Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynkom brakuje pewności

Rynkom brakuje pewności

2008-10-09 Puls Walutowy FIT DM
Dzień po skoordynowanej akcji banków centralnych, które zdecydowały się na obniżkę stóp procentowych, na rynkach zapanował względny spokój. Brakuje jednak tak koniecznego optymizmu, który pomógłby wydźwignąć rynki akcji do góry na nieco dłużej.
Zmienne nastroje inwestorów

Zmienne nastroje inwestorów

2008-10-09 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Na rynkach walutowych ciągle panuje spora nerwowość, choć dzisiejsze notowania i tak można określić mianem uspokojenia w relacji do poprzednich dni. Pierwsza część dnia upłynęła pod znakiem poprawy sentymentu wywołanej po części działaniami banków centralnych (w nocy stopy obniżały jeszcze Korea Południowa, Tajwan i Hongkong).

Inwestorzy nadal niezdecydowani

Inwestorzy nadal niezdecydowani

2008-10-09 Raport popołudniowy FMCM
Poprawa na rynku pracy w USA: Przebieg dzisiejszej sesji przypomina wydarzenia z dnia wczorajszego, jakie nastąpiły po ogłoszeniu decyzji banków centralnych o obniżeniu stóp procentowych. Początkowo eurodolar mocno zyskiwał, choć nie pojawiły się żadne nowe informacje.
Skoordynowane cięcia stóp nie powstrzymają recesji

Skoordynowane cięcia stóp nie powstrzymają recesji

2008-10-09 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Banki centralne na całym świecie w obawie przed pogorszeniem sytuacji na rynkach finansowych zdecydowały się na skoordynowane obniżki stóp procentowych. Jest to kolejna próba poprawienia sentymentu na rynku, ale według nas nie powstrzyma to procesów recesyjnych, które obecnie mają miejsce.
Banki centralne uspokoiły inwestorów

Banki centralne uspokoiły inwestorów

2008-10-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku złotego podczas wczorajszej sesji panowała bardzo duża zmienność. Kurs EUR/PLN poruszał się w szerokim paśmie wahań 3,4400-3,5000, kilkukrotnie osiągając jego dolne i górne ograniczenie. Para USD/PLN pozostawała w przedziale 2,5100-2,5700.
Widoczne niezdecydowanie inwestorów

Widoczne niezdecydowanie inwestorów

2008-10-09 Raport poranny FMCM
Zagrożone prognozy wzrostu w Europie: Wydarzeniem wczorajszego dnia była niespodziewana interwencja banków centralnych, które jednocześnie obniżyły swoje główne stopy procentowe. Rynki finansowe zareagowały dynamicznie, ale już po nieco ponad godzinie sytuacja wróciła do punktu wyjścia.
Dane o dynamice produktu w strefie euro

Dane o dynamice produktu w strefie euro

2008-10-08 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Obroty na rynku walutowym rano charakteryzowały się dalszą ucieczką inwestorów od aktywów obarczonych wyższym ryzykiem – złoty osłabiał się zarówno do euro jak i do dolara, na giełdach ceny papierów przeważnie spadały.
Zmienność złotego nie jest powodem do niepokoju

Zmienność złotego nie jest powodem do niepokoju

2008-10-08 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Na rynku walutowym jest nadal bardzo nerwowo. W środę do tej zmienności dołożyły się jeszcze banki centralne(takie jak Fed, EBC, Bank Anglii, Bank Szwajcarii, Bank Szwecji, Bank Kanady oraz chiński bank centralny), obniżając stop procentowe.
Interwencje banków centralnych nie uspokoiły rynku

Interwencje banków centralnych nie uspokoiły rynku

2008-10-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Za nami bardzo emocjonująca sesja na rynku walutowym. Dziś rynek zaskoczyła informacja o skoordynowanej interwencji głównych banków centralnych, polegającej na obniżce bazowych stóp procentowych o 50 punktów bazowych.
Niespodziewana interwencja banków zachwiała rynkami

Niespodziewana interwencja banków zachwiała rynkami

2008-10-08 Raport popołudniowy FMCM
Inwestorzy byli mocno zaskoczeni: Przedpołudniowa część sesji nie zapowiadała ciekawego dnia. Tymczasem za sprawą banków centralnych kilku państw, które o godzinie 13:00 ogłosiły, że obniżają swoje główne stopy procentowe o 50pb zrobiło się na rynku walutowym bardzo nerwowo.
Zwrot o 180 stopni

Zwrot o 180 stopni

2008-10-08 Puls Walutowy FIT DM
Środa była kolejnym dniem, kiedy z rynków kolejny raz powiało grozą. Można było odnieść wrażenie, że inwestorzy nie wierzą już nikomu i chcą jak najszybciej spieniężyć to, co im jeszcze zostało. Tak można by skomentować, to co wczoraj stało się na Wall Street.
Fed nie odbudował zaufania inwestorów

Fed nie odbudował zaufania inwestorów

2008-10-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na rynku w dalszym ciągu utrzymują się nienajlepsze nastroje. Wczorajsza decyzja Fed o stworzeniu mechanizmu skupowania krótkoterminowych papierów dłużnych emitowanych przez firmy nie zdołała odbudować na trwałe naruszonego zaufania inwestorów.
Wciąż wzrasta awersja do ryzyka

Wciąż wzrasta awersja do ryzyka

2008-10-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała pod znakiem korekcyjnego umocnienia się złotego, wynikającego w znacznym stopniu z obserwowanego odreagowania na parze EUR/USD. Polską walutę wsparła dodatkowo wypowiedź ministra finansów Jacka Rostowskiego, który poinformował, że obecne zawirowania na rynku finansowym nie opóźnią wstąpienia naszego kraju do strefy euro.
Słowa ministra finansów wsparły złotego

Słowa ministra finansów wsparły złotego

2008-10-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dziś informacją numer jeden na międzynarodowym rynku finansowym były doniesienia o gwałtownej obniżce stóp procentowych przez Reserve Bank of Australia. Bank obniżył koszt pieniądza aż o 100 pb, co zaskoczyło rynek – jakkolwiek inwestorzy spodziewali się obniżki stóp, jednak nikt nie przewidział, iż będzie ona aż tak radykalna.
Niewielka ilość informacji makro

Niewielka ilość informacji makro

2008-10-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po wczorajszej panicznej wyprzedaży na światowych giełdach oraz mocnej przecenie walut rynków wschodzących, dziś panował względny spokój. Giełdy europejskie poruszały się w okolicach wczorajszych zamknięć, natomiast indeks WIG20 systematycznie tracił na wartości.
System bankowy w Europie utrzyma płynność

System bankowy w Europie utrzyma płynność

2008-10-07 Raport popołudniowy FMCM
FED pomaga kolejny raz: Pierwsze godziny dzisiejszej sesji charakteryzowały się dużą zmiennością eurodolara. Kurs poruszał się w szerokim zakresie między 1,3520 a 1,3610. Opublikowane w południe lepsze dane z Niemiec pomogły w umocnieniu euro, ale ponownie wzrosty nie były trwałe.
Nieśmiała poprawa, ale na jak długo?

Nieśmiała poprawa, ale na jak długo?

2008-10-07 Puls Walutowy FIT DM
Mimo, że na rynkach finansowych wciąż panuje duża niepewność i nerwowość, to jednak wtorek jak na razie przynosi próbę pewnego odreagowania silnej przeceny z poniedziałku. Widać to dobrze w notowaniach złotego, który od wczorajszych minimów zyskał średnio 4 grosze względem euro i dolara, ale przede wszystkim w notowaniach EUR/USD, które w ostatnich dniach stał się głównym wyznacznikiem dla trendu naszej waluty.
EUR/USD – to jeszcze nie koniec spadków

EUR/USD – to jeszcze nie koniec spadków

2008-10-07 Raport specjalny TMS Brokers
Obserwowane we wrześniu wydarzenia na światowym rynku finansowym przyczyniły się do dynamicznych zmian na rynku walutowym. W naszym ostatnim raporcie specjalnym opublikowanym 2 września oczekiwaliśmy spadku kursu EUR/USD do poziomu 1,3800 w horyzoncie 2 – 3 miesięcy.
Decyzja RBA impulsem dla odreagowania

Decyzja RBA impulsem dla odreagowania

2008-10-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza decyzja Reserve Bank of Australia, która stała się impulsem do wzrostu eurodolara, wsparła również złotego. Dziś rano po godzinie 9.00 kurs USD/PLN znajdował się na poziomie 2,5330, EUR/PLN zanotował natomiast spadek do 3,4340.
Możliwe skoordynowane obniżki stóp

Możliwe skoordynowane obniżki stóp

2008-10-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W obliczu przedłużającego zamrożenia rynku kredytowego po rynku krążą plotki, że banki centralne przeprowadzą serię skoordynowanych obniżek stóp procentowych. Wczoraj Bank Australii obniżył niespodziewanie stopy procentowe o 100 punktów bazowych.