2 Rokowania funta na 2017 - Forum MyBank.pl

Forum: Waluty: Rokowania funta na 2017

Wróc do: Strona główna forumWaluty
Rokowania funta na 2017

GBP – Funt szterlingProfil waluty GBPWątek - TematTematy dotyczące waluty GBP

Odpowiedz

Napisano: 2016-08-16 12:44:17 [...46.212.56]

#16

abc
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Piotr a czy masz jakies spore doswidczenie na temat walut ich spadkow I wzrostow??

Napisano: 2016-08-17 01:55:29 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#17

Damian
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Witam,
tuż przed referendum sprzedałem 57000 funtów po 5.80.
Dzisiaj kupiłem funty po 4.92 za całą poprzednią kwotę.
Żyję w UK więc póki co zarobiłem na cały depozyt na małe mieszkanie w środkowej UK.
Poniżej 5zł ludzie kupujcie i to na potęgę! NIe ważne czy teraz spadnie nawet na 4.50... w dłuższej perspektywie (miesiąc/rok może i 2 lata) będzie odbicie jak zawsze i ja bynajmniej wtedy sprzedam jak osiągnie chociaż okolice 5.50:)

Napisano: 2016-08-17 07:13:54 [...46.212.56]

#18

abc
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Jestes tego pewien bo ja naprawde jestem w duzej kropce I sama nie wiem co mam robic. Troche sie boje tych wszystkich postepow zwiazanych z wyjsciem UK z UE.
Nie boisz sie tego ze gospodarka moze upasc I mozesz byc w plecy z ta cala swoja kasa bo naprawde ryzyko jest bardzo wielkie mi sie wydaje.

Napisano: 2016-08-17 12:39:37 [...neoplus.adsl.tpnet.pl]

#19

Damian
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Nie nie boję się.
Do tej pory jedyną znaną mi walutą w Europie była złotówka jak nagle worki pieniędzy były warte tyle co papier toaletowy...
To, że funt pójdzie do góry to nie jest zagadka tylko pewnik.
Zagadką jest tylko to ile to będzie trwało, gdyż nie zapominajmy że zwłaszcza krótkoterminowo rynek jest masakrycznie manipulowany. Przykład : Od brexitu nie zmieniło się ABSOLUTNIE NIC. Nie słyszałem, żeby chociaż jedna osoba straciła pracę, w moim sklepie który prowadzę obroty zwrosły o 10-15% miesiąc do miesiąca więc....
Żeby całkowicie uchronić się przed stratą nawet krótkoterminowo będę kupował dom w UK gdzieś w środkowej UK.
Cena okolo 60-80k a to pozwolili nie stracić bo przecież to i tak ceny jak w Polsce.
Bałbym si za to kupować domków po 200-400k w Londynie i okolicach bo tutaj to uważam, że będzie klapa gdyż ceny są absolutnie niczym nieuzasadnione.
Reasumując to chyba najwięcej zależy od tego czy potrzebujesz pieniędzy na już czy jak mówiłem możesz poczekać po prostu.

I pamiętajcie! Na panice w czasach pseudokryzysu w 90% zarabiają bogate cwaniaki bo ludzie którzy mają uskubane po parę tysięcy funtów czy innej waluty zazwyczaj panikują i w ten oto prosty sposób pozbywają się sporego procentu oszczędności!

I ostatni wywód : Jeśli gospodarka UK upadnie to wierzcie mi, że w Polsce i krajach ościennych wrócimy do handlu wymiennego:)

Napisano: 2016-08-17 13:16:59 [...mlawa.vectranet.pl]

#20

Piotrek
Autor anonimowy
Autor anonimowy
abc - jestem tego samego zdania co Damian.

Anglia to zupełnie inna bajka, funt się podniesie na pewno w dalszej perspektywie.

Pytasz o moje doświadczenie. Interesuję się walutami, śledzę to od dłuższego czasu. Jeżeli szukasz pewniaka to w tej branży czegoś takiego nie ma.

Jeżeli masz funty to nie sprzedawaj, tyle Ci mogę powiedzieć bo ja bym tak zrobił i nie tylko ja, nawet jeżeli jeszcze spadnie to na pewno jeszcze się odbije. Zależy ile możesz go potrzymać, jak długo to nie sprzedawaj, jak krótko bo musisz to sprzedaj w okresie od późnego września do listopada.

Napisano: 2016-08-17 14:12:01 [...113.144.196]

#21

abc
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Dzieki chlopaki

Napisano: 2016-08-17 15:18:18 [...mlawa.vectranet.pl]

#22

Piotrek
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Damian , jeżeli kupiłeś za 4,92 to tanio u mnie pewnie jest po 4,95 , ja jeszcze poczekam, przynajmniej do 4,8..

Napisano: 2016-08-17 17:53:00 [...as13285.net]

#23

Abc
Autor anonimowy
Autor anonimowy
A co myslicie na temat tego calego brexitu. Czydojdzie on do skutku? A jesli tak to waszym zdaniem jakie moga byc skutki tego calego zamieszania?

Napisano: 2016-08-18 12:51:14 [...lukman.pl]

#24

kamerman
Autor anonimowy
Autor anonimowy
funciak w dobrej cenie trzeba łykać bo zaraz pójdzie w górę

Napisano: 2016-08-23 16:12:31 [...dab.02.net]

#25

Kronos33
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Anglia nie wyszła jeszcze z uni i do końca tego roku nie zamierza niczego podpisywać.Malo tego wstępnie mówią że najbliższy termin to jesień w przyszłym roku więc kurs funta jest sztucznie mocno zanizony co ma dla tutejszej(UK) gospodarki korzyści dzięki wzmovnieniu zainteresowania turystyką ,czy produktami wytworzonymi na wyspach (lepszą cenna exportu).Czekamy na wyniki wyborów w USA (D.Tramp zapowiedział że uk będzie pierwsza do podpisywania traktatów handlowych).Zostaje jeszcze sprawa umow z Nową Zelandia , Australią,Indiami i...Rosja oczywiście.
Kurs funta musi byc niski bo to duże w obecnej sytuacji ułatwienie dla rządzących w Uk.Pomijam fakt że jest to straszak dla tych co myślą dopiero o emigracji.:) Taka moja opinia z obserwacji wynikająca.

Napisano: 2016-08-24 09:53:39 [...play-internet.pl]

#26

darcccos
Autor anonimowy
Autor anonimowy
rokowania funta obecnie sa nienajgorsze w swietle iż angole jak mogą to trzymają się uni z całej sily,obudzenie przyszlo po nie wczasie bo idiota premier przestrazelil o kilka metrow od ostatniej bramki, funt spadnie do poziomu mniejszego jak się wam wydaje, choć ostatnie mruczenie ze nic nie podpiszą do końca roku wzmoncnilo ta walute bo leciała lawinowo po skosie w gol, co oznacza wyjście ot przeniesienie fabryk do Europy, ktoz zapyta p[o co i dlaczego, w ukla produkuje się sporo pojazdow a sprzedaż japońskiej marki w Europie i wyprodukowanej po za unia będzie nie opłacalne wiec fabryki zawina się nma kontynet, mniejmy nadzieje ze do poplski także, perspektywa polkaow będzie kiepska, bo o ile wyjda z unii to po rozwaleniu gospodarki nasi brachowie zaczna sami opuszczc ten kraj gdy okaze się ze dochod spadnie o polowe, gdzie zacznie się podkrecac podatki, zmnimalizuje się social, generalnie zacznie brakować pracy, londyńskie city tez chyba zmieni miasto, ci Anglicy nie wiedza co robia, lecz przyjdzie czas ze się dowiedzą gdy straca 3-4,5 milona miejsc pracy, a Londyn zamieni się w dziadoskie miasto bez przyszłości, wielki ben zamilknie, być może wlasnie opóźnieni w rozwoju znglicy już się obudzili i udaja ze to tylko sen, my na tym nic nie stracimy bo mysle ze caly ten przemysł zostanie przeniesiony do Europy wschodniej, wiec będzie u nas więcej pracy, heh już widze jak angol zapierdiula na zmywaku lub zamiata chodniki albo czysci kanalizacje, smiechu warte...

Napisano: 2016-09-01 16:20:51 [...as13285.net]

#27

Damian
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Witam,
jak widzicie w moich powyzszych postach ostatnio wymienilem zlotowki na funty po 4.92 i byl to kolejny dobry strzal tyle, ze...
No wlasnie jakos dzisiaj juz funciak jest po 5.20 i szczerze mowiac to pierwszy raz od dawna nie mam tego "przeczucia". Co teraz zatem radzicie? Trzymac jeszcze troche i sprzedac np po 5.50 (daj Boze) czy juz teraz sie pozbywac z 30 groszowym zarobkiem na funcie ? Pytam bo duzo ludzi trabi na roznych portalach ze nawet jak funt ma teraz odbicie to pieprznie na dol w okolice nawet 4 zlotych a to byloby troche deprymujace jak dla mnie nawet pomimo, ze siedze w UK i "wydaje w funtach".
A wiec?

Napisano: 2016-09-01 16:33:01 [...centertel.pl]

#28

DaB
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Hej hej sam też myślałem jak GBP był po 4.92 kupić ale inaczej poszedłem i szkoda bo bym był też do przod.30 GR to dużo szczególnie że szybko się odbił właśnie tak jak napisałes że może być znowu zjazd w dół to trochę strach ja na twoim miejscu bym już go wypychal chociaż wcale nie Powiedziane że może nie pójść na 5.6 i będzie szkoda no ale cóż ciężko jest się wstrzelic w dyche w tej branży.z logicznego punktu widzenia jesteś już i tak ładnie do Przodu także nie jest źle a jak pójdzie w górę no cóż trzeba będzie znowu obserwowac

Napisano: 2016-09-02 13:19:17 [...mlawa.vectranet.pl]

#29

Piotrek
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Damian, jak pisałem obok Twoich wypowiedzi ja też myślałem o kupnie ale jak spadnie na 4,8...
i byłem w sumie pewny że będzie miał odbicie, ale zabrakło dosłownie 1 grosza bym się zdecydował bo był po 4,90 a miał jeszcze spadać więc uznałem najwyższą granicę 4,8.. by czuć się ok.

Ja na Twoim miejscu bym sprzedał dziś.
Nawet jakby poszedł wyżej to najwyżej zarobisz mniej ale zarobisz. Swoje już zrobiłeś, a teraz może spaść znów. Więc ciesz się z tego ile zarobiłeś i nie żałuj bo w każdej chwili może znów spadać (na co ja czekam )

Napisano: 2016-09-02 13:31:13 [...mlawa.vectranet.pl]

#30

Piotrek
Autor anonimowy
Autor anonimowy
Damian - mam pytanie, wcześniej ktoś pytał Ciebie jak wymieniasz, mówiłeś że gotówką.

Jestem ciekawy jak to jest, bierzesz tyle kasy w walizkę i jedziesz do kantoru? Pytam bo jestem ciekawy jak to jest z bezpieczeństwem, ja się zastanawiam właśnie jak wymienić większą sumę by się nie obawiać.
Odpowiedz

« Poprzednia [1] 2 [3] [4] Następna »