Microsoft może domknąć dobry sezon dla hi-techów

Microsoft może domknąć dobry sezon dla hi-techów
Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Data dodania: 2009-07-23 (09:05)

Drugi dzień wystąpienia szefa Fed w Kongresie nie przyniósł już większych rewelacji i generalnie kierunki w przypadku najważniejszych instrumentów rynkowych nadal pozostają do rozstrzygnięcia, zwłaszcza, że i wyniki spółek już tak nie elektryzują inwestorów.

Po słabszym raporcie Morgan Stanley widać było chwilową chęć korekty zarówno an rynku akcji, jak i głównych parach, jednak próba ta nie powiodła się. Z drugiej strony giełdowym bykom ciągle nie udaje się test czerwcowych maksimów na kontraktach na S&P500. Próba z wczorajszego wieczoru (po godzinie 18.00 naszego czasu) wyniosła notowania najwyżej, bo do 956,3 pkt., jednak zakończyła się formacją gwiazdy wieczornej doji na wykresie w interwale półgodzinnym i o wzrostach można było zapomnieć.

Po wynikach Morgan Stanley na EURUSD i USDJPY podjęte były próby spadkowe. Szczególnie ciekawa była ta na parze z japońskim jenem, gdyż notowania USDJPY obniżyły się kilkanaście punktów poniżej bronionego wcześniej wsparcia na poziomie 93,24. Ostatecznie skończyło się jednak „objęciem hossy” i para pozostała w przedziale, rozszerzonym jednak od dołu do 93,08. Dziś na otwarciu w Europie mamy wzrosty na parze EURUSD i notowania są już dość blisko krótkoterminowego oporu na poziomie 1,4275. Pomaga to również funtowi, dla którego najbliższy krótkoterminowy opór to 1,6556.

Większość podanych wczoraj wyników okazała się minimalnie lepsza od oczekiwań (PepsiCo, Boeing), rozczarował natomiast Morgan Stanley, który podał kolejną stratę, pokazując tym samym, iż decyzja CEO Johna Macka (byłego tradera) o znacznym zmniejszeniu ekspozycji na ryzyko mogła być nie do końca trafna, przynajmniej w świetle wyników największego konkurenta Goldman Sachs. Również szwajcarski Credit Suisse podał dziś rano wyniki, zgodnie z którymi bank wypracował zysk większy niż w pierwszym kwartale (1,18 CHF na akcję, zgodnie z oczekiwaniami). Credit Suisse podobnie jak Goldman i JP Morgan zaliczyło dobry kwartał dzięki przychodom z tradingu. Bank w ubiegłym roku dokonał też redukcji kosztów, m.in. zwalniając ponad 5 tysięcy pracowników.

Z podawanych dziś wyników warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Microsoft, który ma szansę domknąć generalnie bardzo dobry sezon dla spółek technologicznych (oczekiwany zysk na akcję to 36 centów, wyniki po sesji w USA, konferencja o 23.30 naszego czasu). Ponadto wyniki podadzą US Airways (oczekiwana strata 71 centów na akcję), Xerox (oczekiwany zysk 11 centów na akcję), McDonald’s (oczekiwany zysk 97 centów na akcję, wyniki przed sesją), 3M (zysk 95 centów, wyniki przed sesją), AT&T (zysk 52 centy, przed sesją) i Philip Morris (zysk 76 centów na akcję). Po sesji wyniki podają też American Express i Amazon (odpowiednio 26 i 32 centy na akcję).

Dziś podane zostaną także dane o sprzedaży używanych domów w USA za czerwiec, mające raczej drugorzędne znaczenie dla rynku. Sprzedaż domów odnotowała swoje prawie 12 letnie minimum w styczniu i mimo niewielkich wzrostów nadal jest na poziomie o ponad 30% niższym niż 3-4 lata temu. To nie oznacza jednak, iż należy oczekiwać w tej kategorii zdecydowanej poprawy. Mimo wszystko sprzedaż domów na mieszkańca lub gospodarstwo domowe jest obecnie wyższa niż średnio w latach 80-tych. Rynek oczekuje, iż tym razem sprzedaż wzrosła o 0,6% do 4,8 miliona w ujęciu analizowanym. Te dane o godzinie 16.00, zaś o 10.30 czerwcowa sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii. Rynek oczekuje wzrostu sprzedaży o 0,4% m/m po spadku o 0,6% m/m w poprzednim miesiącu. Dane mogą mieć pewien wpływ na dość rozchwiane ostatnio notowania pary GBPUSD. Dane o czerwcowej sprzedaży detalicznej także w Polsce (godzina 10.00), oczekujemy, iż sprzedaż wzrosła o 0,1% R/R.

Dno bessy zaliczyły wczoraj ceny kukurydzy, osiągając poziom 303,84 USD za buszel, w dużej mierze ze względu na perspektywę bardzo dobrych zbiorów w USA. Ten poziom w przeszłości okazał się jednak solidnym wsparciem (połowa 2007 roku i listopad 2008) i teoretycznie może dawać szanse na odbicie. Z drugiej strony jego pokonanie mogłoby wygenerować dodatkowy sygnał sprzedaży.

Źródło: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

Nowoczesne programy do fakturowania online – jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy?

Nowoczesne programy do fakturowania online – jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy?

2025-04-04 Materiał zewnętrzny
W cyfrowej rzeczywistości biznesowej programy do fakturowania online stają się standardem wśród narzędzi do zarządzania finansami. Umożliwiają szybkie wystawianie dokumentów, automatyzują procesy i minimalizują ryzyko błędów. Niezależnie od skali działalności – od jednoosobowej firmy po duże przedsiębiorstwo – odpowiedni system fakturowania przekłada się na oszczędność czasu, większą kontrolę nad sprzedażą i profesjonalny wizerunek. W artykule podpowiadamy, jak wybrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.
Aktywa realne mogą chronić oszczędności w okresach inflacji

Aktywa realne mogą chronić oszczędności w okresach inflacji

2025-02-12 Poradnik konsumenta
Inflacja jest często opisywana jako cichy złodziej, który stale osłabia siłę nabywczą konsumentów i oszczędności. W ostatnich latach presja inflacyjna powróciła w różnych gospodarkach, co skłoniło inwestorów i oszczędzających do poszukiwania skutecznych strategii ochrony swojego majątku. Spośród licznych dostępnych opcji inwestycyjnych aktywa realne — takie jak nieruchomości, towary i infrastruktura — wyłoniły się jako realne alternatywy, które mogą stanowić zabezpieczenie przed inflacją. W tym artykule zbadano, w jaki sposób aktywa realne działają jako bastion przeciwko inflacji, ich zalety i ryzyko oraz strategie włączania ich do kompleksowego portfela inwestycyjnego.
Ewolucja Rynku Kapitałowego w XXI Wieku: Wyzwania i Perspektywy

Ewolucja Rynku Kapitałowego w XXI Wieku: Wyzwania i Perspektywy

2025-01-24 Analizy MyBank.pl
Rynek kapitałowy odgrywa kluczową rolę w gospodarce każdego kraju, będąc miejscem, gdzie spotykają się inwestorzy poszukujący zysków oraz przedsiębiorstwa potrzebujące środków na rozwój. W XXI wieku rynek ten przeszedł znaczące transformacje, napędzane zarówno postępem technologicznym, jak i zmieniającymi się oczekiwaniami uczestników rynku. Te zmiany mają głęboki wpływ na sposób, w jaki funkcjonują rynki finansowe, a także na strategie inwestycyjne przedsiębiorstw i indywidualnych inwestorów.
Jak bogactwo wpływa na dynamikę związków finansowych

Jak bogactwo wpływa na dynamikę związków finansowych

2025-01-09 Artykuł sponsorowany
Bogactwo może znacząco wpływać na relacje osobiste, zmieniając sposób, w jaki partnerzy postrzegają siebie nawzajem. Niezależność finansowa często prowadzi do nowych wyzwań i możliwości, które mogą wzbogacić lub skomplikować życie uczuciowe. Zrozumienie tych dynamicznych zmian jest kluczem do budowania zdrowych związków.
Czy warto rozpocząć budowę domu w 2025?

Czy warto rozpocząć budowę domu w 2025?

2024-11-27 Poradnik inwestora
Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w budowę domu w 2025 roku? Analizujemy trendy, koszty oraz prognozy ekspertów, aby pomóc Ci podjąć decyzję.
Czy wirtualne biuro w Warszawie jest dla Ciebie? Sprawdź nasze wskazówki!

Czy wirtualne biuro w Warszawie jest dla Ciebie? Sprawdź nasze wskazówki!

2024-07-29 Poradnik przedsiębiorcy
Sposób, w jaki pracujemy nie jest dziś taki, jak kiedyś. Z biegiem lat firmy zaczęły zachęcać swoich pracowników do stawiania na wygodę i kreatywność. Czterodniowe tygodnie prace, elastyczne godziny, spotkania integracyjne – to tylko kilka z pomysłów. Jednym z chętniej wybieranych rozwiązań jest koncepcja wirtualnych biur. Czy będzie ona odpowiednia dla Twojej firmy?
InPost Pay - Twój przycisk do wygodnych zakupów online

InPost Pay - Twój przycisk do wygodnych zakupów online

2024-06-24 Poradnik konsumenta
Era zakupów online przynosi ze sobą wiele udogodnień. Oglądasz, porównujesz i kupujesz produkty, nie ruszając się z miejsca, o dowolnej porze dnia czy nocy. Ale co gdybyśmy powiedzieli, że zakupy w sieci mogą być jeszcze bardziej przyjazne dla klienta? Witaj w świecie InPost Pay - usługi, która zmieni Twoje postrzeganie e-commerce.
Jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2024 roku?

Jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2024 roku?

2024-06-06 Poradnik pracownika
Nadszedł czas, aby po latach nauki wybrać odpowiedni dla siebie zawód. Jak jednak zrozumieć, która droga jest właściwa? Istnieje wiele ścieżek kariery, które możesz podążać, opierając swój wybór na wynagrodzeniu i zapotrzebowaniu na daną pozycję w firmach. W tym artykule dowiesz się, jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w bieżącym roku, i zobaczysz, że wiele trendów przesunęło się w kierunku sektora medycznego i inżynieryjnego.
EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

2024-05-22 Poradnik inwestora
EBITDA (ang. Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) to kluczowy wskaźnik finansowy używany w analizie wyników firm. Reprezentuje zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i deprecjacji. Wskaźnik ten dostarcza informacji na temat zdolności firmy do generowania zysków z podstawowej działalności operacyjnej.
Praca za granicą - korzyści i wyzwania

Praca za granicą - korzyści i wyzwania

2024-05-06 Poradnik pracownika
Dlaczego coraz więcej Polaków szuka pracy za granicą? W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na poszukiwanie lepszych możliwości zawodowych poza granicami kraju, zwłaszcza w krajach sąsiednich Unii Europejskiej, takich jak Niemcy. Ta tendencja nie jest przypadkowa – wynika zarówno z różnic ekonomicznych, jak i z szerszych perspektyw, które otwierają się dzięki pracy za granicą. W niniejszym artykule przyjrzymy się głównym przyczynom tej migracji zarobkowej oraz korzyściom, jakie płyną z pracy w innym kraju UE, zarówno pod względem finansowym, jak i osobistym.