Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Notowania w USA rozpoczęły się od spadków

Notowania w USA rozpoczęły się od spadków

2008-03-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główne amerykańskie indeksy rozpoczęły poniedziałkowe notowania od niewielkich spadków. O godzinie 14:56 (przez najbliższe trzy tygodnie sesja na Wall Street będzie rozpoczynać się wcześniej z uwagi na zmianę czasu) technologiczny indeks Nasdaq Composite tracił 0,1 proc., Średnia Przemysłowa i indeks szerokiego rynku S&P500 traciłypo ponad 0,2 proc.
Giełdy na świecie coraz niżej

Giełdy na świecie coraz niżej

2008-03-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowe dane o liczbie miejsc pracy w sektorze pozarolniczym były złe, ale chyba nikt nie oczekiwał pozytywnego zaskoczenia. Już kilka dni wcześniej raport ADP wskazał na pogarszającą się sytuację na amerykańskim rynku pracy.

Azja popsuła nastroje

Azja popsuła nastroje

2008-03-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsze silne spadki na giełdach azjatyckich, powinny przełożyć się na spadkowe otwarcie w Warszawie. Nie będzie ono jednak paniczne. Na rynku powinna bowiem przeważać atmosfera wyczekiwania na to jak dziś zachowa się Wall Street.
Kolejny słaby koniec tygodnia

Kolejny słaby koniec tygodnia

2008-03-07 Komentarz giełdowy Money Expert
Powoli powinniśmy się chyba zacząć przyzwyczajać do tego, że każdy piątek na giełdzie kończy się na minusach. Indeks WIG wyraźnie zmierza w kierunku styczniowego minimum, które wynosiło 44 509 pkt. Dzisiejsze notowania głównego indeksu rozpoczęły się poniżej wczorajszego zamknięcia (45 826pkt).
Test styczniowych minimów coraz bliżej

Test styczniowych minimów coraz bliżej

2008-03-07 Komentarz poranny DM IDMSA
Choć od półtora tygodnia kondycja popytu na GPW jest słaba, to można było oczekiwać, że po środowej sesji indeksy w Warszawie powalczą chociaż przez chwilę o wyższe poziomy. W czwartek jednak powróciło prawdziwe oblicze rynku, czyli bierny popyt i spokojna, systematyczna wyprzedaż akcji.
Problemy w USA pogrążyły giełdy

Problemy w USA pogrążyły giełdy

2008-03-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Spadki na giełdach dotknęły wszystkie główne parkiety, ale nie są one dużym zaskoczeniem, była nim euforyczna reakcja na indeks ISM dwa dni temu. Dopóki gospodarka USA przeżywa duże trudności i co chwilę kolejne instytucje mają problemy finansowe wynikające z kryzysu na rynku kredytów, nie ma co liczyć na powrót wzrostów.
Dzień rozpocznie się od trzęsienia ziemi

Dzień rozpocznie się od trzęsienia ziemi

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowa sesja w Warszawie rozpocznie się od silnej przeceny akcji. Wczorajszy spadek indeksów S&P500 o 2,2 proc. i Nasdaq Composite o 2,3 proc., wsparty dzisiejszą, ponad trzyprocentową przeceną na giełdach w Tokio i Hong Kongu, jest tego zdecydowaną zapowiedzią.
Quo vadis WIG20?

Quo vadis WIG20?

2008-03-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnie kilkanaście minut wczorajszej sesji na indeksie blue chipów pokazało jak bardzo rynek czeka na dane pokazujące poprawę sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Odczyt indeksu ISM z sektora usług na poziomie 49,3, który był wyższy od oczekiwanego przyniósł eksplozję zakupów spółek z WIG20.
Sytuacja lepsza, ale do sygnałów kupna wciąż daleko

Sytuacja lepsza, ale do sygnałów kupna wciąż daleko

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa eksplozja popytu w samej końcówce notowań, która swe źródła miała w wyższym od prognoz wzroście amerykańskiego indeksu ISM dla sektora usług (49,3 pkt., wobec oczekiwanych 47,5 pkt.) i która wyniosła indeks WIG20 w górę o 2,95 proc. do 2907,66 pkt., dyskontowała bardzo dobre zamknięcie na Wall Steet.
Środowy wzrost nie przekonuje

Środowy wzrost nie przekonuje

2008-03-06 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja na GPW miała dwie części – pierwsza, która trwała przez niemal cały dzień, polegała na pewnym odrabianiu zaległości w stosunku do innych rynków. Druga faza sesji to nagły wyskok w górę w ostatnich minutach handlu. Mimo sporych wzrostów indeksu, przestrzegałbym przed nadmiernym optymizmem.
Euforia pod koniec dnia

Euforia pod koniec dnia

2008-03-05 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszej sesji nie zapowiadał tak udanego zakończenia środowych notowań na GPW. Inwestorzy nie przejawiali zbytniej chęci do handlu, a obroty podobnie jak w poprzednich dniach były niewielkie. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać po południu, kiedy indeksy zaczęły systematycznie piąć się w górę, w czym pomogło lepsze zachowanie innych giełd w Europie. Gracze przystąpili do zakupu akcji, ponieważ liczyli na dzisiejsze odbicie w Stanach Zjednoczonych.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-03-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsze notowania na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od wzrostów. We wzrostowej korekcie, po sześciu kolejnych spadkowych sesjach, pomogły amerykańskie giełdy, którzy dzień wcześniej wybroniły się przed silną wyprzedażą akcji, kreśląc na wykresach prowzrostowe formacje.
Dane z USA zdecydują o losach GPW

Dane z USA zdecydują o losach GPW

2008-03-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpocznie się od wzrostów. Rynkowi pomagać będzie wczorajszy zwrot na Wall Street, kiedy indeksy wybroniły się przed silnymi spadkami. Wsparciem dla rynku może też być propozycja wypłaty dywidendy przez KGHM.
Dobra końcówka sesji w Stanach pomoże Europie

Dobra końcówka sesji w Stanach pomoże Europie

2008-03-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Indeks blue chipów nie obronił wczoraj 2 850pkt, ale dziś, przynajmniej na początku sesji, ma szansę wyjść ponad ten poziom. Patrząc wczoraj wieczorem na notowania amerykańskich indeksów na 1,5 godziny przed zamknięciem można było obserwować DJIA spadający o ponad 200pkt.
Wyprzedaż BRE

Wyprzedaż BRE

2008-03-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Druga sesja tygodnia nie poprawiła słabych nastrojów na GPW. Brak zdecydowania wśród kupujących wyraźnie kontrastuje z wystraszoną stroną podażową, która mocno reaguje na jakiekolwiek sygnały bądź prognozy słabości indeksów amerykańskich.
W stronę styczniowych minimów

W stronę styczniowych minimów

2008-03-04 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja upłynęła pod znakiem dalszej kontynuacji spadków. Indeksy rozpoczęły wtorek neutralnie, ale dosyć szybko znalazły się pod kreską i w ciągu dnia pogłębiały zniżki. Dużej przecenie uległy akcje BRE Banku. Tak inwestorzy zareagowali na informację, że dotychczasowy prezes Sławomir Lachowski straci posadę.
The party is over

The party is over

2008-03-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza luka otwarcia na wykresie dziennym nie zapowiada nic dobrego dla posiadaczy długich pozycji. Chyba, że uda się ją szybko zamknąć, co nie będzie łatwe. Ostatnia luka bessy ukształtowana 16 stycznia przyniosła zejście WIGu20 poniżej 2700pkt.
Styczniowe minima w zasięgu

Styczniowe minima w zasięgu

2008-03-04 Komentarz poranny DM IDMSA
Od momentu wybicia się indeksu WIG20 dołem z małej konsolidacji na początku ubiegłego tygodnia, można było oczekiwać ruchu w stronę wsparcia zlokalizowanego przy poziomie 2850 punktów. Tam indeks blue chipów znalazł się wczoraj, lecz pierwszy test wsparć nie wypadł przekonywująco.
Stabilizacja w oczekiwaniu na impuls

Stabilizacja w oczekiwaniu na impuls

2008-03-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie, podobnie jak na głównych europejskich parkietach, może upływać pod znakiem stabilizacji notowań w oczekiwaniu na nowe impulsy. W dniu dzisiejszym takim potencjalnym impulsem będzie, zaplanowane na godzinę 15-tą, wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke.
Tydzień rozpoczął się od przeceny

Tydzień rozpoczął się od przeceny

2008-03-03 Komentarz giełdowy Gold Finance
Poniedziałek na warszawskim parkiecie upłynął pod znakiem dużej przeceny. Mocne spadki podczas piątkowej sesji na Wall Street pociągnęły w dół giełdy na innych kontynentach. Dzisiejsza przecena na większości giełd azjatyckich wpłynęła na słaby początek sesji na GPW.