Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Korekta będzie kontynuowana

Korekta będzie kontynuowana

2008-07-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nowy tydzień na warszawskiej giełdzie powinien rozpocząć się stabilizacją notowań. O tym jaki on będzie, zdecyduje natomiast reakcja światowych giełd na publikację wyników przez amerykańskie spółki oraz na wstępne dane o dynamice PKB w II kwartale i lipcowe dane z rynku pracy w USA.
Udane zakończenie tygodnia

Udane zakończenie tygodnia

2008-07-25 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnia sesja na GPW w tym tygodniu, po wczorajszej mocnej przecenie na Wall Street rozpoczęła się od spadków. Indeks WIG20 stracił na otwarciu 1,29% i rozpoczął dzień poniżej 2600 punktów. Początek piątkowej sesji przebiegał pod znakiem oczekiwania inwestorów na popołudniowe dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych.

Sektor nieruchomości znów psuje nastroje

Sektor nieruchomości znów psuje nastroje

2008-07-25 Komentarz poranny TMS Brokers
W czwartek na nowojorskiej giełdzie obserwowaliśmy dynamiczne spadki. Większość indeksów tego parkietu straciła wczoraj ponad 2% w stosunku do środowego zamknięcia. Impuls do wyprzedaży akcji dały słabe dane z amerykańskiego sektora nieruchomości.
Negatywne impulsy z Wall Street

Negatywne impulsy z Wall Street

2008-07-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zdecydowane pogorszenie klimatu inwestycyjnego, czego konsekwencją była wczorajsza przecena na Wall Street (S&P500 -2,31 proc.; Nasdaq Composite -1,97 proc.), kontynuowana następnie dziś na czołowych azjatyckich parkietach (Nikkei -1,94 proc.), stawia polskich inwestorów pod ścianą.
Akcje PKO i Pekao zachęciły zagranicę

Akcje PKO i Pekao zachęciły zagranicę

2008-07-25 Komentarz poranny DM IDMSA
Przed czwartkową sesją zbliżenie się do oporu przez WIG20 wraz z krótkoterminowym wykupieniem było sygnałem ostrzegawczym przed potencjalnymi problemami indeksu największych spółek. Reakcja podaży rzeczywiście się pojawiła, była jednak o wiele silniejsza, niż można było się spodziewać.
Nerwowość powróciła na GPW

Nerwowość powróciła na GPW

2008-07-24 Komentarz giełdowy Gold Finance
Czwartek indeksy rozpoczęły blisko wczorajszego zamknięcia. Popyt przed południem próbował wyprowadzić indeksy nad kreskę, ale przy niesprzyjających warunkach zewnętrznych dosyć szybko rynek wrócił do poziomów z porannego otwarcia.
Słabsze nastroje w Europie

Słabsze nastroje w Europie

2008-07-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja w USA zakończyła się ponownie na plusie. Indeks Dow Jones zyskał 0,26 proc., a indeks S&P500 wzrósł o 0,41 proc. Również sesja w Azji została zdominowana przez stronę popytową. Japoński Nikkei 225 zakończył sesję 2,18 proc. Wzrostem, chiński indeks Shanghai Composite zwyżkował o 2,55%, natomiast giełda w Hong Kongu pod koniec sesji zeszła pod kreską, kończąc dzień 0,2% na minusie.
Zbliżamy się do silniejszego oporu

Zbliżamy się do silniejszego oporu

2008-07-24 Komentarz poranny DM IDMSA
Tak dobrej sesji nie widzieliśmy na GPW od miesięcy. W trakcie środowych notowań pierwszy raz od dłuższego czasu widzieliśmy skuteczny atak popytu w segmencie małych i średnich spółek. sWIG80 i mWIG40 wzrosły mocniej niż indeks największych spółek, choć i ten potrafił zakończyć dzień niemal 2% wzrostem przy niezłych obrotach.
Dobre nastroje na GPW

Dobre nastroje na GPW

2008-07-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnie pięć sesji warszawska giełda, obserwowana przez pryzmat indeksu WIG, zakończyła na plusie, rosnąc w sumie o 8 proc. O tym czy czwartek będzie kolejnym dniem, który poprawi nastroje inwestorów, zdecydują wynik spółek (m.in. 3M), zaplanowana na godzinę 10-tą publikacja indeksu klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo oraz sytuacja na rynku ropy.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-07-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na GPW zakończyła się zdecydowanymi wzrostami wszystkich indeksów. Indeks szerokiego rynku wzrósł o 2,27 proc. do poziomu 40702,54 pkt., czemu towarzyszyły wyraźnie większe obroty. Grupujący duże spółki WIG20 zyskał 1,98 proc. i zakończył dzień na poziomie 2627,98 pkt.
Popyt nadal kontroluje sytuację

Popyt nadal kontroluje sytuację

2008-07-23 Komentarz giełdowy Gold Finance
Pozytywne zakończenie notowań na rynku amerykańskim oraz na giełdach w Azji w połączeniu ze spadającą ceną ropy sprawiło, że od początku sesji popyt przeważał na warszawskim parkiecie. Indeks WIG20 otworzył się z duża luką w stosunku do wczorajszego zamknięcia i już na początku sesji pokonał poziom 2600 punktów.
Wzrosty na światowych giełdach

Wzrosty na światowych giełdach

2008-07-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze notowania w USA zakończyły się znaczącymi wzrostami. Indeks Dow Jones zyskał 1,18 proc., a S&P wzrósł o 1,35 proc. Owe wzrosty spowodowane były dwoma czynnikami. Pierwszym z nich były spadające ceny ropy naftowej Wartość baryłki tego surowca w kontraktach terminowych na giełdzie w Londynie spadła wczoraj do poziomu 128 USD.
Spadająca ropa znowu pomogła akcjom

Spadająca ropa znowu pomogła akcjom

2008-07-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja to sukces strony popytowej. Po poniedziałkowym mocnym wzroście dość prawdopodobne było wystąpienie ruchu spadkowego, ten natomiast przybrał postać ruchu bocznego w okolicy 2560 punktów, a mimo około 1% zniżki w trakcie sesji, ostatecznie WIG20 zakończył dzień w pobliżu poniedziałkowego zamknięcia.
GPW zacznie od wzrostów

GPW zacznie od wzrostów

2008-07-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa powinna być kolejnym dniem wzrostów na warszawskiej giełdzie. Istotnym czynnikiem poprawiającym humory inwestorów, będzie wczorajsze zachowanie Wall Street. Zignorowanie niekorzystnych informacji płynących z dużej grupy amerykańskich spółek, to bowiem poważny sygnał, że rozpoczęte przed tygodniem odbicie, może być kontynuowane w kolejnych tygodniach.
GPW czeka na nowe impulsy

GPW czeka na nowe impulsy

2008-07-22 Komentarz giełdowy Gold Finance
We wtorek indeksy od początku dnia spadały. Pogorszenie nastrojów na parkietach europejskich związane było z wczorajszymi kiepskimi doniesieniami głównie z sektora technologicznego. Apple m.in. obniżył swoje prognozy przychodów, rozczarował także American Express, który wykazał zyski niższe od oczekiwań.
Wyniki BoA nie przyniosły większych zmian

Wyniki BoA nie przyniosły większych zmian

2008-07-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W poniedziałek na warszawskim parkiecie obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty. Wśród głównych indeksów najwięcej zyskał WIG20. Zakończył on swe wczorajsze notowania na poziomie o niemal 2,8% wyższym od piątkowego zamknięcia.
Test siły GPW

Test siły GPW

2008-07-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na GPW może rozpocząć się od spadków. Byłaby to naturalna reakcja na lawinę niepokojących informacji z amerykańskich spółek (Apple, SanDisk, Texas Instruments i American Express), jaka pojawiła się po zakończeniu wczorajszej sesji na Wall Street.
Pierwszy opór jest blisko

Pierwszy opór jest blisko

2008-07-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Choć kontynuacja wzrostowej korekty w bieżącym tygodniu była oczekiwana przez dużą część uczestników rynku, to jednak skala poniedziałkowej zwyżki była zaskakująca. Warszawski parkiet wyróżniał się na tle innych europejskich giełd, a WIG20 zakończył pierwszy dzień tygodnia prawie 3% zwyżką, wyczerpując dużą część swojego potencjału do wzrostu w najkrótszym horyzoncie czasowym.
Indeksy rosną dalej

Indeksy rosną dalej

2008-07-21 Komentarz giełdowy Gold Finance
Poniedziałkową sesję na GPW indeksy rozpoczęły poniżej piątkowego zamknięcia. Jednak już przed południem popyt ponownie dał znać o sobie. Indeks WIG20 bez większego problemu powrócił powyżej poziomu 2500 punktów i w trakcie sesji systematycznie piął się w górę.
Dzisiaj kolejna porcja wyników

Dzisiaj kolejna porcja wyników

2008-07-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejszą sesję warszawska giełda rozpoczęła od umiarkowanych spadków. Indeks WIG20 na otwarciu stracił 0,6% w stosunku do piątkowego zamknięcia i zszedł nieco poniżej poziomu 2500 pkt. W najbliższych godzinach będzie się prawdopodobnie kształtował w pobliżu tej wartości.