1 Zarabiam 30 000 zł miesięcznie na rynku walutowym Forex - Forum MyBank.pl

Forum: Waluty: Zarabiam 30 000 zł miesięcznie na rynku walutowym Forex

Wróc do: Strona główna forumWaluty
Zarabiam 30 000 zł miesięcznie na rynku walutowym Forex
Odpowiedz

Napisano: 2012-09-04 20:59:06 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#1

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
Witam,

Od 2 lat zarabiam na rynku walutowym Forex ok. 20-50 000 zł miesięcznie. Pracuję w domu kiedy chcę i jak długo chcę.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania :) Możecie o wszystko pytać.

Pozdrawiam.

Napisano: 2012-09-04 23:37:32 [...echostar.pl]

#2

MJJ
Autor anonimowy
Autor anonimowy
To ja mam pytanie. O ile to co piszesz, jest prawdą, to powiedz mi proszę, w jaką walutę/waluty inwestujesz i jakiego rzędu sumy mniej więcej?

Napisano: 2012-09-05 09:30:10 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#3

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
Większość pozycji zawieram na parze walutowej EURUSD (Eurodolar), dodatkowo gram na "kablu" GBPUSD, USDJPY, AUDUSD i na złocie (XAUUSD). Czasami zdarza się jakaś inna para walutowa, ale to zależy od okazji technicznej, którą widzę na wykresach.

Najbardziej techniczną parą walutową jest Eurodolar i to właśnie na tej parze generuję największy obrót - ok. 70-80%. Wystarczy dobrze "wyrysować" kreski i kupować na dolnych bandach, a sprzedawać na górnych.

Co do wielkości pozycji jaką gram, jest to zazwyczaj od 1 do 5 lotów, czyli pozycja warta od 100 000 do 500 000 USD. Depozyt dla jednego lota zależny jest od wielkości dźwigni finansowej z jaką gramy: 1 lot dla dźwigni 1:100 to obecnie depozyt w kwocie 1250 USD, a przy dźwigni 1:500 to już tylko 250 USD.

Osobiście wykorzystuje dźwignię 1:100.

Napisano: 2012-09-05 13:25:52 [...bb.sky.com]

#4

lukas
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Witam, interesuje mnie temat handlu walutami.Moglbys mi cos poradzic, jestem zupelnie nowy w tej dziedzinie heh. Chcialbym sprobowac swoich sil ale nie jestem zbyt duzym ryzykantem :)

Jak wystartowac, na co zwracac uwage, jak inwestowac zeby moc isc caly czas do przodu?

Napisano: 2012-09-05 13:52:56 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#5

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
Na początek musisz wybrać brokera Forex, u którego będziesz handlować na ich platformie. Po wybraniu brokera zakładasz u nich konto DEMO (próbne) lub LIVE (rzeczywiste).

Na początek oczywiście polecam założenie w pełni darmowego konta DEMO z wirtualną sumą pieniędzy na koncie, na której poznaje się jak działa rynek, jak składać zlecenia, jak otwierać i zamykać pozycje itd. Pamiętaj to są wirtualne pieniądze, które możesz stracić, a doświadczenie pozostanie bezcenne.

Gdy już będziesz czuł się na siłach, żęby zacząć handlować za prawdziwe pieniądze trzeba założyć konto REAL (LIVE) u wybranego brokera, wpłacić określoną przez siebie kwotę depozytu i można zaczynać handlować (Zarabiać lub tracić prawdziwe pieniądze). To czy zarobiasz czy tracisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Miałem już konta Forexowe u ok. 10 brokerów. Na chwilę obecną nie polecam polskich brokerów, którzy dopiero zaczynają w forexowej zabawie i stosują "sztuczki" typu rekwotowanie itd. żeby oskubać gracza.

Polecę Ci trzech sprawdzonych brokerów Forex:

1) FxPro: Moim zdaniem najlepszy broker Forex oferująy konta zarówno MT4 jak i ECN. Polska obsługa Klienta!

2) DukasCopy: Na razie tylko po angielsku, ale wprowadzają już polską wersję serwisu.

3) Plus500: Przy mniejszych kwotach lepiej założyć tutaj konto ze względu na uproszczone procedury. Dodatkowo dają gratis prawdziwe 75 zł na start.

Pełna lista brokerów forex. Jeżeli czegoś nie wiesz i masz inne pytania wal śmiało, chętnie pomogę. Pozdrawiam.

Napisano: 2012-09-05 15:22:39 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#6

tom
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Ile czasu potrzebowałeś żeby dojść do takiego poziomu? Napisz coś o samej strategii jaką stosujesz, jakich wskazników używasz itp.

Napisano: 2012-09-05 15:32:45 [...home.aster.pl]

#7

janhe
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Jak jest z rozliczeniem i podatkiem? Rozumiem, że temat z głowy? :)

Napisano: 2012-09-05 15:34:08 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#8

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
Inwestuję na rynkach kapitałowych od 5 lat.

Na rynku Forex swoje początki miałem 4 lata temu, ale wtedy nie zajmowałem się tym jeszcze na poważnie. Grałem na forexie z przerwami, aż zauważyłem, że może być to moje jedyne źródło utrzymania - jest tak od 2 lat, a od 3 gram na poważnie.

Większośc wskaźników można wsadzić sobie moim zdaniem między pośladki. Wszystkie - w mniejszym lub większym stopniu są opóźnione tzn. działają już po fakcie...

Dla mnie liczy się tylko Price Action (czyli aktualny ruch cen) przegląd ostatnich świeczek na ostatnich interwałach czasu (patrzę począwszy od M1 aż do D1).

Lecz przede wszystkim rysuję mnóstwo kresek trendów na wykresach. Trend, kreski i kanału trendu nigdy nie kłamią. Najprościej to ujmując: gram odbijając się od band kanałów, a jeżeli zostaną one mocniej przebite zamykam pozycje i otwieram przeciwną, jako że kanał przestał spełniać swoje zadanie.

Ostatnio zaprojektowałem także robota MT4 do handlu automatycznego, jest już na ukończeniu.

Jeżeli macie konkretniejsze pytania walcie śmiało :)

Napisano: 2012-09-05 15:37:16 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#9

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
janhe oczywiście płacę podatki od zysków kapitałowych - w Polsce jest to 19% rocznie.

Nieważne czy broker rynku Forex jest w polsce czy za granicą - wszystko trzeba zgłosić i tak też robię.

Wszystko uwzględnia się w zestawieniu rocznym, jeżeli dobrze pamiętam w PIT-38, dla brokerów zagranicznych samemu robi się wyliczenie na koniec roku na podstawie zawartych transakcji, liczy się pozycje itd. Na szczęście są już do tego automatyczne programy.

Napisano: 2012-09-05 22:22:54 [...cheeloo.pl]

#10

MarcinK
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Witam,

Sam też gram, ale dopiero od stycznia tego roku, na razie jestem na plus, 30 tys pln nie wycigam miesiecznie,ale ponad średniąkrajową tak.

Jakim depo obracasz dysponujesz? Jak "długie" pozycje grasz, pare pips 10-20, 20-100, czy po prostu PA i ile "bozia dała".

Mowisz, że bazujes zna kanale cenowym, a czy STS (np.20,3,3) RSI lub 200MA,100MA,13MA, cos Cie interesuja?

Napisano: 2012-09-06 11:29:58 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#11

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
Na depozycie mam średnio 30-50 000 USD. Zazwyczaj wystarcza, jak coś to dopłacam z konta bankowego. Po to w końcu jest dźwignia finansowa :)

Pozycje najczęściej mam z TP od 20 do 300 pipsów. SL ustawiony średnio od 20 do 100 pipsów. Więc raczej są to dłuższe trady, chociaż czasami zarobione pozysje ustawiam na BE lub z małym zabezpieczonym profitem.

Żadne średnie, RSI, STS mnie nie interesują. Rysuję ręcznie kanały na świeczkach dziennych, później na 4H, 1H, aż do 5M, wszystko analizuje i już wiem co się święci :)

Pozdrawiam.

Napisano: 2012-09-06 22:15:50 [...ssp.dialog.net.pl]

#12

zielony
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Witaj,

czemu świeczki a nie wykres? Bardziej przejrzyście czy jest jakiś inny powód?


pzdr.

Napisano: 2012-09-07 10:32:12 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#13

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
Jeżeli chodzi Ci o różnicę między wykresem liniowym, a świeczkowym to jest ona kolosalna.

Żaden szanujący się inwestor nie korzysta z wykresów liniowych. Tworzone są one najczęściej tylko na podstawie cen zamknięcia danego interwału czasowego (Cena Close).

Wykres świeczkowy pokazuje pełen zakres wahań ceny. Na świeszce mamy Open, High, Low i Close, czyli dokładnie widzimy co działo się z ceną. Na świeczkach także bardzo łatwo wychwycić różnego rodzaju formacje, przykładowo spadająca gwiazda itd.

Pierwsza podstawowa zasada na rynku Forex to nie używanie wykresów liniowych, tylko i wyłącznie ŚWIECZKI. Pozdrawiam :)

Napisano: 2012-09-07 14:16:37 [...internetdsl.tpnet.pl]

#14

Naiwniak
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Ale nachalna propaganda!
Starzy wyjadacze i automaty komputerowe ustawione przez gigantów wycyckają każdego szaraczka - nawet takiego co zarabia 30 000zł miesięcznie!

Napisano: 2012-09-07 14:32:11 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#15

ForexTrader
ForexTrader
Posty: 14
Jeśli tak sądzisz, to pewnie masz rację i Forex nie jest dla Ciebie. Większość musi normalnie pracować, pozdrawiam.
Odpowiedz

1 [2] [3] [4] Następna »