Aktualny kurs GAMECREDITS (GAME) na żywo

GameCredits (GAMEPLN)
GAME - GameCredits
0.00%
0.0000
Bid/Ask: 4.0000/4.0000
Ostatnia zmiana: 21:38:32

KUP lub SPRZEDAJ kryptowalutę GAMECREDITS (GAME) na giełdach:
Binance - Giełda Bitcoin Zonda - Giełda kryptowalut

Dzisiejsze notowania GameCredits - Aktualna cena GAME w trybie rzeczywistym w stosunku do innych walut:
Nazwa kryptowaluty Symbol Kurs Zmiana Zmiana Bid Ask Czas

GameCredits - GAMEKryptowaluta Game Credits (GAME) powstała w 2014 roku jako moneta służąca zabezpieczeniu własności nagród zdobytych w grach komputerowych oraz możliwości wymiany tych przedmiotów na waluty fiducjarne. W początkowym okresie Game Credits nazywała się Gamerscoin.

Pomysł, aby stworzyć monetę, która umożliwi potwierdzanie prawdziwego posiadania przedmiotów wygranych w grach oraz ich sprzedaż, pojawił się w czasie boomu na grę World of Warcraft. To w przypadku tej gry wystąpił nasilony handel przedmiotami zdobytymi podczas grania. Użytkownicy kupowali i sprzedawali te dobra, tak jakby byli ich właścicielami. Jednak nigdy nie opuszczały one serwerów WoW i nie istniały żadne dokumenty lub certyfikaty potwierdzające ich własność. Game Credits miały zmienić tę sytuację.


Aktualna cena GameCredits oraz Wykres GAME



Game Credits działa jako kryptowaluta oparta o łańcuch bloków (blockchain). W 2020 roku została połączona z NovaToken i zaczęła funkcjonowanie jako token w sieci Ethereum, w standardzie ERC-20. Wszystkie coiny GAME zostaną wyemitowane przez twórców, a ostatecznie będzie ich 200 mln. Do tej pory wyemitowano około 140 mln jednostek GAME.

Czym była NovaToken?

NovaToken została stworzona jako platforma oparta o blockchain i oferująca smart kontrakty oraz interfejsy programowania aplikacji RESTful API służące do wyposażania tradycyjnych gier w nowe funkcjonalności. Są to m.in. rozwiązania zapewniające własność zasobów cyfrowych, sposoby dostarczania ich przez developerów czy środki wymiany zasobów w grach i na giełdach. Inne cechy zapewniane przez NovaToken to sposoby tworzenia systemów nagród zachęcające graczy do interakcji oraz środki służące do organizowania turniejów i tworzenia pul nagród. NovaToken działała jako token standardu ERC-20 w sieci Ethereum i posiadała techniczną kryptowalutę NovaToken (NVT).

Game Credits obecnie

GameCredits token kryptowaluta Game Credits w połączeniu z NovaToken umożliwia zarabianie monet poprzez zablokowanie dowolnej ilości tokenów i wsparcie twórców określonej gry. Tokeny można zablokować na stronie app.gamecredits.org. Po zablokowaniu, raz w tygodniu otrzymujemy nagrodę w GAME o wysokości zależnej od wkładu. Oprócz zarabiania GAME zablokowanie tokenów i postawienie ich na wybraną grę pozwala na zdobywanie punktów lojalnościowych lub przedmiotów kolekcjonerskich.

Przedmioty te otrzymujemy w formie niezamiennych tokenów NFT, które są rodzajem niepowtarzalnych, poświadczonych kryptograficznie certyfikatów reprezentujących wirtualne lub rzeczywiste aktywo. Występują one jako zbiór danych standardu ERC-721 w łańcuchu bloków Ethereum. Zablokowane monety GAME w każdej chwili można wycofać do swojego portfela.

Game Credits jest też platformą dla twórców gier, która umożliwia połączenie z dowolną grą, nawet gdy ta nie jest zintegrowana z blockchain. Możliwe jest zastosowanie GAME jako waluty w grze, a także jako monety uprawniającej do uczestniczenia w turniejach (e-sport) lub jako nagrody dla ich uczestników. Im więcej monet Game Credits jest zablokowanych w danej grze, tym więcej opłat otrzyma jej twórca.

Platforma Game Credits umożliwia również zakup unikalnych dzieł sztuki stworzonych np. przez sztuczną inteligencję bez udziału człowieka. Są to np. grafiki, za które zapłacimy tokenami GAME, a otrzymamy je pod postacią niepowtarzalnych tokenów NFT. Po zakupie dane dzieło możemy przechować w portfelu, np. Trust Wallet, a nasze prawo własności do niego nie może być podważone w żaden sposób, ponieważ jest potwierdzone i zabezpieczone przy pomocy kryptografii w blockchainie Ethereum.

Handel monetą GAME i portfele służące do jej przechowywania

Token NFT GameCredits Chociaż developerzy platformy Game Credits (GAME) nie zalecają stosowania tokenów do gry spekulacyjnej na giełdach kryptowalut, to moneta jest dostępna na kilku z nich. Są to m.in. giełdy Bittrex oraz BitBay. Na tej ostatniej platformie znajdziemy rynek GAME w parze z PLN. To na jednej z tych platform możemy zakupić coiny Game Credits, aby zainwestować w rynek gier komputerowych, branżę e-sport czy dzieła sztuki w postaci niewymiennych tokenów NFT.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, GAME jest tokenem ERC-20 w sieci Ethereum. Oznacza to, że przechowamy te monety na portfelach obsługujących adresy tej sieci. Jednym z popularniejszych portfeli jest dodatek do przeglądarek Firefox lub Chrome o nazwie Metamask. Portfel ten będzie nam służył do zakupów tokenów NFT za GAME, a także blokowania tych monet i wspierania ulubionych gier za pomocą serwisu Game Credits. Innym z polecanych portfeli programowych jest wspomniany Trust Wallet, a sprzętowym może być np. Trezor One lub Trezor Model T.