Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inwestorzy tracą cierpliwość

Inwestorzy tracą cierpliwość

2008-09-23 Raport poranny FMCM
Ropa blisko 110 dolarów: Wczorajsza sesja europejska przyniosła przebicie poziomu 1,46. Mimo braku publikacji makro z najważniejszych gospodarek inwestorzy zdecydowanie kupowali wspólną walutę. Jednak na sesji europejskiej się nie zakończyło.
Produkcja przemysłowa spadła o 3,7 proc. r/r

Produkcja przemysłowa spadła o 3,7 proc. r/r

2008-09-22 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Dzisiejsze dane są znacznie gorsze od oczekiwanych (wzrost o 0,3 proc.), a mimo to nie przekreślają kolejnej podwyżki stóp procentowych w Polsce. Spadek produkcji zanotowano w 20 na 29 działów gospodarki, przede wszystkim w sektorach nastawionych na eksport (motoryzacja, meble).

Inflacja bazowa w górę

Inflacja bazowa w górę

2008-09-22 Komentarz walutowy Money Expert
W zeszłym tygodniu, po przedstawieniu przez Fed planu ratunkowego dla spółek sektora finansowego, giełdy odreagowały wcześniejsze straty. Miało to również wpływ na rynek walutowy, który charakteryzował się znaczną zmiennością.
Rynek zaczyna wątpić w pomoc rządu USA

Rynek zaczyna wątpić w pomoc rządu USA

2008-09-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Inwestorzy zaczynają wątpić, czy plan pomocy rządu amerykańskiego dla zagrożonych instytucji finansowych, przyniesie zamierzone skutki. Mieszane nastroje panują już na rynku kapitałowym. Natomiast na międzynarodowym rynku walutowym dolar znacznie się osłabia. Kurs EUR/USD zwyżkował dzisiaj do poziomu 1,4620.
Surowce wracają do łask

Surowce wracają do łask

2008-09-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynkach surowcowych był kolejnym okresem charakteryzującym się bardzo dużą zmiennością. Spora nerwowość inwestorów i szybie zmiany cen powodują, że w przypadku przeoczenia pierwszych sygnałów bardzo ciężko jest przyłączyć się z zyskiem do już trwającego ruchu.
Dolar nadal w niełasce

Dolar nadal w niełasce

2008-09-22 Raport popołudniowy FMCM
Kolejne państwa za stabilizacją: Nowy tydzień nie przyniósł żadnych nowych publikacji makro. Nie nadeszły również żadne nowe wiadomości z amerykańskiej gospodarki. Padły jedynie zapewnienia ze strony G7, że państwa te będą dążyły do stabilizacji sektora finansowego.
Konsolidacja na rynku złotego w oczekiwaniu na inflację

Konsolidacja na rynku złotego w oczekiwaniu na inflację

2008-09-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Po silnym umocnieniu w piątek złoty podlega konsolidacji w oczekiwaniu na dzisiejsze dane o inflacji bazowej za sierpień. Aprecjacja miała miejsce na fali poprawy sentymentu inwestorów zagranicznych do rynków wschodzących, w tym polskiej gospodarki.
Zapowiada się ciekawy tydzień

Zapowiada się ciekawy tydzień

2008-09-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Końcówka minionego tygodnia przyniosła silne odreagowania na giełdach. Rynki dość optymistycznie zareagowały na propozycję planu ratunkowego dla pogrążonego w kryzysie sektora finansowego zaproponowaną przez Fed i rząd amerykański.
Wzrosty na GPW mimo spadków w Zachodniej Europie

Wzrosty na GPW mimo spadków w Zachodniej Europie

2008-09-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszych notowań na giełdach zachodnioeuropejskich obserwowaliśmy umiarkowane spadki. O godz. 9.50 paryski indeks CAC40 tracił ok 0,4% natomiast londyński FTSE100 ok. 1%. Spadki te są naturalnym odreagowaniem po dynamicznych wzrostach tych indeksów, które miały miejsce w piątek.
Tydzień: decyzje Kongresu i RPP, sprzedaż detaliczna

Tydzień: decyzje Kongresu i RPP, sprzedaż detaliczna

2008-09-22 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W tym tygodniu amerykański Kongres ma wyrazić zgodę (lub nie) na zwiększenie zadłużenia budżetu USA o 700 mld dolarów. Pieniądze mają pójść na wykup złych długów od banków. Decyzja Kongresu jest kluczowa dla powodzenia planu ratowania rynków finansowych z kryzysu płynności w jakim znalazły się amerykańskie banki.
Dane i wydarzenia – Spokojny początek tygodnia

Dane i wydarzenia – Spokojny początek tygodnia

2008-09-22 X-Trade Brokers Daily
Dzień dzisiejszy jak i również jutrzejszy nie cechują się zbyt wieloma znaczącymi danymi makroekonomicznymi, które mogłyby zmienić w sposób znaczący obraz rynku walutowego. Rynek w dalszym ciągu będzie żył wydarzeniami z zeszłego tygodnia, które dotyczą kolejnych kroków, administracji amerykańskiej jak i również Fedu, w celu uzdrowienia systemu finansowego.
Giełdowy roller coaster

Giełdowy roller coaster

2008-09-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatnie dni to prawdziwy giełdowy roller coaster. Choć od początku tygodnia wydawało się, że czekają nas sesje z dużą dawką emocji, to chyba nikt nie przypuszczał, że zmienność na światowych rynkach będzie niemalże najwyższa w historii.
Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy

Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy

2008-09-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Henry Paulson przedstawił swój plan ratunkowy dla zagrożonego amerykańskiego sektora finansowego. Sekretarz Skarbu chciałby zaangażować 700 miliardów dolarów (więcej niż polski PKB) w proces wykupienia wątpliwych aktywów (pożyczek hipotecznych, aktywów zabezpieczonych zastawem na nieruchomości itd.) bez jakiejkolwiek kontroli.
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2008-09-22 Raport poranny FMCM
Ropa znów drożeje: Końcówka zeszłego tygodnia przyniosła długo oczekiwane odreagowanie na parze EUR/USD. Inwestorzy obawiając się o przyszłość amerykańskiego sektora finansowego postanowili sprzedawać dolara zamieniając go na walutę europejską.
Interwencje bankowe w centrum uwagi

Interwencje bankowe w centrum uwagi

2008-09-19 Raport tygodniowy TMS Brokers
Kończący się tydzień był niewątpliwie bardzo emocjonujący dla światowych rynków finansowych. W centrum uwagi inwestorów znalazł się nie po raz pierwszy amerykański sektor finansowy. Początkowe, hiobowe wieści z tego sektora doprowadziły do pogorszenia atmosfery wśród inwestorów.
Dolarowy rollercoaster

Dolarowy rollercoaster

2008-09-19 Puls Walutowy FIT DM
Piątek zaczął się od umocnienia dolara na rynkach światowych, a zakończył jego wyraźnym osłabieniem. Nastroje zmieniają się jak kalejdoskopie, a emocje sięgają zenitu. W takiej sytuacji najlepszym wskazania dla inwestorów daje analiza techniczna, która najlepsze sygnały dała w przypadku złotego.
Koniec tygodnia przyniósł umocnienie złotego

Koniec tygodnia przyniósł umocnienie złotego

2008-09-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na światowym rynku finansowym upłynął pod znakiem pozytywnych nastojów. Do poprawy atmosfery przyczyniły się doniesienia o działaniach rządu amerykańskiego oraz Fed nakierowanych na poprawę sytuacji w sektorze finansowym.
Giganci z Ameryki ogłaszają bankructwo

Giganci z Ameryki ogłaszają bankructwo

2008-09-19 Raport tygodniowy FMCM
Kłopoty sektora finansowego: Mijający tydzień przyniósł spore zawirowania na rynkach finansowych świata za sprawą krytycznych informacji z amerykańskiego sektora finansowego. Firma Lehman Brothers ogłosiła bankructwo, a jeden z najbardziej znanych banków inwestycyjnych – Merill Lynch – zdecydował, że pozwoli się przejąć.
Paulson i Bernanke ratują rynki

Paulson i Bernanke ratują rynki

2008-09-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że DJIA przebije 10000 w bardzo nieodległym czasie. Na rynki napływały w tym tygodniu coraz gorsze wiadomości, a indeksy były o krok od poważnego załamania. Kryzys zaufania jest trudny do zahamowania w momencie gdy wymknie sie spod kontroli, dlatego władze amerykańskie zdecydowały się na kolejną interwencję.
Fed i rząd USA przejmą kłopotliwe długi banków

Fed i rząd USA przejmą kłopotliwe długi banków

2008-09-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To najnowsza propozycja wyjścia z krachu kredytowego. Jego przyczyną jest wzajemny brak zaufania między instytucjami finansowymi. Działania administracji mogą to zaufanie przywrócić. W każdym razie reakcja rynków finansowych była zdecydowanie bardziej pozytywna niż na kolejne akcje banków centralnych, które wczoraj wpompowały w system bankowy kolejne 130 mld dolarów.