Aktualny kurs SUSHISWAP (SUSHI) na żywo

SushiSwap (SUSHIPLN)
SUSHI - SushiSwap 4.01
0.00%
0.0000
Bid/Ask: 4.0000/4.0000
Ostatnia zmiana: 21:38:32

KUP lub SPRZEDAJ kryptowalutę SUSHISWAP (SUSHI) na giełdach:
Binance - Giełda Bitcoin Zonda - Giełda kryptowalut

Dzisiejsze notowania SushiSwap - Aktualna cena SUSHI w trybie rzeczywistym w stosunku do innych walut:
Nazwa kryptowaluty Symbol Kurs Zmiana Zmiana Bid Ask Czas
SUSHI - SushiSwap USDT - Tether SushiSwap USDT SUSHIUSDT 2561 3.20% 45.53 zł 2560 2567 21:33:14

SushiSwap - SUSHIKryptowaluta SUSHI jest monetą właściwą dla platformy peer-to-peer działającej w branży zdecentralizowanych finansów (DeFi). Projekt SushiSwap, bo o nim mowa, działa jako zdecentralizowana aplikacja na bazie łańcucha bloków Ethereum, a powstał jako tzw. fork innej platformy DeFi – Uniswap. Za pośrednictwem platformy pożyczymy lub wymienimy wiele tokenów standardu ERC-20 blockchaina Ethereum.


Aktualna cena SushiSwap oraz Wykres SUSHI

O platformie SushiSwap i tokenie SUSHI

SushiSwap token - Kryptowaluta sushi SushiSwap jest zdecentralizowaną giełdą kryptowalut i jako aplikacja bazuje na łańcuchu bloków Ethereum. Usługi wymiany tokenów na tej platformie polegają na wymianie peer-to-peer bez potrzeby angażowania zaufanego pośrednika w rodzaju centrali giełdy lub banku.

W takim systemie żaden ośrodek nie przejmuje tokenów stron wymiany, a płynność jest dostarczana przez użytkowników. Aby któryś z tokenów mógł dołączyć do rynków, powinni pojawić się chętni zapewniający jego płynność.

Posiadacze tokena dołączającego do rynków wymiany zapewniają płynność zarówno dla tego tokena, jak i dla innej monety np. ETH lub któregoś ze stablecoinów. W zamian za to dostawcy tej podwójnej płynności otrzymują tzw. tokeny płynności SushiSwap (SLP – SushiSwap Liquidity Provider) jako dowód ich udziału dla pary token – ETH lub token – stablecoin.

Dzięki tej podwójnej płynności użytkownicy uzyskują dostęp do rynków za niewielką opłatą, która przypada dostawcom płynności. SushiSwap działa tu jak „zautomatyzowany animator rynku” (AMM).

Mechanizm AMM jest modelem dostarczania płynności do tzw. pul poprzez blokowanie w nich tokenów, które następnie są wymieniane lub pożyczane przez użytkowników.

Dostawcy monet ETH lub stablecoinów do pul płynnościowych za blokowanie swoich środków otrzymują nagrody, które stanowią tzw. zachęty płynnościowe. Taki sposób dostarczania płynności często jest dobrym sposobem na zdobycie niektórych tokenów, których dystrybucja jest ograniczona.

Zachęty płynnościowe w postaci tokenów SUSHI dają ich posiadaczom oprócz korzyści materialnych w postaci np. części opłat wnoszonych przez traderów prawo do zarządzania protokołem SushiSwap. Zarządzanie polega na zgłaszaniu zmian i Propozycji Ulepszenia SushiSwap (SIP) oraz na głosowaniu na nie. Siła głosu posiadacza tokenów zależy od ilości posiadanych przez niego monet. Taka forma zarządzania projektem jest bardzo ważna z punktu widzenia idei zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Wycena rynkowa i giełdy z kryptowalutą SUSHI

SushiSwap jest jedną z bardziej znanych platform zdecentralizowanych finansów, a jej moneta SUSHI osiąga na dziś (połowa czerwca 2021) około 1 mld 100 mln USD kapitalizacji rynkowej. Wolumen handlowy tokenu to ponad 171 mln USD. SUSHI jest monetą deflacyjną, a więc jej ilość w dystrybucji jest ograniczona i wynosi 250 mln jednostek. Do dziś powstało 224 613 504 SUSHI, a w obrocie rynkowym znajduje się trochę ponad 127 mln 244 tys. jednostek tego tokenu.

Token projektu SushiSwap możemy kupić lub sprzedać na mniej więcej czterdziestu giełdach kryptowalut, zarówno zdecentralizowanych, jak i scentralizowanych. Wycena kryptowaluty SUSHI osiąga poziom około 7,93 USDT za jednostkę (giełda Gate.io).

Rynek tej monety z USDT oraz innymi kryptowalutami w tym stablecoinami znajdziemy m.in. na giełdzie Binance, Bittrex, Huobi, FTX czy Poloniex. Także na polskiej giełdzie BitBay kupimy lub sprzedamy ten token za USDT, EUR, a nawet PLN.

Portfele, w których przechowamy kryptowalutę SUSHI

SushiSwap DeFi token - Sushi portfel Tokeny SUSHI przechowamy przy pomocy wielu znanych i łatwo dostępnych portfeli kryptowalutowych występujących w postaci programów oraz urządzeń elektronicznych. Dla naszych zasobów tokenu platformy SushiSwap będzie odpowiedni każdy portfel obsługujący monety standardu ERC-20 łańcucha bloków Ethereum.

Jednym z wartych polecenia portfeli programowych, za pomocą których skutecznie będziemy zarządzać SUSHI, jest aplikacja Metamask, którą znajdziemy w postaci dodatku do znanych przeglądarek stron www m.in. Chrome lub Firefox.

Multiwallet Exodus to kolejny z wartych polecenia portfeli obsługujących tokeny ERC-20, a więc również SUSHI. Exodus występuje w wersjach instalowanych na komputerach PC i Apple oraz urządzeniach mobilnych. Systemy operacyjne, na których zainstalujemy Exodusa to Windows, Linux, MacOS, Android i iOS.

Kryptowalutę SUSHI przechowamy, a także wykonamy przy jej pomocy transakcje, posługując się portfelami sprzętowymi. Do tego celu możemy wykorzystać urządzenia firmy Ledger pod nazwą Nano S lub Nano X, ewentualnie portfele One lub Model T znane pod marką Trezor.