, zakupu LAND i prowadzenia działalności w wirtualnym świecie. Ta procedura będzie trwać do chwili, w której sieć Decentraland zacznie samoistnie przyciągać twórców i klientów.

Handel Decentraland (MANA)

Kryptowaluta MANA osiąga obecnie kapitalizację rynkową w wysokości około 2 mld USD, a w obrocie znajduje się około 1 mld 580 mld jednostek tej monety. Kurs tej kryptowaluty to w dniu pisania tego artykułu 1,24 USDT (około 4,63 PLN) za 1 MANA (Binance).

MANA kupimy i sprzedamy na większości giełd kryptowalut. Rynki monety obecne są m.in. na platformach Binance, Kraken, Coinbase, KuCoin czy Gate.io. MANA pohandlujemy także na giełdzie BitBay, gdzie znajdziemy parę tej kryptowaluty z PLN.

Portfele do przechowywania MANA

Portfel komórka - Mana Decentraland Tokeny MANA przechowamy zarówno w portfelach programowych, jak i sprzętowych, czyli niewielkich urządzeniach podłączanych do komputerowego portu USB. Do portfeli programowych, które mogą posłużyć do bezpiecznego przechowywania MANA, należy aplikacja Exodus, dostępna w wersjach na komputer i urządzenia mobilne. Exodus zainstalujemy na systemach operacyjnych Windows, Linux i MacOS, a także Android i iOS.

Innym popularnym portfelem obsługującym tokeny ERC-20, a więc i MANA jest program Metamask występujący jako dodatek do przeglądarek Chrome, Firefox, Brave i Edge. Metamask dostępny jest również jako aplikacja na urządzenia mobilne w wersjach na systemy iOS i Android.

Z portfeli sprzętowych (hardware wallets) MANA obsługują urządzenia Ledger Nano X i Nano S, a także Trezor One i Trezor Model T. Elektroniczne portfele Trezor współpracują z programowym portfelem Exodus.